Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim!

 

 

Tym razem postanowiłam podzielić się przepisem na wegańskiego śledzia. Mamy okres świąteczny, to jest głównym powodem.  W przepisie rolę ryby spełnia seler. Efekt jest naprawdę zaskakujący, minimalnie różni się od oryginału. Ostrzegam, że jeśli ktoś nie lubi śledzia i liczy, że ten przepis pozwoli mu to przezwyciężyć, to może się rozczarować. Przepis na pewno podpasuje osobom, które nie jadają ryb, ale tęsknią za ich smakiem.

 

Wersja filmowa przepisu (mniej dokładna, ale warto obejrzeć, bo zawiera opinie na temat potrawy):

 

Wersja pisana: https://wegannerd.blogspot.com/2016/12/seler-jak-sledz-w-musztardzie-i-cebuli.html

 

Pozdrawiam!

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen Po co nazywać selera śledziem? Bo w tym przepisie nie smakuje, jak seler, a jak śledź? Może dlatego;)? Takie przepisy dedykowane są osobom, które z różnych powodów rezygnują z pewnych pokarmów, ale nadal tęsknią za określonym smakiem. Nazwa potrawy oddaje, jakich bodźców smakowych konsument może się spodziewać. Jest to bardzo powszechne. Polędwica z łososia, szynka z kurczaka, kabanosy drobiowe- takie określenia nikogo nie dziwią. Poza tym na kawałek mięsa mówimy rolada, mielonka, baleron, kotlety i też nikt się nie czepia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewelina napisał:

Efekt jest naprawdę zaskakujący, minimalnie różni się od oryginału.

No na pewno minimalnie się seler od śledzia różni ;). Ale przepis ciekawy. 

Swoją drogą tytuł "śledź bezrybny"... Siedziałbym siedział i za cholerę bym nie wymyślił takiej bzdury :P.  "Sałatka wegetariańska o smaku śledzi w cebuli i oleju" - to przynajmniej jest logiczne.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrób czekoladopodobny czekoladą nie jest. Tak samo wyrób śledziopodobny z selera śledziem nie jest.  Przepis ciekawy, ale to mi przypomina, że w dzisiejszych czasach wszystko stoi do góry nogami:D Jeżeli ktoś tęskni za smakiem ryb, bo ich dawno nie jadł, nie widzę problemu w udaniu się do sklepu rybnego i nabyciu drogą kupna wybranej ryby. No chyba, że jest wyznawcą pewnych ideologii;)

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 18:36, ewelina napisał:

wegańskiego śledzia

Może jestem staromodny i mało nowoczesny, ale wolę śledzia zbudowanego ze śledzia.

 

Ta pańcia we filmiku nie ma w ogóle cycków. Nie oglądam!

 

W dniu 20.12.2019 o 20:48, Krugerrand napisał:

Wyrób czekoladopodobny

Ehhh, to były dopiero ciekawe czasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎20 o 20:57, Tomko napisał:

"Sałatka wegetariańska o smaku śledzi w cebuli i oleju" - to przynajmniej jest logiczne

A kto powiedział, że tytuł ma być logiczny ;)?

 

 

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎20 o 21:48, Krugerrand napisał:

 Przepis ciekawy, ale to mi przypomina, że w dzisiejszych czasach wszystko stoi do góry nogami

Takie ,,oszukane" potrawy to niekoniecznie znak naszych czasów. Podobno duża liczba takich przepisów bierze swój początek w bardzo odległych czasach. Kiedyś mięso i ryby były mniej dostępne i powszechne i ludzie mocno kombinowali w kuchni.

 

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎20 o 21:48, Krugerrand napisał:

Jeżeli ktoś tęskni za smakiem ryb, bo ich dawno nie jadł, nie widzę problemu w udaniu się do sklepu rybnego i nabyciu drogą kupna wybranej ryby. No chyba, że jest wyznawcą pewnych ideologii;)

Pomijając wyznawców ideologii (a propos ideologii-  mam wrażenie, że obecnie pojawia się nowa ideologia, mianowicie ideologia strachu przed byciem w jakiejś ideologii ;)) to są osoby, które nie jadają ryb np. z powodu alergii, nietolerancji pokarmowej, niechęci zakażenia pasożytami (ryby to ich genialne źródło), czy z obawy przed metalami ciężkimi ( i innym syfem), które ryby chłoną jak gąbka. Jednak tęsknią za smakiem, do którego przywykli. Osobiście praktycznie nie korzystam z takich zamienników i udawaczy, ale rozumiem osoby, które to robią.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma skaze bialkowa , to zwyczajnie nie je miesa- bez zbytniego afiszowania sie z tym.

Sledz bezrybny, burgery bezmiesne itp  po  ki Ch.j to propagowac!?

Mozna jesc lub nie jesc -wolna wola tylko po co taka nomenklatura ...

"Bezkrwawa rzeznia" etc. 

Propaganda ryje gary mlodziezy i doroslym co gorsza

 

Zapomnialem o dziewicach rozklapichach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ta rybę z selera. Co roku robię ją na święta. Łatwo i szybko się ją przyrządza. Na pewno jest mniej kaloryczna niż zwykły śledź, no i wege oczywiście. W mojej rodzinie nie wszyscy są wegetarianami, ale każdy mówi ze bardzo smaczna i faktycznie smakiem przypomina rybę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, to powinno się nazywać "Wegańska potrawa śledziopodobna". Ryby tam nie ma i się z tego nie wylęgnie. ;)

W dniu 20.12.2019 o 20:00, RENGERS napisał:

Ale fajna ta wegańska śledziowa nastka...

Wygląda jak by wyszła ze szpitala po długiej chorobie. Nie chodzi o to że jest chuda. Ta luźna skóra, zapadnięte rysy twarzy, brak piersi, mówią, że niszczy organizm. 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morfeusz napisał:

Z całym szacunkiem, to powinno się nazywać "Wegańska potrawa śledziopodobna". Ryby tam nie ma i się z tego nie wylęgnie. ;)

Wygląda jak by wyszła ze szpitala po długiej chorobie. Nie chodzi o to że jest chuda. Ta luźna skóra, zapadnięte rysy twarzy, brak piersi, mówią, że niszczy organizm. 

Ja tam lubię weganki/wegetarianki, zupełnie inaczej pachnie im skóra - lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelinaWygląda na to, że mamy zupełnie inne doświadczenia. Znam kilku wegetarian i także osoby, które mają nietolerancję na pewne pokarmy i one jakoś nie próbują sobie zastąpić ryby selerem lub nawet przez myśl im nie przejdzie, aby próbować zrobić coś czego jeść nie mogą z czegoś tam innego, tylko dlatego żeby przypominało to im ten smak. Zwyczajnie trzymają się od tego z daleka.

 

Tak sobie właśnie uświadomiłem, że nie ma tendencji w drugą stronę i jakoś nikt nie próbuje zrobić brokuła z, dajmy na to, mielonego mięsa;)

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Morfeusz napisał:

Ta luźna skóra, zapadnięte rysy twarzy, brak piersi

Znam osoby z takimi ,,objawami" na diecie tradycyjnej, więc brak mięsa i nabiału raczej nie jest tego przyczyną.

 

49 minut temu, Krugerrand napisał:

Znam kilku wegetarian i także osoby, które mają nietolerancję na pewne pokarmy i one jakoś nie próbują sobie zastąpić ryby selerem lub nawet przez myśl im nie przejdzie, aby próbować zrobić coś czego jeść nie mogą

Kilka osób to raczej nie jest zbyt reprezentatywną grupa, nieprawdaż ;)?

 

53 minuty temu, Krugerrand napisał:

Tak sobie właśnie uświadomiłem, że nie ma tendencji w drugą stronę i jakoś nikt nie próbuje zrobić brokuła z, dajmy na to, mielonego mięsa;)

To zapewne wynika z tego, w jakiej kulturze/kraju dorastamy i funkcjonujemy. Potrawy zawierające produkty odzwierzęce już od wielu pokoleń towarzyszą nam od najwcześniejszych lat naszego życia.  Taka sytuacja- ktoś przez 20 czy 30 lat jadł codziennie kanapki z szynką i serem i  zdecydował się na odstawienie dwóch ostatnich produktów. Niektórym osobom będzie łatwiej, innym trudniej. Te pierwsze nie będą szukać zamienników, drugie owszem. Poza tym rynek nakręca popyt na tego typu produkty, bo to jednak też biznes.

W krajach, gdzie spożycie produktów odzwierzęcych jest od lat niezbyt wysokie taka moda na zamienniki nie jest zbyt popularna.

 

@Lalka No a potem epickie wzdęcia;):D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewelina napisał:

Kiedyś mięso i ryby były mniej dostępne i powszechne

Fakt. Kiedyś mięso i ryby były o wiele mniej dostępne. Głównie mięso, bo ryb mieli całkiem dużo. Ale mięso nazywano mięsem a ryby rybami. Jesiotry, szczupaki, sumy. Pomijam szafran, anyż gwiaździsty, gałka muszkatołowa. To było na porządku dziennym.

 

Podaj panu Sobieskiemu, taki król był, selera i powiedz że to taki nowoczesny śledzik, vege. Po minucie byłabyś zdekapitowana. No taka bez głowy.

 

@Conrad, ładna fotka. To twoje dzieło czy z neta ciągnąłeś bezlitośnie?

Edytowane przez Magician
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale ta weganska propaganda ma na celu kastracje spoleczenstwa.

Ja poznam ze zamknietymi oczami takiego osobnika po zapachu np. we windzie- smierdzi tchorzem.

 

Dzisiaj weganizm , a jutro dziury nam beda wycinac.

 ...nie moj cyrk nie moje malpy- bawcie sie dobrze dziewczyny

co zlego to nie ja - ide na frytki z combra cielecego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Magician napisał:

 

Podaj panu Sobieskiemu, taki król był, selera i powiedz że to taki nowoczesny śledzik, vege. Po minucie byłabyś zdekapitowana.

Może gdyby warzywek więcej jadał, to by nie skończył tak marnie ;)? Zmarł mając zaledwie 66 lat na atak serca wcześniej długo chorując m.in. na dnę moczanową, otyłość, kamicę nerkową i nadciśnienie. Nawet dobrej jakości mięsko i rybki nie pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ewelina napisał:

Zmarł mając zaledwie 66

Niektóre kroniki podają, że 67.

 

Potężnie spłycasz tę wielką postać. Warzywka? Ja pier... . Próbowałaś kiedyś zatrzymać wielką armię turecko-tatarską? On tego dokonał. Gdybyś zobaczyła, że idą na ciebie oddziały dzikich tatarów, to zesrałabyś się na miejscu. A on ich pokonał. A ty o warzywkach... . Dobry Panie Boże, widzisz, a nie grzmisz.

 

Nie jadł warzywek, a został uwieczniony na banknocie 500. No kurwa przypadek.

 

Czasem szkoda gadać z laskami z rezerwatu, mimo że to zacne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.