Skocz do zawartości

Nie potrzebujemy wojny z kimkolwiek. Nadmierne przywileje rozwalą nasz kraj od środka


Dworzanin.Herzoga

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł na:

 

http://niewygodne.info.pl/artykul9/Nadmierne--przywileje-rozwala-nasz-kraj-od-srodka.htm

 

Tekst mimo, że krótki, a tytuł trochę clickbaitowy, jest dosyć treściwy i wygląda wiarygodnie - czytałem już kiedyś o sprawach poruszonych w nim w kilku innych źródłach.

Co sądzicie na ten temat?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, moim zdaniem to co się dzieje na płaszczyźnie socjalnej w kontekście rozdawnictwa w tym kraju to delikatnie mówiąc strzał we własną stopę. Dzisiaj nie jest promowana pracowitość a wręcz przeciwnie, prowadzę działalność, zatrudniam ludzi i nie raz już usłyszałem słowa - mi się nie opłaca pracować, tak, to nie jest żart. Do tego jak zgłębimy zagadnienia chociażby związane z Zusem, której sama Pani Prezes twierdzi że zbankrutuje to aż włos się na głowie jeży, nie wspomnę już o Krusie, NFZ-cie, przywilejach emerytalnych różnych, uprzywilejowanych grup czy chociażby coraz to nowe podatki wymyślane przez miłościwie nam rządzących, dla humoru:

 

https://www.money.pl/podatki/podatek-vat-po-smierci-przedsiebiorcy-zaskakujace-rozwiazanie-w-prawie-6454831705998977a.html

 

Polecam też posłuchać:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=warsaw+enterprise+institute

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Foster napisał:

prowadzę działalność, zatrudniam ludzi i nie raz już usłyszałem słowa - mi się nie opłaca pracować,

 

Potwierdzam. Większości ludzi zwyczajnie nie opłaca się pracować. Człowiek się naużera, nerwy straci, oczy popsuje, kręgosłup wykoślawi i gówno z tego ma.

W dodatku praca zabiera człowiekowi czas jaki mógłby spożytkować na dużo bardziej opłacalne a przynajmniej przyjemniejsze rzeczy.

Praca fuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Miner said:

szastają kasą jakby tak było

Nie ich kasa to szastają. Płacisz podatki, sponsorujesz ten system. Żyję ze świadomością, że to ja jestem problemem - pracuję i sponsoruję ten system. W tym roku udało mi się wziąć miesiąc bezpłatnego urlopu. Świadomość że choć przez miesiąc mnie mniej ograbiają (wciąż jest VAT, akcyzy itd.) bezcenna, polecam.

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Artykuł na:

 

http://niewygodne.info.pl/artykul9/Nadmierne--przywileje-rozwala-nasz-kraj-od-srodka.htm

 

Tekst mimo, że krótki, a tytuł trochę clickbaitowy, jest dosyć treściwy i wygląda wiarygodnie - czytałem już kiedyś o sprawach poruszonych w nim w kilku innych źródłach.

Co sądzicie na ten temat?

Trzeba przyznać że jest w tym dużo racji. "Nasi" politycy nie od dziś są niegospodarni a jedynym rozwiązaniem jak ktoś tu powiedział jest podnoszenie lub dokładanie nowych podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Tekst mimo, że krótki, a tytuł trochę clickbaitowy, jest dosyć treściwy i wygląda wiarygodnie - czytałem już kiedyś o sprawach poruszonych w nim w kilku innych źródłach.

Co sądzicie na ten temat?

Zmniejszyć biurokracje, wprowadzić płatne studnia, uprościć podatki, wpisać do dziedzictwa narodowego Polskie zasoby naturalne, zmniejszyć ilość urzędników. Anulować pakiet klimatyczny. I jeszcze wiele innych aspektów, które potrzebne są do uzdrowienia , sądzę, ze PiS PO PSL LEWICA oni już byli  i mało co zmienili, czas na kogoś nowego. # Konfederacja

 

Tak to nasza gospodarka nie będzie konkurencyjna.

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miner napisał:

a rządzący szastają kasą jakby tak było

Czego się spodziewasz po rządzie kaczystowskim? kaczyński nigdy w życiu nie pracował to on nawet nie wie skąd się biorą pieniądze, nie ma szacunku do niczyjej pracy.
 

 

9 minut temu, Boromir napisał:

PiS PO PSL LEWICA oni już byli  i mało co zmienili, czas na kogoś nowego. # Konfederacja

Mało co zmienili bo takim syfem jest demokracja - tu się nie zmienia tu się kradnie co popanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Boromir napisał:

Zmniejszyć biurokracje, wprowadzić płatne studnia, uprościć podatki, wpisać do dziedzictwa narodowego Polskie zasoby naturalne, zmniejszyć ilość urzędników. Anulować pakiet klimatyczny. I jeszcze wiele innych aspektów, które potrzebne są do uzdrowienia

 

Niestety, na razie etatyzm i dodawanie coraz to nowych, zawoalowanych danin, podatków i tak dalej w celu finansowania rozbuchanego socjalu, to to, co najpewniej nas czeka.

Nie ma się czemu dziwić, kiedy słyszy się takie wypowiedzi jak poniżej:

 

 

Zabetonowali sobie elektorat i pewnie dopóki ci biedniejsi i roszczeniowi nie dostaną po dupie, to dalej będą ich popierać.

Chociaż niektórzy pewnie i tak powiedzą, że to prywaciarze się zmówili podnosząc ceny żeby skłócić naród i rząd powinien to wyregulować. ;) 

Dramat.

 

Jednak jestem pozytywnie zaskoczony wynikiem konfederacji, prawie 7%.

A obawiałem się, że jak w sondażu było 6,2% chyba, to ostatecznie będzie ze 4,9%. ? 

 

19 minut temu, Boromir napisał:

sądzę, ze PiS PO PSL LEWICA oni już byli  i mało co zmienili, czas na kogoś nowego.

 

Jak to powiedział Einstein: "Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać różnych rezultatów".

Dlatego też nigdy nie zagłosowałbym na stary beton.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 17:14, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Wiem, o tym, :)

W dniu 12.12.2019 o 17:03, Analconda napisał:

 

Mało co zmienili bo takim syfem jest demokracja - tu się nie zmienia tu się kradnie co popanie.

Demokracja jest dobra, ale nie dla ignorantów co nie interesują ekonomia prawem, etc.... to wtedy jest dla głupców.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.