Skocz do zawartości

Szkockie miasto zostało obklejone naklejkami o treści: "It's okay to be white". Burmistrz wstrząśnięty, mieszkańcy w szoku.


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.bbc.com/news/uk-scotland-tayside-central-50821872

 

Wiceminister oficjalnie to potępił, zachęcał na twitterze do stawiania oporu przeciw temu niedopuszczalnemu zdarzeniu.

O rozklejenie naklejek są podejrzewane grupy neo-nazistowskie. ???

 

Kompletna groteska moim zdaniem.

 

No, ale dożyliśmy czasów w których Żaba Pepe znajduje się na liście symboli namawiających do nienawiści, więc jakiś mocno zaskoczony

takimi bezsensownymi, egzaltowanymi reakcjami ze strony władz. 

 

Co myślicie na ten temat?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

We must stand together to resist this unacceptable material

Buahahahaha.

 

Wygląda na to, że being white is not ok. A ponoć jesteśmy równi i nikogo nie można dyskryminować z powodu koloru skóry. 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają do tego prawo, Szkoci są u siebie, niech robią, to co im się podoba, jak się komuś coś nie podoba powinien wypier...ć, tak samo jak pojedziesz do Turcji, USA, Paragwaju, Bhutanu, musisz się stosować do ich prawa, tradycji, kultury, sposobu życia, to jest normalne.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem ekologiczny, lubię segregację odpadów, no waste, jestem antyukosumpcyjny i wierzę, że to człowiek spowodował obecne zmiany klimatyczne oraz że nie ma niczego złego w samoograniczeniach, choćby nawet miały one dotyczyć samej Europy (zawsze lepiej, nawet jeśli "hurr durr USA i Indie i Chiny etc.")- więc pewnie według niektórych tutaj muszę też być lewakiem, cuckiem, feminazistą itp. (chociaż jestem ordynarnym seksistą) - ale ta poprawność władz na zachodzie mnie naprawdę śmieszy.

 

Śmiszna historia.

 

Rozważmy prawdopodobną reakcję na naklejki:

"It is okay to be black"

"It is not okay to be white".

Przekaz dokładnie taki sam - wartościowanie (pozytywne/negatywne) w połączeniu z kolorem/rasą.

Jak myślicie, jaka byłaby możliwa reakcja władz tego miasta?

Edytowane przez MrThruster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Imbryk napisał:

białym mężczyzną

Białym heteroseksualnym mężczyzną, nie pochodzącym z mniejszości etnicznej ;)

 

Aż musiałem spytać o zdanie moją czarnoskórą małżonkę:

 

Co o tym sądzisz?

To zrobił pewnie ktoś,  kto lubi swój kolor skóry. 

 

Czy to jest coś złego?

Nie,  dlaczego?

 

Czy to obraża czarnych?

Nie obraża. 

 

Czy czujesz się z tym niekomfortowo?

Nie, zwisa mi to.

 

Co sądzisz o ich reakcji?

Że mocno przesadzają.

 

Z innej beczki, ten ich oburzony deputowany jest biały:

 

 https://www.parliament.scot/msps/currentmsps/john-swinney-msp.aspx

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bohun napisał:

Bardzo przepraszam, ale Sosnowiec to stan umysłu, a nie zwykła miejscowość, więc mylisz pojęcia czy jak to tam się mówi profesjonalnie(heh) ;)

 

 

Nie, Bytom to stan umysłu. sosnowiec to @#$@#$R#@$@ i @#$@#$$ !!@!@  *

 

* (W moim słowniku brak jest słów wystarczająco pogardliwych i obelżywych aby należycie określić to miejsce.)

Edytowane przez wroński
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wroński napisał:

 

Nie, Bytom to stan umysłu. sosnowiec to @#$@#$R#@$@ i @#$@#$$ !!@!@  *

 

* (W moim słowniku brak jest słów wystarczająco pogardliwych i obelżywych aby należycie określić to miejsce.)

Czyżby Ci coś tam zginęło ? ;)

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dzieje również w USA, Australii i innych krajach. Wszędzie, gdzie lewacy dostają trochę władzy albo ją przejmują.

 

"Kto Ty jesteś? Polak mały. Przeproś za to, żeś jest biały"

Amerykańska lewicowa aktywistka, pisarka ubiegająca się o nominację partii Demokratów w najbliższych wyborach prezydenckich - Marianne Williamson, w lipcu tego roku podczas jednego ze spotkań z potencjalnymi wyborcami, zaapelowała do siedzących na sali białych ludzi, by przeprosili siedzącą najbliżej czarnoskórą osobę. To była cała, długa formułka, ona mówiła do mikrofonu, a stado baranów powtarzało za nią: "Ja, biały Amerykanin, przepraszam Ciebie i Twoich afroamerykańskich przodków", itp. Prawda, że to urocza psychoza? Kiedy ostatnio słyszałeś, jak ktoś na lewicy nawołuje czarnoskórych, żeby przeprosili za swoje - motywowane rasowo i etnicznie - zbrodnie na białych mieszkańcach RPA? No właśnie.

https://wsensie.pl/publicystyka/18-komentarze/33473-kto-ty-jestes-polak-maly-przepros-za-to-zes-jest-bialy

 

Australia: Rząd przeprasza za zdanie "jest OK być białym"

https://www.rp.pl/Polityka/181019386-Australia-Rzad-przeprasza-za-zdanie-jest-OK-byc-bialym.html

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.