Skocz do zawartości

Prawo jazdy C lub D, które bardziej może się przydać ?


jaro670

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie. Mam spoko pracę w której pracuję już sporo czasu, zarobki oscylują w okolicach 4500-5000 ale chciałbym mieć jakieś zabezpieczenie tak na wszelki wypadek zwłaszcza że czasami mam niewyparzoną gębę a to jak wiadomo nie każdemu pracodawcy się podoba. 

Dlatego pomyślałem żeby zrobić kurs na prawko zawodowe tak na wszelki słuczaj tylko nie wiem co bardziej się opłaci pod względem ewentualnej pracy w przyszłości. C czy D ?

C jest spoko bo pracy więcej ale żeby był komplet tu musiałbym zrobić C+E co z kursem na przewóz rzeczy daje ponad 7000 i dodatkowy czas na kurs.

Mam potrzebę rozszerzenia  moich zawodowych kwalifikacji ale średnio wiem w jakim kierunku iść, może szkolenie ze sterowników PLC (jestem elektrykiem, elektronikiem).  Da się jeszcze dziś zarobić na obsłudze PLC no i czy dostałbym pracę przy mojej 50 na karku. Bo za kółkiem mój wiek byłby nawet atutem.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kat. D również musisz zrobić kurs, tylko, że na przewóz osób.

 

Zdecydowanie C+E opłaci się bardziej ponieważ znajdziesz pracę bez problemu i masz szeroki wachlarz możliwości: mała dystrybucja po okolicy, dystrybucja międzymiastowa, przewozy krajowe, przewozy międzynarodowe, trasy stałe lub trasy zmienne. Tak samo jest z wyborem pojazdu jakim będziesz jeździł, czy to typowy zestaw siodłowy (z firanką, z wanną, z chłodnią, z kłonicami itp.), czy też wywrotka lub solówka. 

 

Inną kwestią jest czy ci się spodoba jazda autem non-stop, bądźmy szczerzy ale w jeździe ciężarówką nie ma żadnej filozofii (jedynie ustalenie trasy i wytypowanie postojów zgodnie z czasem pracy, mając nad sobą bat spedytora, jest jedynym wyzwaniem w tej pracy).

 

Będąc kierowcą jedyną szansą na rozwój jest zakup własnej ciężarówki i działanie na własny rachunek, a tak to awansu żadnego nie dostaniesz (jednak nie każdy ma nerwy do prowadzenia własnej firmy).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc autobusem pułap swoich zarobków osiągniesz dopiero po 3-4 latach. Do tego użeranie się z ludźmi.

 

Jak kolega wyże bardziej polecam Ci ciężarówki . KW możesz zrobić metodą e-learningową ( bynajmniej ja 2 lata temu tak robiłem). Z minusów to częste oczekiwania na towar/ rozładunek . 

 

Godzinę temu, Gołodupiec napisał:

szansą na rozwój jest zakup własnej ciężarówki i działanie na własny rachunek

Aby prowadzić własną DG w Pl będziesz musiał zdobyć licencję przewoźnika, a z tym jest trochę zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.