Skocz do zawartości

Podświadomość - jakie macie z nią doświadczenia?


vand

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Dopiero zaczynam się uczyć jak korzystać z potężnej siły podświadomości.

 

Chętnie poznam jakie macie swoje doświadczenia, czy zauważyliście zmiany odkąd np: wprowadziliście do podświadomości pozytywne myśli, prośby zamiast negatywnych.

 

Niejako szukam potwierdzenia tego czy to działa, ale mimo wszystko chce spróbować, bo nic nie szkodzi, a może faktycznie przyniesie mi to pozytywne skutki i będę po prostu lepiej żył, w każdej sferze.

 

Dzięki z góry za Wasze odpowiedzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że ci którzy najbardziej tej siły potrzebują najmniej umieją z niej skorzystać.

W dodatku nie słuchają mądrzejszych.

W sumie dlatego najbardziej tej siły potrzebują.

Dead end.

 

Jest książka: The Secret.

Nie wiem czy jest polskie tłumaczenie, ale pewnie by się znalazło, nie wiem nawet czy nie ma czegos związanego na YT.

Nie będę wymyślał koła po raz drugi, trzeba poszukać.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o Sekret to działa. Mam dwa przypadki ze swojego życia, że działa ale oba dotyczą pracy:

 

1. Kiedyś chciałem pracować w nowo wybudowanej fabryce z 2 km od mojego domu. Mocno o tym myślałem, wizualizowałem. Jakieś pół roku później kolega tak od czapy mówi, że widział ogłoszenie o pracę z tego zakładu. Złożyłem CV, z tego co pamiętam było 120 CV na to miejsce. Dobrze, że się o tym dowiedziałem jak już tam zaczałem pracę bo bym się wystraszył :) 

 

2. Chciałem się przeprowadzić do konkrentego miasta w Polsce. Ogłądałem zdjęcia, czytałem o tym mieście, wizualizowałem moje życie w tym mieście. I znów - wchodzę na stronę z ofertami pracy i widzę, że jest praca w moim zawodzie w tym mieście. Złożyłem CV. Znów się dostatałem. Pracuje do dzisiaj. 

 

Obydwie rzeczy miały duży wpływ na moje życie. Pierwsza duży wpływ, druga - ogromny. Tak więc uważaj o co prosisz.

 

Pragnienie musi być mocno konkrentne abyś mógł je jasno zwizualizować. Ogólne życzenia lub pragnienia nie zadziałają. No i wymaga to dużego skupienia energi na tym pragnieniu, przez co zapomnij, że wdrożysz to w każdym aspekcje swojego życia - nie da rady. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, JoeBlue napisał:

Problem polega na tym, że ci którzy najbardziej tej siły potrzebują najmniej umieją z niej skorzystać.

W dodatku nie słuchają mądrzejszych.

W sumie dlatego najbardziej tej siły potrzebują.

Dead end.

 

Jest książka: The Secret.

Nie wiem czy jest polskie tłumaczenie, ale pewnie by się znalazło, nie wiem nawet czy nie ma czegos związanego na YT.

Nie będę wymyślał koła po raz drugi, trzeba poszukać.

 

Ehh. Nie pytałem o książkę tylko o Wasze doświadczenia. Masz jakieś doświadczenia z tym, albo porady jak korzystać z mocy podświadomości? Jeśli tak to chętnie wysłucham ;) I Sekret i Potęgę Podświadomości przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vand napisał:

Nie pytałem o książkę tylko o Wasze doświadczenia. Masz jakieś doświadczenia z tym, albo porady jak korzystać z mocy podświadomości? 

Najpierw sięgnij po wiedzę: czym jest podświadomość? Jak działa? Czym są emocje? Jak emocje filtrować i analizować? Które emocje i przekonania są moje, a które nie/co zostało mi zaszczepione.

Jak zapanować nad emocjami? 

Kwestie postrzegania siebie samego i samooceny. 

 

Od tego trzeba zacząć

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vandDziała, jak już pisałem w jednym z tematów z własnego doświadczenia. 

 

Zależy co chcesz zmienić/poprawić bo jedne sprawy da sie załatwić doś szybko dzięki odpowiednim technikom, a do innych bardziej złożonych spraw trzeba podejść bardziej kompleksowo. 

 

Co chcesz zmienić? 

 

Edytowane przez józekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Esmeron to już zgłębiłem w obu książkach. 

 

@Figurantowy

 

Owszem, każdy kiedyś zaczynał. ;) Masz jakieś rady na początek?

 

@józekk

 

Chciałbym zmienić swoją aktualną sytuację zawodową, finansową i trochę ogarnąć spokój, w kwestii zdrowia psychicznego. Oczywiście wszystko po kolei :)

Edytowane przez vand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zacząć od treningu autogennego Schultza wyciszyć emocje i umysł świadomy, będąc w tym stanie włączyć nagranie afirmacyjne. Najlepiej przed zaśnięciem i od razu po przebudzeniu. W tym czasie umysł świadomy najmniej przeszkadza. 

 

Edit: Musisz wziąść poprawke na to jakie masz wzorce dotyczące każdego aspektu który chcesz zmienić, bo na jedne wystrczy kilka miesięcy a na inne znacznie dłużej. 

Edytowane przez józekk
dopis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ciekawa sprawa. Z własnego doświadczenia zauważyłem, że zainteresowanie tym tematem było uzupełnieniem do wielu podejmowanych działań, które można nazwać eksperymentami w wyniku pewnego życiowego kryzysu. W tym stanie szukałem inspiracji i praktykowałem co nowego poznałem. Wielokrotnie doświadczałem kumulacji zbiegów okoliczności i bardzo korzystnych zmian w nienaturalnym tempie. Czasem to były mało istotne sprawy, ale bardzo dokładnie odpowiadały moim planom/wizualizacjom. 

Trudno mi wyrokować na ile te zdarzenia związane były z współpracą i zaprzyjaźnieniem się z moją podświadomością, ale dostarcza mi to sporo swobody gdy pozwalam sobie na akceptację i wsparcie z jej strony. Nadałem jej nawet imię - Krysia :) 

 

    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand

Wzorce/programy, np: w kwesti pieniędzy, to jaki masz do nich stosunek, jaka suma to dla Ciebie dużo, a jaka to mało jako wynagrodzenie za prace. I oczywiście nie mówie tu o tym co wiesz świadomie, tylko to co głęboko w podświadomości. 

 

Edit: Na początek spróbuj darmowego nagrania Wodospad pana Bytofa połączonego z Schultzem i zobaczysz jakie żeczy będą sie pojawiać. 

 

Pamientaj czas+reguralność=zmiana.

Edytowane przez józekk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da, tylko to bardziej złożone i wymaga większego zgłębienia tematu. Tu już odsyłam na fora tematyczne bo temat szeroki. Nie zakładaj zgóry że akurat masz jkieś blokady ww tematach. Spróbuj z jedną kwestią i zobacz jakie będą rezultaty, gdy nic sie nie zmieni poszukasz przyczyny. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vand napisał:

a jak odkryć to co siedzi w podświadomości odnośnie tych wzorców? Czy nie da się tego zrobić?

Zobacz co do Ciebie przychodzi powtarzalnie lub gdzie pojawiają się niewspółmiernie duże emocje do bodźca.

Na tej drodze nic nie jest takie jakie się wydaje na pierwszy rzut oka.

A książki są moim zdaniem częstokroć hamulcem bo szukamy podobieństw a to jest tak indywidualna sprawa jak linie papilarne, kwestia skali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand

Najlepsze afirmacje to afirmacje spersonalizowane tzn. z Twoim imieniem, głosem wtedy jest najmiejszy opór. 

 

Ja z racji lenistwa i wygody słucham nagrań, będąc już w stanie wyciszenia (Schultz+oddech). Spróbuje tak i tak, zobaczysz co bardziej Ci pasuje. 

Edytowane przez józekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand Pozytywne. Choć czasem może się nam wydać, że to co się właśnie dzieje nie jest tym o co prosiliśmy, to po dłuższym czasie może okazać się, że zapoczątkowało to łańcuch zdarzeń prowadzący do celu. Sam eksperymentuje w tych tematach i jedyne co Ci mogę doradzić, to to, żebyś próbował i z czasem zauważysz co na Ciebie działa. To kwestia indywidualna, tak jak trening czy dieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CDA masz cały film z lektorem "sekret", książka, potęga podświadomości. A od siebie dodam, potwierdzone co do pracy, marzyłem (na tematem moment) o danym stanowisku, praca sama do mnie przyszła, dosłownie, kierownik z innego działu chodził i pytał kto ma kwalifikacje i tak już 3 rok w pracy jaką na tamten czas określałem swoim marzeniem. (Teraz celuje wyżej), coś w tym jest, wizualizacja myślenie o tym napewno pomaga, nie wiem jak z innymi sprawami, narazie to co chciałem kiedyś osiągnąć do 50 osiągne do 30, a co dalej to się zobaczy, może moje marzenia znowu staną się codziennością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand Tak. Mógłbym Ci np powiedzieć co ja robię i co u mnie zadziałało ale nie dam Ci gwarancji, że u Ciebie będzie działać.

Mógłbyś np: oczekiwać, że będzie i wtedy byś się tylko rozczarował, dlatego polecam dochodzenie do tego samemu metodą eksperymentu.

W sumie, mógłbym Ci polecić, żebyś się zainteresował huną. Właściwie tyle a resztę musisz doczytać i sprawdzić na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.