Skocz do zawartości

Dotacje unijne


Młody98

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Młody98 napisał:

Słyszałem że bardzo fajne przekręty na tym można robić i hajs klepać.

Też słyszałem ale jestem zbyt leniwy by to sprawdzić. A sam chętnie im okradł złodzieji - tzn odebrał swoje podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dotacjach unijnych występuje zasada ewaluacji projektu, która może nastąpić po wielu latach. Projekty, w których ktoś pozyskiwał dotację na stronki z dupy, czy coś w tym stylu prowadzą później do mnóstwa problemów. Jak nie masz szczegółowej wiedzy to pierwszy kontakt z formalnościami cię zajedzie. 

 

Łatwej kasy nie ma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pamiętam, że były jakieś dotacje na otwarcie firmy. I nie musiała być z branży IT, mógł być to warsztat. Wziąć mógł każdy, około 50k. W efekcie czego, patolstwo brało kasę, kupowało sprzęty, pokazywało paragony - a potem wszystko sprzedawali. Dziś jest to mega trudne, bo ot tak już nie dają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz wszystko jest inwigilowane i każdy trzęsie portkami, zarówno operatorzy jak i beneficjenci, muszą rozliczyć się z każdego grosika. Słyszałem o gościu co wziął kilkaset tysięcy i nie wywiązał się z kilku drobnych rzeczy przez co nie zrealizował założonego bizensplanu. Musiał wszystko oddać z odsetkami. Podobno komornik wjechał. Takich jest wielu. Tak jak wyżej, na jakieś lewe usługi nie przejdzie bo Cię dojadą. Ja raczej od tych tematów radziłbym się trzymać z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.