Skocz do zawartości

Patriachat, rasizm i kryzys klimatyczny


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.12.2019 o 14:50, avceutyhh14 napisał:

I tak szczerzy się propagandę, a nie świadomi łykają jak pelikany.

Głupkami łatwiej rządzić, jak zaczynasz mówić prawdę, to licz się z tym, ze ktoś ciebie może zelżyć, albo jak trafisz na całkowitego prymitywa to może ci nawet przywalić w twarz. Ludzie wolą wygodne kłamstwo, niż niewygodną prawdą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 20:36, Boromir napisał:

Głupkami łatwiej rządzić, jak zaczynasz mówić prawdę, to licz się z tym, ze ktoś ciebie może zelżyć, albo jak trafisz na całkowitego prymitywa to może ci nawet przywalić w twarz. Ludzie wolą wygodne kłamstwo, niż niewygodną prawdą.

Heh, Twoja retoryka jest dosyć ciekawa - drugi raz stosujesz tą samą formułę. Very intresting.

Masz się za mądrego bo chodzisz do kościółka i zrozumiałeś biblię, co nie ?

Ehh, ta lewacka propaganda o ociepleniu klimatu LOLXD ;)

52 minuty temu, Mroczny Chałabała napisał:

Czy forumowicze popierający działalność panny Thunberg i jej mocodawców gotowi są zaangażować się w walkę z patriarchalnymi systemami ucisku, odpowiedzialnymi jej zdaniem za kryzys klimatyczny? Jakie kroki są gotowi w tym celu podjąć?

Jak wytrzeźwiejesz to napisz to w jakiś prostszy sposób by my malutcy mogli to zrozumieć.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co my tu mamy:

 

Greta Thunberg człowiekiem roku magazynu „Time”. To najmłodsza nagrodzona w historii

 

16-letnia Greta Thunberg została najmłodszą nagrodzoną w prestiżowym plebiscycie magazynu „Time”. – Przybyła zupełnie znikąd, by poprowadzić ogólnoświatowy ruch – uzasadniali swój wybór dziennikarze.

 

– Stała się najdonioślejszym głosem w najpoważniejszej kwestii, z którą mierzyła się nasza planeta w tym roku – podkreślał osiągnięcie Grety Thunberg Edward Felsenthal, redaktor naczelny magazynu. Młoda Szwedka Greta Thunberg błyskawicznie wybiła się na jedną a najistotniejszych i najmłodszych aktywistek w walce o zmiany klimatu. Warto przypomnieć, że zaczynała od samotnego protestu przed szwedzkim parlamentem, który prowadziła w piątki w czasie lekcji, jeszcze w wieku 15 lat. To ona zapoczątkowała „Szkolny strajk dla klimatu”.

 

W ślad Thunberg poszły setki uczniów z Europy, a później całego świata, tworząc ruch „Piątki dla przyszłości”. Młoda Szwedka nie ograniczyła się jednak tylko do roli inicjatorki. Jej znakiem rozpoznawczym stał się bezpośredni styl przemawiania, którym uraczyła światowych liderów m.in. na forum ONZ oraz w amerykańskim Kongresie. W uzasadnieniu Felsenthal przypisał jej zresztą znacznie szerszą rolę, wykraczającą poza tematykę protestów klimatycznych. Jego zdaniem Thinberg reprezentuje „zmianę pokoleniową w kulturze”, polegającą na tym, że młodzi ludzie opowiadają się za tym, w co wierzą – od Hongkongu po Chile. – Ona uosabia młodzieńczy aktywizm – podkreślał Felsenthal.

 

Thunberg, która ma zdiagnozowany zespół Aspergera, sprawami klimatu zainteresowała się już w wieku 8 lat. – Pamiętam, jak dziwiłam się niezwykłości faktu, że ludzie, jako jeden z gatunków, mogą być w stanie zmienić klimat Ziemi – mówiła w 2018 roku podczas konferencji Ted Talk. Pośród różnych działań na rzecz poprawy stanu środowiska, Thunberg zrezygnowała m.in. z jedzenia mięsa i podróży samolotem. Chce w ten sposób ograniczać swój ślad węglowy, czyli „całkowitą sumę emisji gazów cieplarnianych wywołanych bezpośrednio lub pośrednio przez daną osobę”.

 

Podczas swojego wystąpienia w Kongresie USA Thunberg odmówiła odczytania przygotowanego wcześniej wystąpienia. Zamiast tego wręczyła politykom aktualny raport ONZ dotyczący globalnego ocieplenia. – Nie chcę, żebyście mnie słuchali. Chcę, żebyście słuchali naukowców i zjednoczyli się pod szyldem nauki. Na szczycie klimatycznym ONZ oskarżyła światowych przywódców o „kradzież jej marzeń i dzieciństwa” oraz „puste słowa”.

 

https://www.wprost.pl/swiat/10279887/greta-thunberg-czlowiekiem-roku-magazynu-time-to-najmlodsza-nagrodzona-w-historii.html

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Bohun said:

Jak wytrzeźwiejesz to napisz to w jakiś prostszy sposób by my malutcy mogli to zrozumieć.

Pozdrawiam

Nie zamierzam wyjaśniać oczywistego. Żeby zrozumieć moje pytanie, wystarczy ze zrozumieniem przeczytać tekst manifestu, który jest tematem tego wątku (i jest podlinkowany na jego początku).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak dalej spuszczacie dalej nad tą Gretą, jak dla mnie to chyba oczywiste że to taka marionetka jak Wałęsa, ale wyrobiona w dobrym celu - jak ktoś tego mnie rozumie to ja nie wiem.

Tu nie chodzi o tą osobę która była wylansowana by przepchnąć do większej ilości ideologię ale dobrą ideologię i tak trzymać(liczy się ideologia - nie sra się tam gdzie się żyje) ;)

P.S.

Zresztą co ja pierdolę - nie ma ocieplenia klimatu, nie ma zanieczyszczenia środowiska - jebmy śmieci do lasu i reszta sama się zrobi, ehh.

Pozdro

Edytowane przez Bohun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bohun napisał:

ta lewacka propaganda o ociepleniu klimatu LOLXD ;)

Jak wytrzeźwiejesz to napisz to w jakiś prostszy sposób by my malutcy mogli to zrozumieć.

Pozdrawiam

Nie mam wbitego do głowy jednego schematu myślowego, więc daruj sobie tego typu komentarze. Jak mam do wyboru LGBT , religie pokoju, to już wolę ten cały katolicyzm, który tez nie jest idealny, ale w porównaniu do tych 2 wizji świata, coś dużo lepszego. 

 

Jeśli pytasz o o ocieplenie klimatu wytłumacz mi, dlaczego 3000 lat temu za Mojżesza było cieplej niż teraz , co mamuty za bardzo srały i pierdziały ?

 

Czemu w czasach dinozaurów było cieplej o 8 stopni i było więcej CO2 i to był okres rozkwitu flory i fauny, to samo było 50mln. lat temu, o cykliczności klimatu nic nie wiemy.

 

Kolejna rzecz, słońce wchodzi w mniejsza aktywność słoneczną, i przez co zaczna się wychładzając górne warstwy atmosfery i może nas czekać małą epoka lodowcowa, taka jak miałą miejsce w czasie potopu szwedzkiego wtedy ze Sztokholmu do Gdańska jeździło się saniami.

 

dlaczego my za te fanaberie musimy płacić, wiedząc, że Chiny, Indie, Mają to w dupie, wytłumacz mi jak emeryt rencista co ma kilkaset złotych renty, no dobrze góra 1400 złotych ma kupić instalacje  na ekogroszek za 10.000 do 20.000 i opalać dom zimą ekogroszkiem albo instalacja gazowa. Ma nie kupić leków ? Ma zdechnąć z zimna ? Popełnić jakieś przestępstwo , żeby mieć ciepłą prycze, michę i opiekę medyczną ? Jak się komus coś nie podoba niech da pieniądze, takze  i mi , z chęcią sobie założę ekokocioł za 15.000 złotych. Jak ci co krzyczą o ociepleniu, niech będą eko, ale za własne pieniądze.

 

Zapytaj się tych pseudo ekologów, kiedy i gdzie sadzili jakieś drzewa ? albo sprzątali park, skwery leśne, las ze smieci. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Boromir napisał:

Nie mam wbitego do głowy jednego schematu myślowego, więc daruj sobie tego typu komentarze. Jak mam do wyboru LGBT , religie pokoju, to już wolę ten cały katolicyzm, który tez nie jest idealny, ale w porównaniu do tych 2 wizji świata, coś dużo lepszego. 

 

Jeśli pytasz o o ocieplenie klimatu wytłumacz mi, dlaczego 3000 lat temu za Mojżesza było cieplej niż teraz , co mamuty za bardzo srały i pierdziały ?

 

Czemu w czasach dinozaurów było cieplej o 8 stopni i było więcej CO2 i to był okres rozkwitu flory i fauny, to samo było 50mln. lat temu, o cykliczności klimatu nic nie wiemy.

 

Kolejna rzecz, słońce wchodzi w mniejsza aktywność słoneczną, i przez co zaczna się wychładzając górne warstwy atmosfery i może nas czekać małą epoka lodowcowa, taka jak miałą miejsce w czasie potopu szwedzkiego wtedy ze Sztokholmu do Gdańska jeździło się saniami.

 

dlaczego my za te fanaberie musimy płacić, wiedząc, że Chiny, Indie, Mają to w dupie, wytłumacz mi jak emeryt rencista co ma kilkaset złotych renty, no dobrze góra 1400 złotych ma kupić instalacje  na ekogroszek za 10.000 do 20.000 i opalać dom zimą ekogroszkiem albo instalacja gazowa. Ma nie kupić leków ? Ma zdechnąć z zimna ? Popełnić jakieś przestępstwo , żeby mieć ciepłą prycze, michę i opiekę medyczną ? Jak się komus coś nie podoba niech da pieniądze, takze  i mi , z chęcią sobie założę ekokocioł za 15.000 złotych. Jak ci co krzyczą o ociepleniu, niech będą eko, ale za własne pieniądze.

 

Zapytaj się tych pseudo ekologów, kiedy i gdzie sadzili jakieś drzewa ? albo sprzątali park, skwery leśne, las ze smieci. 

 

 

Przykro mi, ale namieszałeś tak, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na to co napisałeś :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 20:00, Bohun napisał:

Z moim myśleniem jako jednostki to się gówno zmieni, ale czym więcej osób będzie świadomych tym lepiej i Ty właśnie tego nie rozumiesz...

 

Witam

 

Piękna idea , można by za nią umrzeć na wojnie z innymi kontynentami bo póki co to tylko EU "niby" coś robi w tym temacie. Jeżeli chcesz coś znaczącego pokazać ludziom trzeba to zrobić na żywo każdy musi zobaczyć to za oknem ..coś jak spaliny nad miastem ...albo nielegalne śmieci w rowie po drodze do domu czy też wypisko nielegalne za płotem. W Polsce każdy widzi masę jeżdżących ciężarówek tzw "TIR" śmierdzących ... i słabo działającą PKP Cargo ...no widzą czują i nic nie robią. Tak że nie oczekujmy że przekaz smarkuli wywrze jakieś wrażenie na kimś albo ktoś uwierzy. Moim zdaniem działa to wręcz odwrotnie ośmiesza fakty... co widać po wpisach wyżej. Ja uznaje ze taki jest cel.

W dniu 5.12.2019 o 17:58, Bohun napisał:

@Krugerrand

.........

Druga sprawa to, to, że sobie sam zaprzeczasz - piszesz że żyjemy w jednym z chłodniejszych okresów(według mnie nie rozumiesz pojęcia zlodowaceń, ale huj tam), a tym czasem termometry w takiej Polsce pokazują coraz to wyższe średnie temperatury!(oczywiście nie tylko w naszym pięknym kraju ale wszędzie jak to jest ?).

....

Teorie spiskowe są takimi kiedy ktoś je tak nazwie i taka łatka już zostanie powielona przez innych. Ja całkiem poważnie dodam że pamiętam cieplejsze lata w Polsce za czasów socjo-komuny. Uważam również ze duża część Polskich turystów tak uważa bo wiecznie uciekają z tej Polski w lato bo ponoć zimno / deszcz pada i ogólnie jest słaba pogoda, ale co ja tam mogę wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Staś napisał:

Teorie spiskowe są takimi kiedy ktoś je tak nazwie i taka łatka już zostanie powielona przez innych. Ja całkiem poważnie dodam że pamiętam cieplejsze lata w Polsce za czasów socjo-komuny. Uważam również ze duża część Polskich turystów tak uważa bo wiecznie uciekają z tej Polski w lato bo ponoć zimno / deszcz pada i ogólnie jest słaba pogoda, ale co ja tam mogę wiedzieć.

To co opisujesz i jeden z Braci gdzieś tam wyżej - cieplejsze lato, cieplejsza zima kiedyś tam to tylko fluktuacja. Średnia temperatura rośnie zarówno w Polsce jak i na świecie, o ile w Polsce to jest się z czego cieszyć to w innych rejonach to już nie.

Aha, z pamięcią z dawnych lat to jest też tak że pamiętamy niby jakieś ciepłe dni latem i wydaje nam się że całe lato takie było, ale potem jak sprawdzić to się okaże że podczas całego lata było tylko kilka takich dni i wcale nie takich ciepłych.

Sprawdźcie sobie te średnie temperatury.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 21:01, Boromir napisał:

Ja bym wołał jakiegoś sprawiedliwego, wśród narodów świata, co jeszcze żyje, i jest polakiem.

Ja też, ale z tego co wiem taka nagrode dostaje osoba, ktora nie byla dobra, dokonala czegos dobrego, a wywolala jakies kontrowersje na skali swiatowej dobre lub złe itp choc slowo kontrowersje z samego znaczenia nie sa pozytywne. Jak cos namieszalem, proszę mnie poprawić. Poprostu narobiła ns tyle szumu, żeby znaleźć się na takiej okładce.

Edit: nie koniecznie polakiem, ale człowiekiem sprawiedliwym :)

Edytowane przez avceutyhh14
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za organizatorami strajków klimatycznych, zainicjowanych przez ekolożkę Gretę Thunberg, stoją duże koncerny, a także firmy inwestujące w sektorze energii - twierdzi w piątek “El Confidencial”. W Madrycie, gdzie wydawany jest dziennik, od poniedziałku trwa szczyt klimatyczny ONZ COP25.

 

Według hiszpańskiej gazety Thunberg, nieformalna liderka młodzieżowych protestów klimatycznych w ramach ruchu Fridays for Future (Piątki dla Przyszłości), jest wspierana przez grupy finansowe lobbujące na rzecz własnych interesów.

 

"Na drugim planie, dyskretnie za szwedzką nastolatką, znajdującą się obecnie na czele walki klimatycznej, stoją duże fundusze finansowe oraz firmy zainteresowane eliminowaniem użycia węgla" - napisał w piątek "El Confidencial".

 

Gazeta wskazuje, że grupy finansowe nie tylko wspierają strajki klimatyczne, ale “oddziałują też na opinię publiczną na świecie oraz próbują wpływać na poszczególne rządy”.

 

“El Confidencial” wskazuje, że rodzina Thunbergów jest powiązana z zarejestrowaną w Brukseli organizacją European Climate Foundation (ECF) poprzez autora kampanii medialnych Grety, Daniela Donnera. “To strateg odpowiedzialny za kontakty z mediami ze strony ECF” - napisała gazeta.

 

Stołeczny dziennik wskazuje, że w skład ECF wchodzą fundacje charytatywne i społeczne koncernów takich jak IKEA czy Hewlett Packard, a także fundusz TCI, który jest udziałowcem m.in. w działających w sektorze energii spółkach Red Electrica i Enagas.

 

“El Confidencial” wskazuje, że ECF jest również wspierane finansowo przez fundusz rodziny Rockefellerów, a także przez Michaela Bloomberga. Gazeta przypomina, że ten amerykański miliarder, który może być kandydatem Partii Demokratycznej w prezydenckich wyborach w 2020 roku, wsparł organizację madryckiego szczytu COP25 kwotą 5 mln dolarów.

 

W piątek w Madrycie odbywa się protest organizowany z okazji trwającego tam od poniedziałku szczytu klimatycznego ONZ.

 

Hiszpańskie media prognozowały, że w piątkowej manifestacji pod przewodnictwem Thunberg wezmą udział tysiące ekologów z ponad 850 organizacji z całego świata oraz hiszpańska młodzież.

 

Od piątkowej manifestacji i od Grety Thunberg dystansują się władze tegorocznego gospodarza konferencji COP25. Ze szwedzką nastolatką nie spotkają się w Madrycie ani burmistrz Jose Luis Almeida, ani nikt z wyższych rangą przedstawicieli stołecznego ratusza. Władze stolicy nie wyślą też nikogo na wieczorny protest.

 

https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1443406,el-confidencial-strajki-klimatyczne-i-wielki-biznes-za-greta-thunberg-stoja-duze-koncerny-i-fundusze.html

Edytowane przez Ancalagon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Boromir napisał:

Nie rozumiesz, ludzi dobrych, normalnych. a to, ze ktoś ma inne zdanie, to jest jego sprawa.

No rozumiem nie tolerować czyjegoś innego zdania w dyskusji, ale TY WIELKI TY poniżasz osoby za  to że mają inne zdanie w dyskusji i to już kilka razy zauważyłem.

Posądzam że Twoja skaza narcystyczna sięga księżyca :(

nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Boromir napisał:

Przecież cię nawet nie zelżyłem, więc jak miałem cię poniżyć ? argumentami w dyskusji ?

Dziękuję Królu że mi niezelżywieś, jestem łaskaw...

Kto powiedział że chodzi o mnie, przeczytaj sobie dokładnie ten wątek i swoje wypowiedzi w nim i wogóle swoje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bohun napisał:

Dziękuję Królu że mi niezelżywieś, jestem łaskaw...

Jeśli poczułeś się urażony, to ja cię bardzo przepraszam.

W dniu 10.12.2019 o 20:37, Mroczny Chałabała napisał:

Jakie kroki są gotowi w tym celu podjąć?

Sadzić drzewa, sprzątać lasy ze śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Boromir napisał:

Jeśli poczułeś się urażony, to ja cię bardzo przepraszam.\

W dniu 9.12.2019 o 20:36, Boromir napisał:

Głupkami łatwiej rządzić(...)

Uraziłeś mnie jak cholera, ton Twoich wypowiedzi jakby odnosi się do szerszego według Ciebie grona.

Atencjusz/ka w "męskiej skórze" się trafił/a :(

Nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.