Skocz do zawartości

Co musi się stać żeby ludzie przejrzali na oczy


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tylko jedno. Za aktualne globalne warunki do życia, chodzi mi o te, na które wpływ mają politycy swoimi decyzjami, ma większość.

 

Co mam na myśli poprzez większość? Większość ludzi która wybrała tych, a nie innych.

 

Co może z tego wyciągnąć? A mianowicie, jak wiadomo na pytanie kogo jest więcej na świecie? Głupich czy mądrych? Odpowiedź jest jasna.

 

Co sądzę? Demokracja to rządy ludzi wybranych przez większość, czyli głupich.

 

Jedyne wyjście to monarchia, to ma jakąś szansę na to, żeby zmienić aktualny obraz.

 

Jednakże dopóki monarchii nie ma, jedynym wyjściem jest po prostu robić swoje nie zważając na innych, na politykę - w sensie marnowania czasu na narzekanie.

 

Ja osobiście wiem, że politycy nic mi nie dadzą, jedyne co chciałbym to żeby mi nie zabierali, ale trzeba robić swoje. Robiąc swoje poradzimy sobie i w dobrych rządach i złych, i w każdych. Uniwersalność.

 

Zatem, podsumowując, jedyne wyjście to monarchia. Aktualne rządy dopóki takowej nie ma, traktuje w formie ciekawostki, posłuchania do posiłku. Żeby wiedzieć jak to wygląda, ale bez emocjonowania się, bo wiem co kryje się za fasadą.

 

 

Dobrej nocy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu powolne gotowanie żaby. Gdy odbierają nam wolność stopniowo nikt się nie burzy ... 

Czy ktoś w ogóle jest w stanie przypomnieć sobie chociaż trzy ustawy w ciągu ostatnich lat, które zwiększają naszą wolność ? Albo chociaż jedną ?

To jest masakra co się dzieje, a tępe owieczki smacznie śpią. Nie wiem co się musi stać, żeby się obudzili. 

Załóżmy: na 1000 osób 250 w ogóle nie idzie na wybory, bo uważa, że wszyscy w rządzie to złodzieje. 300 głosuje na pis, 250 na PO, 200 na inne partie. Czyli tak naprawdę na 1000 osób partię rządzącą popiera 300, a reszta uważa, że to złodzieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie zacznij pisać bez błędów. Co to jest "przejrzali"? Chyba "przejrzeli".

 

Po pierwsze wpływy polityczne zdobywa się w walce; walce politycznej. Sam się zajmij czymś co ma jakiś polityczny wpływ bo jak ty tego nie zrobisz to zrobią to za ciebie "politycy" a oni jak wiadomo, z praktyki, nie dbają o nasze a o swoje interesy. Polska jest krajem postkolonialnym, a nawet wciąż skolonizowanym, wciąż rządzą nami kolonizatorzy. Już nie ZSRR ale USA, Niemcy, bezcenny Izrael, Rosja (choć jej wpływy są bardzo słabe, bądź żadne wciąż mają wpływ umowy zawarte w przeszłości, zwłaszcza przez PSL, dotyczące m.in. dostaw surowców energetycznych po najwyższych w europie cenach) czyli wszyscy ci, do których się dawne służby przewerbowały.

Nie licz na to, że coś się stanie i się obudzą. Ludzie są głupi*. Przykro to stwierdzić ale to prawda. Do tego od ponad lat Polacy są zwolennikami socjalizmu. Już wtedy (w 1980r.), z niesłychaną przenikliwością i odwagą cywilną pisał Stefan Kisielewski, że robotnicy wcale nie byli przeciwko socjalizmowi, tylko przeciwko władzy partii. Socjalizm tak – byle bez komuchów – tak można by w najkrótszych żołnierskich słowach streścić oczekiwania większości**. Umiesz liczyć? Licz na siebie i sam coś zrób. Przyłącz się do tych, którzy nie mają socjalistycznych poglądów i w ten sposób popchnij ten wagonik do przodu bo sam się nie popchnie.

 

 

* To nie ja powiedziałem a pewna młoda dama 10 lat temu, na co ja się oburzyłem ale mi wytłumaczyła. Długo tego nie rozumiałem ale kiedy zacząłem pracę z ludźmi szybko mi to sami wyperswadowali.

** Felieton dla ludzi normalnych

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

zwłaszcza przez PSL, dotyczące m.in. dostaw surowców energetycznych po najwyższych w europie cenach

- Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek? 
- Podwójny...Stać mnie! 
- Noooo...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aderix napisał:

Z jednej strony poprawy ale z której strony, Moim zdaniem nie postawiło by to rządu w dobrym świetle

Z tej strony, z której rząd nie byłby w dobrym świetle :)

 

8 godzin temu, vand napisał:

Jedyne wyjście to monarchia

Każdy system rządów ma swoje wady i zalety. Demokracja w teorii jest systemem dobrym, gdyby tylko udało się zaimplementować demokrację bezpośrednią, która w praktyce różni się od pośredniej.

 

Niestety człowiek jest taką istotą, ze zawsze będzie kombinował i naginał reguły. Taki już jest ten świat :)

 

Kiedyś pan Kukiz tak wspierał JOW-y, i był zdeklarowanym przeciwnikiem ,,partiokracji''. Z upływem czasu i poglądy się zmieniły. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aderix napisał:

Co spowoduje niepokoje społeczne

Ostatnio - jedynie ryzyko odcięcia od możliwości publikowania gołych dup i memów w internecie, znane jako ACTA. To chyba jedyny, nie do końca sterowany, oddolny i masowy protest w ostatnich kilku dziesięcioleciach.

Oczywiście - podwyżka akcyzy na benzynę czy alkohol o 200% też by wywołała niepokoje, ale właśnie dlatego robi się je stopniowo.

11 godzin temu, Aderix napisał:

Kataklizm i porzucenie ludzi przez rząd

Wystarczy większa awaria elektrowni kilku dużych miast, a po 48 godzinach ludzie sami poproszą o "bratnią pomoc" kogokolwiek, kto będzie miał dość siły by zaprowadzić "porządek".

10 godzin temu, vand napisał:

Większość ludzi która wybrała tych, a nie innych.

Iluzja wolnego wyboru. Dżuma lub cholera, zdrajcy lub złodzieje - ale "masz wybór".

10 godzin temu, Xin napisał:

Albo chociaż jedną ?

Nowelizacja ustawy o broni i amunicji.

Jak dużo gówna wieprzom się szufluje, to czasem jakaś perełka też się prześliźnie...

8 godzin temu, wrotycz napisał:

Ludzie są głupi*. Przykro to stwierdzić ale to prawda.

Najlepszym argumentem przeciwko demokracji, jest pięć minut rozmowy z przeciętnym wyborcą... - Churchill, jeśli dobrze pamiętam. Oczywiście, miał rację. Niestety.

Z drugiej strony, zachowanie socjalistyczne streszczone "zabierzcie innym a dajcie mnie" jest biologicznie słuszną strategią przetrwania/sukcesu jednostki - w tym sensie, socjalizm pozostanie wiecznie żywy.

1 godzinę temu, Gradhach napisał:

gdyby tylko udało się zaimplementować demokrację bezpośrednią

Demokracja działa, dopóki ludzie nie zorientują się, że mogą wydawać pieniądze innych - na siebie. W tej formie demokracja bezpośrednia nie sprawdziłaby się. Dopiero odniesienie demokracji bezpośredniej do jednostek, pozwala mówić o prawdziwej wolności - ja sam decyduję o sobie. Ale, jak już zauważył @wrotycz, nie każda jednostka jest w stanie podejmować racjonalne decyzje, nawet sama o sobie.

 

Kolejny raz przypomnę, moim zdaniem jednego z najgenialniejszych ludzi - Kiplinga. Z noweli "Proste jak D.R.U.T.", wiersz "Pieśń MacDonougha" (nie znalazłem dobrego tłumaczenia całości)

 

Whether the State can loose and bind
   In Heaven as well as on Earth:
If it be wiser to kill mankind
  Before or after the birth--
These are matters of high concern
   Where State-kept schoolmen are;
But Holy State (we have lived to learn)
    Endeth in Holy War.

Whether The People be led by The Lord,
    Or lured by the loudest throat:
If it be quicker to die by the sword
  Or cheaper to die by vote--
These are things we have dealt with once,
  (And they will not rise from their grave)
For Holy People, however it runs,
  Endeth in wholly Slave.

Whatsoever, for any cause,
    Seeketh to take or give
Power above or beyond the Laws,
    Suffer it not to live!
Holy State or Holy King--
   Or Holy People's Will--
Have no truck with the senseless thing.
   Order the guns and kill!
        Saying --after--me:--

Once there was The People--Terror gave it birth;
Once there was The People and it made a Hell of Earth
Earth arose and crushed it. Listen, 0 ye slain!
Once there was The People--it shall never be again!


Jakby ktoś chciał przeczytać, "Proste jak D.R.U.T." jest dostępne tutaj: http://notatkii.pl/237/4730/

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczailiśmy się, że wolność jest nam dana raz na zawsze. Tak nie jest. Nie tylko nie jest na zawsze ale trzeba o nią walczyć. To także miałem na myśli mówiąc o walce politycznej bo zawsze znajdą się tacy, którzy będą ją chcieć odebrać, by wzmocnić swoją władzę.

 

W najprawdziwszym tego słowa znaczeniu wolność nie może być podarowana; musi być osiągnięta.

(Freedom cannot be bestowed — it must be achieved)

Roosevelt, Franklin D. Roosevelt

 

Czemu to ważne? Bo bez wolności, także gospodarczej, nie ma pomyślności, powodzenia, także finansowego.

 

Człowiek/społeczeństwo, które zrezygnowałoby z odrobiny wolności, aby zyskać odrobinę bezpieczeństwa, nie zasługuje ani na jedno ani na drugie i straci oba.

(Society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both.)

Franklin, Benjamin.

 

Społeczeństwo, które przedkłada równość nad wolność, nie ma ani jednego, ani drugiego. Społeczeństwo, które przedkłada wolność nad równość, będzie się szczyciło i jednym, i drugim.

(A society that puts equality before freedom will get neither. A society that puts freedom before equality will get a high degree of both.)

Friedman, Milton

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/6/2019 at 1:18 AM, Aderix said:

się przebudzili

Pytanie do czego?

On 12/6/2019 at 1:18 AM, Aderix said:

Co spowoduje niepokoje społeczne

Po co mają być te niepokoje społeczne? 

 

On 12/6/2019 at 1:18 AM, Aderix said:

tolerują zło i nic z tym nie robią

Jakie zło? 

On 12/6/2019 at 1:18 AM, Aderix said:

czy nasz naród zawsze będzie takimi naiwnymi ludźmi

Tak ponieważ system wychowuje ich od dzieciństwa na białych rycerzy i niewolników polecam skecz youtube.com/watch?v=TsB4Hwr-zYY Ostatnim mężem stanu był kardynał Wyszyński później pustka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, rycerz76 said:
On 12/6/2019 at 12:18 AM, Aderix said:

Co spowoduje niepokoje społeczne

Po co mają być te niepokoje społeczne? 

Żeby się coś zmieniło.

 

Wyobraź sobie, że 13 października wygrali narodowcy, Konfederacja, i mogą samodzielnie rządzić. Mogą, tylko w Sejmie. W województwach rządzą marszałkowie a w gminach "samorządowcy". Postkomuna, która się zagnieździła na wszystkich szczeblach władzy, zwłaszcza niewybieranych jest teraz w kropce. Myślisz, że dobrowolnie oddają władzę? Przecież to oznacza dla nich śmierć, nie tylko polityczną, już nie będą mogli nikim i niczym dyrygować ale także a nawet przede wszystkim  ekonomiczną, już nie będą mogli się uwłaszczać na pieniądzach podatnika. To są ludzie bez zasad utrata władzy dla większości z nich nic nie znaczy, utrata łatwej kasy oznacza dla nich koniec świata. Myślisz, że się z tym pogodzą? Ot tak? Jeśli tak myślisz to jesteś bardzo naiwny. Motto Lenina jest nadal aktualne: "Zdobytej władzy nigdy nie oddamy".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wrotycz said:

Żeby się coś zmieniło.

Przy każdej rewolucji zyskują zawsze inni niż ci którym się wydawało, że zyskają oraz samym masom. Warto zapoznać się np: kto zyskał na rewolucji powstania listopadowego kto zyskał a rewolucji powstania styczniowego itd. 
Wyłażenie na ulicę to strata energii i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie półtora wieku zaborów, elity wybite podczas Pierwszej i Drugiej Światowej, ideologiczna sowiecka okupacja. Jeśli mielibyśmy nawet od teraz zacząć zmiany w społeczeństwie to i tak trzeba by było poczekać aż wymrą dwie generacja ludzi, którzy nie są już w stanie zmienić mentalności. Czyli około 50 lat. Dodajmy, że socjalistyczna trucizna jest dalej sączona w dyskusji publicznej i telewizji przez agenturalne elity i przedstawicieli naszych wierzycieli.

Moim zdaniem nic już się nie da zrobić, prędzej nas zlicytują lub poślą na wojnę. Nie stworzymy państwa narodowego na nowo, za dużo homo sovieticusów, a agenturalna hydra jest zbyt rozrośnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstania, listopadowe i styczniowe nie były takie same i styczniowego bym rewolucją nie nazwał. Zwłaszcza powstanie styczniowe miało znamiona prowokacji czy jak to dziś niesłusznie się nazywa fałszywej flagi (jak np.: Prowokacja gliwicka nazywana była, jest i pewnie będzie prowokacją a nie fałszywą flagą).

Kwestia wtórna w tym wypadku bo oba powstania poniosły klęskę więc mówienie, że nie przyniosły spodziewanych rezultatów to masło maślane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 02:18, vand napisał:

jedyne wyjście to monarchia

Monarchia ma swoje "plusy dodatnie". Król od najmłodszych lat przygotowywany jest do rządzenia i jak twierdził Hans Herman Hoppe, król wie, że jemu i jego królestwu będzie dobrze, jeżeli jego obywatele będą mieli dobrze. Nie należy więc ich obrabowywać sporymi i rozbudowanymi podatkami, nie należy ich straszyć skomplikowanym prawem, z którym sobie nie będą mogli poradzić i nie należy ich za bardzo inwigilować i przeszkadzać im żyć na co dzień, aby się nie zbuntowali. Jednak król jak to człowiek zawsze może być zawodny, może być despotą i tyranem, a jego rządy mogą nieść tylko i wyłącznie nieszczęście.

 

Alternatywą dla monarchii mogła być wg. Arystotelesa republika, czyli ustrój mieszany sprowadzający się do rządów według ustanowionego prawa.

 

Co do tematu: jak słusznie już niektórzy tu wspomnieli demokracja to rządy większości, a głupich jest zawsze więcej niż mądrych i nie oczekujmy, że nagle z dnia na dzień ci wychowywani przez system w tymże systemie (kult statolatrii, matriks itp.) zmądrzeją. Wielu z nich nie potrzebuje do szczęścia zbyt wiele, tv, piwko, w miarę pełna micha.

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, wrotycz said:

A co ma KK do tego? I kto go niby niszczy?

 

Pion :) A tak na powaznie nie ma sensu nic zmieniac / ryzykowac zdrowia na sile  gdyz wiekszosc ludzi to " boty ".Trzeba czekac na podniesienie swiadomosci spoleczenstwa jako calosci i wtedy oprawcy zmienia rzeczywistosc na bardziej przystepna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 01:18, Aderix napisał:

żeby ludzie się przebudzili

 Dla mnie jakieś pytanie z dupy w ogóle. Na co mają otwierać te oczy, co mają zobaczyć?

 

Ludzie mają się dobrze i dość wygodnie sobie żyją. O co chodzi?

Uświadom sobie, że teraz jest błogostan. Brak konieczności podejmowania decyzji to błogostan.

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.