Skocz do zawartości

Walki o mistrzowskie pasy wagi ciężkiej w boksie WBA WBC WBO IBF


Rekomendowane odpowiedzi

Kogo obstawiacie w walce o pasy w wadze ciężkiej i dlaczego?

Dzisiejsza rewanżowa walka o pasy WBA, WBO, IBF, także w TVP1. Ruiz jeszcze przybrał na wadze, zapewne liczy na nokaut. Joshua jest najlżejszy w historii, prawdopodobnie liczy na zmęczenie rywala. Pojedynek atlety z grubym gościem o silnym ciosie. 

Pas WBC ma Deontay Wilder. 

 

Szokująca prognoza przed walką Joshua - Ruiz. "Modlimy się o jego zdrowie"

Były mistrz świata Chris Eubank przed sobotnią walką Anthony Joshua - Andy Ruiz Jr II, kreśli bardzo czarną wizję tego pojedynku. Według Eubanka starcie o pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej w Arabii Saudyjskiej może skończyć się tragicznie dla pobitego przed czasem w pierwszej konfrontacji Joshuy.
z25487898IH.jpg

Pół roku temu na gali w Nowym Jorku Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) niespodziewanie posłał na deski Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) i wywalczył pasy mistrzowskie IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. W sobotę dojdzie do długo wyczekiwanego rewanżu - Anthony Joshua jest bardzo poważnie zagrożony. Szanse, że dozna kontuzji, która będzie dla niego ciężarem do końca życia, wynoszą według mnie 70 proc. - uważa przed sobotnim starciem Chris Eubank, były mistrz świata wagi średniej, jeden z najlepszych brytyjskich czempionów w historii.

http://www.sport.pl/boks/7,64992,25489510,szkoujaca-prognoza-przed-walka-joshua-ruiz-modlimy-sie-o.html

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf Dokładnie, liczyłem na więcej.

Andy Ruiz zachłysnął się chwilową sławą. Zamiast mocniej trenować do rewanżu, przytył jeszcze ponad 7 kg. To był tłuszcz a nie mięśnie. Kupił luksusową willę, Rolls-Royce, itd. Odbiła mu palma i dostał lekcję pokory. W ringu był jak powolny kloc.

Anthony Joshua odrobił lekcję z przegranej. Schudł jeszcze, poprawił szybkość, uczył się od Kliczki i walce kopiował jego styl. Postawił na wygraną na punkty i zrealizował plan.

 

Chciał bym zobaczyć walkę Joshua - Wilder.

 

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Morfeusz napisał:

Andy Ruiz zachłysnął się chwilową sławą. Zamiast mocniej trenować do rewanżu, przytył jeszcze ponad 7 kg. To był tłuszcz a nie mięśnie. Kupił luksusową willę, Rolls-Royce, itd. Odbiła mu palma i dostał lekcję pokory. W ringu był jak powolny kloc. 

Sercem byłem za Ruizem, ale spodziewałem się, że Joshua wygra. Ruiz powinien mimo wszystko zainwestować w poszerzenie swojego sztabu o psychologów, rozbudować bazę trenerów, niestety ale dzisiejszy sport to w dużej mierze pieniądze i tysiące czynników. Po walce, w trakcie wywiadu z AJ, Ruiz podszedł do mikrofonu SkySports i powiedział "Im blessed to be here". I mam wrażenie, że podszedł do tej walki na zasadzie "Jakoś to będzie - błogosławieństwo samo przyjdzie". Chyba nikt nie chce już trylogii, tym bardziej że druga walka nie była porywająca - to było starcie profesjonalnego boksu z dobrze bijącym się chłopakiem, który jednak nie miał pomysłu.

 

Jeśli dojdzie do walki Wilder-Joshua to będę zdziwiony jak Joshua przetrwa więcej niż 7 rundę, ale wydaje mi się, że Eddie Hearn jest tego świadomy po Ruizie i nie dopuści do pojedynku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruiz zapowiadał, że wyjdzie trochę lżejszy do rewanżu niż w pierwszej walce a wyszedł 7 kg cięższy.

Masakra co ten koleś odjebał.

Liczyłem na ciekawą walkę i mocne ataki Ruiza ale po ważeniu zwątpiłem. 

 

Joshuy raczej nie wypuszczą do Wildera.

 

 

Edytowane przez Meg4tron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Meg4tron napisał:

Raczej nie wypuszczą go do Wildera.

 

11 minut temu, armin napisał:

Jeśli dojdzie do walki Wilder-Joshua to będę zdziwiony jak Joshua przetrwa więcej niż 7 rundę, ale wydaje mi się, że Eddie Hearn jest tego świadomy po Ruizie i nie dopuści do pojedynku.

Celny cios Wildera odebrał by Joshua 3 pasy i spadła by jego wartość na rynku. Tymczasem zarabiają na nim dużo kasy, również w UK. Szybko nie wypuszczą kury znoszącej złote jajka ze złotej klatki, na pożarcie lisowi.

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.