Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Młody Samiec

Sztyblety a wzrost i budowa ciała

Recommended Posts

Rozważam kupno sztybletów, żeby mieć coś na wyjścia. Ale zastanawia mnie czy będą dobrze wyglądać i czy ogólnie pasować. Są tak mniej więcej na wysokość kostki i optycznie może to wpływać na wygląd całej sylwetki. Mam 179 cm wzrostu i sylwetkę w stylu V. Łydki rozbudowane a ciuchy zawsze dopasowane. Moim zdaniem pasują one najbardziej do osób trochę bardziej chudszych i chciałem napisać wyższych, ale chyba niekoniecznie - bardziej budowa sylwetki tutaj ma znaczenie.

Co myślicie?

14141711r_S.jpg

Mam 172 cm, noszę od kiedy pamiętam, lubię tego typu buty, elegancko się prezentują.

Z tym że najfajniejsze modele widziałem w USA, firmy Clarks np, w Polsce nie widziałem fajnych sztybletów od Clarksa. 

Ale można coś fajnego ogarnąć chodząc po sklepach.

Nie wiem czy budowa sylwetki ma coś tutaj to rzeczy.

32 minuty temu, Analconda napisał:

Przecież to są damskie buty...?

Damskie są z zamkiem. Chyba jakiś dziennikarz ostatnio popełnił gafę i założył właśnie z zamkiem. 

• Haha 1

25 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Tylko na jakie wyjścia? Chyba do parku.

Sztyblety to wygodne buty na porę jesienno-zimową, dobre do dżinsów. Na tzw okazję się nie nadają.

Nie mogę o okazji typu ślub czy coś innego. Bardziej lajtowe.

Jakiś pomysł jak wyczyścić buty zamszowe? Są lekko obtarte i takie jakby ktoś na nie nadepnął. Lekko wyczyściłem gumką do ścierania ale nie chcę ich mocno pocierać. 

Te buty od jakiegoś czasu przechodzą jakiś renesans? Bo dawniej gdzieś ich widać nie było...Bardzo przypominają buty w jakich chodzili muzycy zespołów big beatowych w USA w połowie lat 60.

W dniu 27.12.2019 o 16:07, Młody Samiec napisał:

I spróbować samą szczoteczką? Żadnego dodatkowego kremu/preparatu?

Szczotka to podstawa, jeśli masz zamszowe buty to praktyczny must have. Na razie spróbuj samą szczotką i zobacz efekt, poniżej linki do poradników odnośnie zamszu i nubuku:

https://multirenowacja.pl/news/show/id/8

Co do samego czyszczenia ja do zamszu używam: 

https://multirenowacja.pl/tarrago-sandal-cleaner-75ml.html

i mogę polecić, warto też zastanowić się nad impregnacją takich butów, sam używam:

https://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html

i również jestem zadowolony. Pozdrawiam. 

• Thanks 1

5 godzin temu, Tadamichi Kuribayashi napisał:

Tylko że musi być gumowa podeszwa. Nienawidzę jak mi stukają obcasy

Ja za to bardzo lubię odgłos jaki wydają buty szyte metodą Goodyear Welted, chociaż wszystkie swoje buty zeluję. W naszym klimacie i stanie miejskich chodników to jednak konieczność. Pozdrawiam.

W dniu 16.12.2019 o 15:06, Młody Samiec napisał:

Rozważam kupno sztybletów, żeby mieć coś na wyjścia. Ale zastanawia mnie czy będą dobrze wyglądać i czy ogólnie pasować. Są tak mniej więcej na wysokość kostki i optycznie może to wpływać na wygląd całej sylwetki. Mam 179 cm wzrostu i sylwetkę w stylu V. Łydki rozbudowane a ciuchy zawsze dopasowane. Moim zdaniem pasują one najbardziej do osób trochę bardziej chudszych i chciałem napisać wyższych, ale chyba niekoniecznie - bardziej budowa sylwetki tutaj ma znaczenie.

Co myślicie?

Najlepiej było by przymierzyć ale w obecnej sytuacji raczej jest to nie możliwe, sam mam parę sztybletów bardzo fajne buty.

W dniu 16.12.2019 o 15:42, Analconda napisał:

Przecież to są damskie buty...?

Wyjdź mentalnie z 1980 roku sztyblety są świetnymi butami polecam kupno dla facetów którzy chcą wyglądać lepiej niż większość rodaków chodzących w dresach lub noszących spodnie jak worek od ziemniaków.

• Like 1
  • Haha 1

W dniu 16.12.2019 o 15:06, Młody Samiec napisał:

Co myślicie?

Nie wyglądają na zbyt wygodne.

Ja chodzę niemal non stop w butach dobiegania. Wygoda dla mnie na 1miejscu.

Posted (edited)
15 godzin temu, skuti napisał:

Nie wyglądają na zbyt wygodne.

Ja chodzę niemal non stop w butach dobiegania. Wygoda dla mnie na 1miejscu.

Nic bardziej mylnego. Świetnie się dopasowują do stopy.

@Młody Samiec Pamiętaj też że ważna będzie przy doborze spodni szerokość nogawki. Za wąskie będziesz musiał wsadzić w środek spodni a za szeroka będzie źle wyglądała i zepsujesz cały efekt. Jak dla mnie optymalna szerokość to 18cm max 19cm

Edited by Tadamichi Kuribayashi