Skocz do zawartości

Notebook do 3 tysięcy złotych


blck.shp

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Są tu osoby obeznane w temacie laptopów, notebooków i innych tego typu sprzętów?

 

Poszukuję właśnie jakiegoś notebooka, który kosztowałby max do 3 tysięcy złotych.

Potrzebuję go przede wszystkim do zadań "edukacyjnych", w sensie na uczelnię w celach programowania na nim i wykonywania innych czynności związanych z zajęciami.

Stawiam na notebooka, a nie laptopa tradycyjnych wymiarów, gdyż będzie on zabierany nie tylko na uczelnię, ale także do pracy, bo nie chcę zaśmiecać firmowego lapka moimi plikami, czy programami.

 

Czego oczekuję od takiego sprzętu?

- Przede wszystkim dobrej szybkości, wydajności i żywotności baterii. To jest chyba najważniejsze.

- Maksymalnie do 3 tysięcy złotych

- Jako, że laptop będzie także do celów prywatnych, prawdopodobnie będzie też używany do rozrywki, jakichś gier, czy tego typu spraw, więc dobrze by było, jakby udźwignął jakieś starsze tytuły, w stylu cs:go, czy dota 2.

 

Jeżeli ktoś może coś polecić w tym zakresie cenowym, to byłbym mega wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pod uwagę używki? Dlaczego pytam?

Jestem fanem laptopów poleasingowych, głównie wersji biznesowych.

Jakiś czas temu znajomy poprosił mnie o znalezienie lapka. Potrzebny był mu na uczelnię, do pracy, internetu, do typowych zadań.

Miał na wydanie do 3,5 tys. złotych a kupił używaną poleasingówkę Della bodajże i5/8GB/256GB/Win7/rok gwarancji, w idealnym stanie za niecałe 800zł.

Nowy o takich parametrach to na chwilę obecną około 2 razy tyle, a i tak nie kupisz sprzętu, który będzie tak solidnie zbudowany jak laptop biznesowy.

Po prostu siedliśmy razem, pogadaliśmy, powiedział co będzie robić i wybraliśmy sprzęt.

Jeszcze niedawno miałem lapka za niecałe 300zł i do tego, co ja korzystam to wystarczał. Teraz mam za jakieś 450zł :) Była wolna kasa, to zaszalałem i kupiłem sobie coś nowszego, a na starym tata sobie youtuba przegląda.

 

Ja bym poradził, żebyś siadł sobie z ołówkiem, wypisał parametry jakich potrzebujesz do pracy i przejrzał aktualne oferty portali aukcyjnych.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mobilny to 14 cali. Myślę, że ten będzie optymalny. 14 cali, lekki, dobrej jakości obudowa, ale też i karta graficzna do starszych gier (tylko do starszych) + za resztę hajsu możesz sobie kupić fajny plecak i akcesoria. https://www.x-kom.pl/p/513318-notebook-laptop-141-acer-swift-3-r5-3500u-8gb-512-win10.html?90=&partnerid=100607683&sm12=NTA&ts=1574850826&token=b1ddd119e416b309c31a4760b97a57d5

Edytowane przez TomZy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, TomZy napisał:

14 cali

Jeżeli chcesz programować, to jakieś monitory by Ci się przydały. 

 

Otworzysz 2 pliki/ekran podzielisz na pół, to na takim 14'' słabo to widzę... a jak jeszcze będziesz chciał odpalić jakiś tutorial, jakąś przeglądarkę/aplikację która będzie Ci dodatkowo potrzebna, repozytorium na jakimś githubie, okno terminala, to szału dostaniesz od przełączania tych okienek.

 

Pomyśl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro, tam zazwyczaj wychodzi najtaniej.

Ustaw sobie filtrowanie: procesor, wielkość pamięci RAM, wielkość dysku, system, zakres cen, używany,  Smart, Kup Teraz.

Ostatnie kilkanaście zakupów (głównie dla znajomych, rodziny) to dwie firmy: Kompre i Memtech.

Obie mają strony w necie i obie sprzedają na allegro. Porównywałem ceny i ten model, co ostatnio chciałem taniej wyszedł na allegro ze Smartem.

 

Smart to zajebista sprawa na allegro! Przychodzi lapek do paczkomatu, masz 14 dni na testy, sprawdzenie czy Ci podpasuje, czy wszystko jest w porządku. Jeśli coś jest nie tak, możesz bez żadnych dodatkowych kosztów zrobić zwrot.

 

Co do dużego monitora: kupujesz sobie lapka z wyjściem na stację dokującą (większość biznesówek ma takie wyjścia), do tego stację dokującą za 50-70zł, nie są wcale drogie i masz w domu bardzo fajne miejsce do pracy. Podpinasz sobie do stacji monitor, klawiaturę, myszkę, co tam trzeba jeszcze.

Jak weźmiesz na uczelnię, to 14 cali też da radę (chodziłem kiedyś, dawno temu, a jak tachasz to w torbie przez pół miasta to jest różnica).

 

Jak kupujesz na allegro, można zrobić zakupy przez PlanetPlus (portal z cashbackiem).  W przypadku zakupów za ten 1000zł będziesz miał jeszcze z 15zł zwrotu ;) Ja każdy większy zakup klikam przez Planet Plus i mi się już nazbierało prawie 100zł.

 

Już to kiedyś pisałem, ale napiszę jeszcze raz. Dla mnie laptopy to laptopy biznesowe wielkiej trójki: Dell (seria Latitude, Vostro, Precision), Lenovo (seria Thinkpad), HP (Elitebook, Probook). Używki mają w tym przypadku najlepszy stosunek jakości do ceny.

 

Inne marki? Ludzie kupują, korzystają z tego, są zadowoleni. Ich sprawa. Ja bym nie kupił nówki Acera, Asusa, Appla, czy marketówki powyższej trójki. Po prostu dla mnie za drogie. Nie to, że mnie nie stać, ale staram się szanować swoje pieniądze i to są za drogie sprzęty w stosunku do tego, co oferują (głównie chodzi o jakość wykonania, włożone podzespoły np dyski, matryce, klawiatury i ogólną kulturę pracy).

Edytowane przez Janek Horsie
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Janek Horsie napisał:

Dla mnie laptopy to laptopy biznesowe wielkiej trójki: Dell (seria Latitude, Vostro, Precision), Lenovo (seria Thinkpad), HP (Elitebook, Probook).

Małe wtrącenie, alternatywne posortowanie polecanych używek biznesowych by Kespert:

Na dzień dobry, Dell Latitude.

Następny Lenovo Thinkpad - tylko dlatego drugie miejsce, że używki zbyt wysoko się cenią za "markę".

HP Elitebook to były dobre laptopy, i w seriach - i trzeba dokładnie wiedzieć która jest be, a która spoko. Dla tych, co mają czas szukać w sieci informacji przed zakupem.

Dell Vostro - mimo wszystko, omijałbym. Reklamują się jako "dla małego biznesu, w atrakcyjnej cenie" - więc coś tam obcięli w stosunku do Latitude.

Dell Precision czy HP Probook - kombajny, zazwyczaj ciężkie i "do zadań specjalnych" - za tym idzie cena, ale i możliwości. Do rozważenia, jeśli wiesz że wykorzystasz możliwości.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.