Skocz do zawartości

ReMarkable e-ink tablet


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

No kapitalne urządzenie tak "na oko". Zawsze brakuje mi w czytnikach możliwości łatwego robienia notatek, często wygodniej jest coś narysować i napisać odręcznie. I jest taki cudo. Lag przy pisaniu jeszcze trochę zniechęca, no i cena na poziomie 500$ też nie budzi skrajnego entuzjazmu. Ale mnie się podoba i pewnie jakaś kolejna iteracja tego urządzenia trafi na moje biurko.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Super urządzenie się wydaje, nie korzystam w ogóle z tabletów czy tam czytników e-booków ale bardzo dobrze się prezentuje to urządzenie.

Jednak widzę pewne wady:

-cena

-lag

-jak spierdoli Ci się pamięć flash z takiego czy innego powodu to wszystkie notatki giną

Ja wszelkie notatki trzymam na kartkach A4 zapisanych takim pisadłem że się nie rozmaże po wsadzeniu do wody/piwa/wódki/whatever ;)

Tak czy owak warto wiedzieć że tego typu urządzenia są na rynku(bynajmniej ja nie wiedziałem że są), dobrze że zapodałeś temat ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na studiach jedna dziewczyna ma takie cacko. Osobiście posiadam co najwyżej czytnik e-booków Kindle z 2015 roku bodajże. Chciałbym aby w niedalekiej przyszłości wszelkie urządzenia z monitorem były wykonane w tej lub podobnej technologii. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rnext napisał:

@Bohun dlatego tej wersji nie łykam w całości bezkrytycznie, tylko będę trzymał rękę na pulsie i przyglądał się następnym wydaniom (albo konkurencji ;)). 

Przypomniał mi się kiedyś widziany wynalazek firmy SONY jeszcze, taki długopis, którym jak się pisało normalnie jakby po kartce to pisał chyba jak normalny  długopis, ale na pewno zapisywał to również w postaci elektronicznej - bardzo mnie to dziwiło w owym czasie, jak oni to zrobili ;)

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Ksanti napisał:

U mnie na studiach jedna dziewczyna ma takie cacko. Osobiście posiadam co najwyżej czytnik e-booków Kindle z 2015 roku bodajże. Chciałbym aby w niedalekiej przyszłości wszelkie urządzenia z monitorem były wykonane w tej lub podobnej technologii. 

 

 

Ogólnie póki co wszystkie te urządzenia maja jedna poważna wadę w stosunku do papieru i nie potrafią tego przeskoczyć ....to fakt ze widzisz tylko jedna mala stronę i nie możesz jednocześnie porównać z innymi dopóki ich nie wydrukujesz na papierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.