Skocz do zawartości

Sztyblety a wzrost i budowa ciała


Młody Samiec

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam kupno sztybletów, żeby mieć coś na wyjścia. Ale zastanawia mnie czy będą dobrze wyglądać i czy ogólnie pasować. Są tak mniej więcej na wysokość kostki i optycznie może to wpływać na wygląd całej sylwetki. Mam 179 cm wzrostu i sylwetkę w stylu V. Łydki rozbudowane a ciuchy zawsze dopasowane. Moim zdaniem pasują one najbardziej do osób trochę bardziej chudszych i chciałem napisać wyższych, ale chyba niekoniecznie - bardziej budowa sylwetki tutaj ma znaczenie.

 

Co myślicie?

14141711r_S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 172 cm, noszę od kiedy pamiętam, lubię tego typu buty, elegancko się prezentują.

 

Z tym że najfajniejsze modele widziałem w USA, firmy Clarks np, w Polsce nie widziałem fajnych sztybletów od Clarksa. 

 

Ale można coś fajnego ogarnąć chodząc po sklepach.

 

Nie wiem czy budowa sylwetki ma coś tutaj to rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.12.2019 o 16:07, Młody Samiec napisał:

I spróbować samą szczoteczką? Żadnego dodatkowego kremu/preparatu?

Szczotka to podstawa, jeśli masz zamszowe buty to praktyczny must have. Na razie spróbuj samą szczotką i zobacz efekt, poniżej linki do poradników odnośnie zamszu i nubuku:

 

https://multirenowacja.pl/news/show/id/8

 

 

Co do samego czyszczenia ja do zamszu używam: 

 

https://multirenowacja.pl/tarrago-sandal-cleaner-75ml.html

 

i mogę polecić, warto też zastanowić się nad impregnacją takich butów, sam używam:

 

https://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html

 

i również jestem zadowolony. Pozdrawiam. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
5 godzin temu, Tadamichi Kuribayashi napisał:

Tylko że musi być gumowa podeszwa. Nienawidzę jak mi stukają obcasy

Ja za to bardzo lubię odgłos jaki wydają buty szyte metodą Goodyear Welted, chociaż wszystkie swoje buty zeluję. W naszym klimacie i stanie miejskich chodników to jednak konieczność. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 15:06, Młody Samiec napisał:

Rozważam kupno sztybletów, żeby mieć coś na wyjścia. Ale zastanawia mnie czy będą dobrze wyglądać i czy ogólnie pasować. Są tak mniej więcej na wysokość kostki i optycznie może to wpływać na wygląd całej sylwetki. Mam 179 cm wzrostu i sylwetkę w stylu V. Łydki rozbudowane a ciuchy zawsze dopasowane. Moim zdaniem pasują one najbardziej do osób trochę bardziej chudszych i chciałem napisać wyższych, ale chyba niekoniecznie - bardziej budowa sylwetki tutaj ma znaczenie.

 

Co myślicie?

Najlepiej było by przymierzyć ale w obecnej sytuacji raczej jest to nie możliwe, sam mam parę sztybletów bardzo fajne buty.

 

W dniu 16.12.2019 o 15:42, Analconda napisał:

Przecież to są damskie buty...?

 Wyjdź mentalnie z 1980 roku sztyblety są świetnymi butami polecam kupno dla facetów którzy chcą wyglądać lepiej niż większość rodaków chodzących w dresach lub noszących spodnie jak worek od ziemniaków.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, skuti napisał:

Nie wyglądają na zbyt wygodne.

Ja chodzę niemal non stop w butach dobiegania. Wygoda dla mnie na 1miejscu.

Nic bardziej mylnego. Świetnie się dopasowują do stopy.

 

@Młody Samiec Pamiętaj też że ważna będzie przy doborze spodni szerokość nogawki. Za wąskie będziesz musiał wsadzić w środek spodni a za szeroka będzie źle wyglądała i zepsujesz cały efekt. Jak dla mnie optymalna szerokość to 18cm max 19cm

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.