Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Dworzanin.Herzoga

Szkockie miasto zostało obklejone naklejkami o treści: "It's okay to be white". Burmistrz wstrząśnięty, mieszkańcy w szoku.

Recommended Posts

https://www.bbc.com/news/uk-scotland-tayside-central-50821872

Wiceminister oficjalnie to potępił, zachęcał na twitterze do stawiania oporu przeciw temu niedopuszczalnemu zdarzeniu.

O rozklejenie naklejek są podejrzewane grupy neo-nazistowskie. 🤣🤣🤣

Kompletna groteska moim zdaniem.

No, ale dożyliśmy czasów w których Żaba Pepe znajduje się na liście symboli namawiających do nienawiści, więc jakiś mocno zaskoczony

takimi bezsensownymi, egzaltowanymi reakcjami ze strony władz. 

Co myślicie na ten temat?

• Like 2

White guilt ponownie. Czyli idąc takim tropem myślenia to przeciętny Janusz z Sosnowca powinien popełnić seppuku bo w Kongu Belgijskim działy się okropne rzeczy bo jest biały. Co za durnie albo po prostu są cyniczni. 

• Like 2

Cytat

We must stand together to resist this unacceptable material

Buahahahaha.

Wygląda na to, że being white is not ok. A ponoć jesteśmy równi i nikogo nie można dyskryminować z powodu koloru skóry. 

Edited by mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 6

Mają do tego prawo, Szkoci są u siebie, niech robią, to co im się podoba, jak się komuś coś nie podoba powinien wypier...ć, tak samo jak pojedziesz do Turcji, USA, Paragwaju, Bhutanu, musisz się stosować do ich prawa, tradycji, kultury, sposobu życia, to jest normalne.

• Like 8

Ja akurat jestem ekologiczny, lubię segregację odpadów, no waste, jestem antyukosumpcyjny i wierzę, że to człowiek spowodował obecne zmiany klimatyczne oraz że nie ma niczego złego w samoograniczeniach, choćby nawet miały one dotyczyć samej Europy (zawsze lepiej, nawet jeśli "hurr durr USA i Indie i Chiny etc.")- więc pewnie według niektórych tutaj muszę też być lewakiem, cuckiem, feminazistą itp. (chociaż jestem ordynarnym seksistą) - ale ta poprawność władz na zachodzie mnie naprawdę śmieszy.

Śmiszna historia.

Rozważmy prawdopodobną reakcję na naklejki:

"It is okay to be black"

"It is not okay to be white".

Przekaz dokładnie taki sam - wartościowanie (pozytywne/negatywne) w połączeniu z kolorem/rasą.

Jak myślicie, jaka byłaby możliwa reakcja władz tego miasta?

Edited by MrThruster
  • Like 1

13 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

A ponoć jesteśmy równi i nikogo nie można dyskryminować z powodu koloru skóry

...i płci.... no chyba że jesteś białym mężczyzną.

Takie casy panie.

• Like 1

9 minut temu, Imbryk napisał:

białym mężczyzną

Białym heteroseksualnym mężczyzną, nie pochodzącym z mniejszości etnicznej ;)

Aż musiałem spytać o zdanie moją czarnoskórą małżonkę:

Co o tym sądzisz?

To zrobił pewnie ktoś,  kto lubi swój kolor skóry. 

Czy to jest coś złego?

Nie,  dlaczego?

Czy to obraża czarnych?

Nie obraża. 

Czy czujesz się z tym niekomfortowo?

Nie, zwisa mi to.

Co sądzisz o ich reakcji?

Że mocno przesadzają.

Z innej beczki, ten ich oburzony deputowany jest biały:

https://www.parliament.scot/msps/currentmsps/john-swinney-msp.aspx

Edited by mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 3

Zwykła prowokacja, teraz będzie powód i usprawiedliwienie do inwigilacji rzekomych rasistow pod pozorem walki o równość i tolerancję. 

• Like 1

5 minut temu, armin napisał:

Klasyka gatunku

comment_xinBMqfm4WRY5UGiDt7aKlL5Mzg0NZld

Jeżeli taka jest cenzura na wikipedii to oznacza że cała strona promuje oczywiście nie wprost myślenie zgodne z SJW. 

W dzisiejszych czasach "It's not ok to be white" ;) 

"It's ok to be LGBT enthusiast" :P 

2 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

O rozklejenie naklejek są podejrzewane grupy neo-nazistowskie.

Wg lewaków prawica=nazizizm - to samo w Niemczech.

2 godziny temu, Shambler napisał:

przeciętny Janusz z Sosnowca powinien popełnić seppuku

Skoro jest z sosnowca powinien się podpalić. Co najmniej.

• Haha 1

1 minutę temu, wroński napisał:

Skoro jest z sosnowca powinien się podpalić. Co najmniej.

Bardzo przepraszam, ale Sosnowiec to stan umysłu, a nie zwykła miejscowość, więc mylisz pojęcia czy jak to tam się mówi profesjonalnie(heh) ;)

Pozdro

3 minuty temu, Bohun napisał:

Bardzo przepraszam, ale Sosnowiec to stan umysłu, a nie zwykła miejscowość, więc mylisz pojęcia czy jak to tam się mówi profesjonalnie(heh) ;)

Nie, Bytom to stan umysłu. sosnowiec to @#[email protected]#$R#@[email protected] i @#[email protected]#$$ [email protected][email protected]  *

* (W moim słowniku brak jest słów wystarczająco pogardliwych i obelżywych aby należycie określić to miejsce.)

Edited by wroński
  • Like 1
  • Haha 2

3 minuty temu, wroński napisał:

Nie, Bytom to stan umysłu. sosnowiec to @#[email protected]#$R#@[email protected] i @#[email protected]#$$ [email protected][email protected]  *

* (W moim słowniku brak jest słów wystarczająco pogardliwych i obelżywych aby należycie określić to miejsce.)

Czyżby Ci coś tam zginęło ? ;)

Pozdrawiam

• Like 2

45 minut temu, wroński napisał:

Bytom to stan umysłu

Jerunie Synek! Ino sie marasu nie nanoś... 

Na Karbiu też bywa różnie.. :)

Edited by GriTo
  • Haha 2

To się dzieje również w USA, Australii i innych krajach. Wszędzie, gdzie lewacy dostają trochę władzy albo ją przejmują.

"Kto Ty jesteś? Polak mały. Przeproś za to, żeś jest biały"

Amerykańska lewicowa aktywistka, pisarka ubiegająca się o nominację partii Demokratów w najbliższych wyborach prezydenckich - Marianne Williamson, w lipcu tego roku podczas jednego ze spotkań z potencjalnymi wyborcami, zaapelowała do siedzących na sali białych ludzi, by przeprosili siedzącą najbliżej czarnoskórą osobę. To była cała, długa formułka, ona mówiła do mikrofonu, a stado baranów powtarzało za nią: "Ja, biały Amerykanin, przepraszam Ciebie i Twoich afroamerykańskich przodków", itp. Prawda, że to urocza psychoza? Kiedy ostatnio słyszałeś, jak ktoś na lewicy nawołuje czarnoskórych, żeby przeprosili za swoje - motywowane rasowo i etnicznie - zbrodnie na białych mieszkańcach RPA? No właśnie.

https://wsensie.pl/publicystyka/18-komentarze/33473-kto-ty-jestes-polak-maly-przepros-za-to-zes-jest-bialy

Australia: Rząd przeprasza za zdanie "jest OK być białym"

https://www.rp.pl/Polityka/181019386-Australia-Rzad-przeprasza-za-zdanie-jest-OK-byc-bialym.html

• Like 2
  • Haha 1

15 godzin temu, Morfeusz napisał:

Wszędzie, gdzie lewacy dostają trochę władzy albo ją przejmują.

Nie ma z czego się śmiać, dla mnie jest to żałosne.

Początek upadku.

Polecam audycję :

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By lxdead
      Nie wiedziałem w jakim dziale założyć ten temat, dlatego zakładam tutaj. Od jakiegoś czasu mam nowe hobby, tj. odświeżanie, rewitalizacja i składanie rowerów. Nie będę tu wchodził w szczegóły, może kiedyś założę temu poświęcony temat. Otóż jakiś czas temu skończyłem bratu odnawiać szosówkę Peugeota, której efekt prawie (brak jeszcze linek przerzutki i hamulcowych + hamulców) końcowy wygląda tak:

Rama lata 80, co oszacowałem na bazie emblematu, który do malowania został usunięty (jak widać, jeszcze nie zamontowany), naklejki te same, co były oryginalnie - udało mi się znaleźć reprodukcję na Ebay'u w UK. Niestety, nie mam zdjęć przed, czego żałuję   pierwszy rower, który odnawiałem w pełni od podstawy. Drugi w kolejce będzie rower dla szwagra, też Peugeot (rama lata 70, cruiser), holender/damka dla siostry, mój Peugeocik (rama 70). Mam jeszcze na celu swojego starego składaka, legendarne Wigry 3, który 10 lat przeleżał zapomniany w piwnicy. Jednak taką wisienką na torcie, którą będę chciał sprawdzić rozwój swoich umiejętności jest rama, wraz z oryginalnym "hamulcem łyżeczkowym" od Rabeneick'a Deluxe Klasse. Mam póki co hamulec, ramę, emblemat na ramę, widełki, bagażnik i osłonę na korbę - wsio oryginalne od niego, nie będzie też problemów z zakupem emblematu na przedni błotnik, stalowych kół z epoki, dzwonka, retro chwytów kierownicy. Ogólnie rzecz biorąc problem jest jeden, za  to spory. Jak widać z Peugeotem nie było problemu, można dostać praktycznie każdy model oklejeń tej marki na Ebay, ba, gripy, emblemy, zaślepki na korbę, kierownicę czy nawet reprodukcję bidonów, czapek itp. pierdół, inna bajka właśnie z tym Rabeneickiem.

Nigdzie nie mogłem znaleźć naklejek, poza jedną stroną, na którą trafiłem wpisując nazwę "pierdoły" w j. niemieckim. Ceny niestety takie, że za komplet potrzebnych rzeczy (z których i tak tylko dwie pokrywają się z tym co mój dziadek ma na sobie), zapłaciłbym ponad 300 stówy (dla porównania, za zestaw reprodukcji naprawdę wysokiej jakości Peugeota, Campaniollo czy innego Cannondale'a można zabulić max Władka Jagiełłę). 
      Na owej stronce wzór naklejek  był, pobrałem go z nadzieją, że będzie na tyle dobrej jakości i dadzą radę mi to wydrukować - niestety cyt. "klasyka" chuj, dupa i kamieni kupa, za niska jakość i rozdzielczość. Można więc rzec, jestem w kropce, tudzież - wcześniej już wspominanej - dupie. Pomyślałem jednak, że skoro mam wzór, to może znajdzie się ktoś, kto miałby - nie wiem - umiejętności, możliwość i - co najważniejsze - chęci, by na podstawie tych niewielkich wzorów + zdjęć tatuaży mojego dziadka (cały czas chodzi tu o rower   ), odtworzyć wzór reprodukcji do od druku.

Rower (o ile można samą ramę z hamulcem, kierownicą, błotnikami, bez kół i siodełka nazwać rowerem) jest w naprawdę lichym stanie, chciałbym dać mu drugie życie, jak najbliżej przywrócić go do stanu oryginalnego. Nie byłoby sztuką i wyzwaniem zerwanie emblematu, zjechanie lakieru, wzorów zdobień do czystej stali i odmalować go na jakiś inny kolor, ozdobić go jakimikolwiek wzorami (lub zostawić bez) z losowym, tandetnym, "nowoczesnym" emblemem. Nie widzę w tym sensu. Rama wydaje się unikatowa, grzebiąc po internecie w j. niemieckim udało mi się znaleźć nawet "szkice" tego modelu (kiedyś producenci jednośladów tworzyli coś w rodzaju książeczek przedstawiającym szkice, zdjęcia, koncepty oraz opisy produkowanych przez siebie modeli), okazało się, że był to po prawdzie motorower (to tłumaczy brak oryginalnych kół i błotników - pewnie amputowane na "transplantacje" przez jakiegoś Janus.. tfu, Hansa). Dawniej takie rowery tworzono z ogromną pasją, pieczołowitością, wysoką jakością co do najdrobniejszych szczegółów. Chciałbym tym Rabeneickiem zwieńczyć swój "amatorski" etap i przejść poziom wyżej.

wer. męska

wer. damska - ta właśnie rama jest w moim posiadaniu.

Chciałem się poradzić - może ktoś coś będzie wiedział - gdzie mógłbym szukać osoby, która miałaby umiejętności wymaganych do odtworzenia wzorów zdobień? Oczywiście odpłatnie! Szukam kogoś, kto znałby się na jakimś.. nie wiem, programie czy coś w tym stylu, w którym dałby radę z takim projektem się pobawić  
      edit; Jutro wrzucę zdjęcia tej ramy, tak dla wglądu.
    • By SzatanKrieger
      Amerykański, niezbyt znany pisarz science-fiction, Andy Duncan, zarzucił autorowi jednej z najpopularniejszych serii książek fantasy, J.R.R. Tolkienowi, rasizm. Zdaniem Duncana orkowie we Władcy Pierścieni są demonizowani, co ma tragiczne konsekwencje dla społeczeństwa.

Na początku warto nadmienić, że Tolkien w latach 30. XX wieku był znany z krytyki nazistowskiego reżimu niemieckiego. Pisarz miał nawet kiedyś nazwać Hitlera „rumianym, małym ignorantem”. Wielu fanów Tolkiena doszukiwało się w jego książkach odwołań i metafor nawiązujących do II Wojny Światowej. W obecnych czasach powstają jednak, jak widać, znacznie ciekawsze interpretacje.

Amerykański pisarz, Andy Duncan, w trakcie podcastu dla Geek’s Guide to the Galaxy stwierdził, że Tolkien propagował rasizm, ponieważ przedstawiał w swoich książkach orków jako „gorszych od innych”.
      Zdaniem Duncana orkowie w powieściach Tolkiena są brzydkimi, kanibalistycznymi istotami, które mają pragnienie mordu i są używane jako żołnierze ich złego, mrocznego Pana, Saurona. Pisarz postanowił więc sprzeciwić się takiemu porządkowi rzeczy i napisał własną książkę-parodię, w której w uniwersum stworzonym przez Tolkiena senator Bilbo staje się prawicowym politykiem sprzeciwiającym się imigracji orków do Shire.

Duncan wprost porównuje obraz orków ze współczesnymi uchodźcami. Pisarz argumentuje swoje interesujące stanowisko w następujący sposób – „Mogę sobie wyobrazić, że wiele z tych istot (orków), które wykonywały polecenia Saurona, robiło to z powodu zwykłej samoobrony. Nie miały wielkiego wyboru co do swojego postępowania”.

Co ciekawe, opinia Duncana na temat rasizmu Tolkiena nie jest pierwszą tego typu. Wcześniej, w 2003 roku z tego samego powodu krytykował go Stephen Shapiro z Uniwersytetu Warwick. Pisał on wówczas – „Pozytywni bohaterowie powieści są biali, źli są czarni, mają skośne oczy, są nieatrakcyjni i psychologicznie niedorozwinięci”. Jak widać obecnie nawet fikcyjne postacie powinny być kreowane w poprawnie polityczny sposób.

Źródło:
      https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pisarz-science-fiction-twierdzi-ze-trylogia-wladca-pierscieni-jest-rasistowska

Co wy na to Panowie?  

Przyznawać się kto jest rasistą i chciał by elfy i ludzie oraz krasnoludy wygrali!
    • By MoszeKortuxy
      http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180319294-Luizjana-Jestes-bialy-Zaplacisz-za-posilek-wiecej.html
      Kolejny akt dyskryminacji białych ludzi. Rasizm z którym nikt nic nie robi.

Restauracja w Nowym Orleanie chce zwiększyć świadomość na temat dyskryminacji ekonomicznej ze względu na rasę. W tym celu postanowiła podwyższyć ceny dla białych klientów.

SAARTJ to jedna z restauracji w Luizjanie. Prowadzi ją nigeryjski szefa kuchni Tunde Wey. Właściciel postanowił, że biali klienci będą płacić w niej za posiłek więcej, niż Afroamerykanie.

Przeprowadzone w 2013 roku badanie wykazało, że przeciętny dochód Afroamerykanina w Luizjanie był o 54 procent niższy niż w przypadku osoby białej.

Klienci restauracji mają dwie opcje cenowe - 12 dolarów lub sugerowane 30 dolarów. Jak wyjaśnia Tunde, jedynie biali klienci proszeni są o rozważenie zapłacenia wyższej ceny.

- Standardowa cena dostępna jest dla wszystkich, a sugerowana cena oferowana jest białym klientom - powiedział właściciel restauracji. - Różnica cen odpowiada dysproporcjom płac między czarnymi i białymi gospodarstwami domowymi w Nowym Orleanie - podkreślił.

Dwa cenniki obowiązywały w restauracji przez miesiąc, i - jak zaznaczał właściciel restauracji - pomysł okazał się skuteczny i pomógł w dyskusji.

Dodatkową opłatę zdecydowało się zapłacić około 78 procent białych klientów. Według właściciela wynika to z "pozytywnej presji społecznej" i potrzeby pomagania innym.
      - Odmawianie płacenia więcej jest antyspołeczne, a ludzie nie chcą być za to osądzani - powiedział Tunde. - Ludzie patrzą na mnie i myślą, że ich oceniam. Jeśli nie mogą zapłacić więcej, tłumaczą dlaczego - dodał.

Chociaż pomysł spotkał się z pewnymi zastrzeżeniami, w większości został dobrze przyjęty. W niektórych przypadkach nawet czarni klienci proponowali, że zapłacą wyższą cenę za posiłek.

Dodatkowe pieniądze, które płacili w restauracji biali klienci, trafiały do czarnoskórych osób, które potrzebują pomocy. Głównym celem projektu jest jednak kształcenie ludzi na temat nierówności.

- Mówi się, że jeśli będziesz ciężko pracować, staniesz się bogaty. To nie jest prawda. Chcemy sprowokować dalsze myślenie na ten temat - podkreślił Tunde.
    • By MoszeKortuxy
      Lewicowe środowiska atakują Petersona mówią, że jest on rasistą, ponieważ zauważył, że rdzenni amerykanie mają większe problemy z alkoholem od innych grup etnicznych oraz uważa, że feministki podświadomie marzą o męskiej dominacji co zostało uznane za seksizm. Co o tym sądzicie?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.