Skocz do zawartości

Męskie manipulacje i jak się przed nimi bronić


Rekomendowane odpowiedzi

To ja chyba mam wyjątkowe szczęście bo chyba nigdy nie trafiłam na toksycznego faceta, takiego z którym bym się związała, choć nie było ich wielu, a  tylko 3 łącznie w obecnym, więc może też nie mam wielkiego porównania. Ale każdy z nich był w porządku i dobrze się z nimi czułam, nigdy nie zachowali się do mnie w chamski sposób, nigdy mnie nie obrazili, ani nawet nie nakrzyczeli na mnie, a pantoflarzami też zdecydowanie nie byli przy tym, nawet rozstaliśmy się pokojowo, bo niestety nie zupełnie do siebie pasowaliśmy ( z pierwszym ja zerwałam, drugi ze mną, a z trzecim jestem do tej pory :) )

Za to  moja koleżanka miała takie nieszczęście, że trafiła na bardzo toksycznego faceta, który np. krytykował ciągle jej wygląd- a obiektywnie dziewczynie niczego nie brakuje, jest szczuplutka, zadbana, ładna- mówił, że do niczego się nie nadaje, że nic nie osiągnie w życiu, że w pracy sobie nie poradzi itd., choć dziewczyna wcale nie głupia, ani też nie pusta żeby interesowała się tylko modą i urodą jak niektóre,  jest z nią o czym porozmawiać, jest też  w miarę ogarnięta, potrafi gotować. 

Oczywiście jak to usłyszałam, to namawiałam ją do odejścia- była w takim stanie psychicznym, że wątpię żeby przesadzała, poza tym gość ten ogólnie nie miał dobrej opinii wśród otoczenia- ale miłość widocznie jest ślepa bo jest z nim dalej...

Często wina leży po obu stronach, a nie tylko facet jest toksyczny, czy kobieta i wtedy zwala się tylko winę na drugą osobę bo tak łatwiej, ale zdarzają się tacy ludzie, z którymi szczególnie trudno jest wytrzymać i to obojętne czy to faceci czy kobiety, to raczej moim zdaniem zależy od charakteru.

Edytowane przez Wiosenna_dziewczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poznaję takich w swojej pracy biznesmenów. 

Dość charakterystyczne osoby, z dwoma nawet się swego czasu zadawałam.  

Po ostatnim związku jednak stwierdziłam, że muszę sobie znaleźć kogoś o niższym statusie społecznym. 

Za dużo mówią, za mało słuchają. Dużo wymagają, szybko się nudzą. Dużo obiecują, a nic nie robią. 

Mam jeszcze z metkami bieliznę od nich z tak zwanej "wyższej półki". Nie noszę, bo jest zbyt wyuzdana.  

Skórzane szpilki i jedwabne szlafroczki.  

 

A raz, to nawet piłam mocne trunki w znamienitym gronie biznesmenów. Byliśmy na randce i tak przypadkiem trafiliśmy na jego znajomych.  

Ewidentnie byłam w charakterze kochanki, i każdy w pełni to akceptował. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maranzanomamy uwierzyć że jako taki specjalista i DJ sam nie pukałeś wstawionych lasek?

W dniu 22.12.2019 o 12:07, Ace of Spades napisał:

wyobraźcie sobie świat gdyby nagle zdjąć z mężczyzn popęd seksualny

Też to rozkminiałem, kobiety by miały ciężko o przetrwanie, wtedy by wyszło jakie są niezależne i samowystarczalne. Jakby obedrzeć kobiety ze wszystkiego to tak naprawdę są potrzebne tylko do seksu i rodzenia dzieci, bo to jedyne czego mężczyźni sami sobie nie zapewnią, w drugą stronę lista rzeczy które kobiety potrzebują od mężczyzn bo same nie są w stanie tego ogarnąć jest dużo dłuższa. Sorry kobitki life is brutal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ZortlayPL napisał:

w drugą stronę lista rzeczy które kobiety potrzebują od mężczyzn bo same nie są w stanie tego ogarnąć jest dużo dłuższa.

No i tutaj jest przysłowiowy kot pogrzebany, jakoś tak się w tym świecie namieszało i pojebało, że to te bardziej potrzebujące kobiety stawiają warunki, kompletny bezsens!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ace of Spades napisał:

No i tutaj jest przysłowiowy kot pogrzebany, jakoś tak się w tym świecie namieszało i pojebało, że to te bardziej potrzebujące kobiety stawiają warunki, kompletny bezsens!

Nie ma tu żadnej magii, wystarczy odpowiednie prawo dyskryminujące jakąś grupę i przekierowujące zasoby mężczyzn do kieszeni kobiet (np. rozwody lub zjawisko Złotych Spódniczek we Szwecji (poczytajcie sobie)), social przekierowujący w sposób przymusowy dorobek mężczyzn do kieszeni kobiet (system emerytalny ale nie tylko), INŻYNIERIA SPOŁECZNA (to ważne bo trzeba ciągle i ciągle utrzymywać narrację jak to kobiety były dyskryminowane i są nadal, wtedy społeczeństwa nikogo nie dziwi wprowadzanie kolejnych ułatwień i parytetów dla kobiet oraz inne pierdolenie) oraz najważniejsze czyli techniki wstydu czyli jeśli jakiś mężczyzna zacznie zbyt głośno mówić o tej całej ustawce to się go wywleka na widok publiczny, wyśmiewa, oskarża o mizoginizm, incelizm, bycie nieprawdziwym mężczyzną. Skąd my to znamy prawda? Zobaczcie co robią z Markiem, jaki jest na niego atak, bo ma zbyt duże zasięgi i za dużo mężczyzn dzięki niemu idzie po rozum do głowy. Kobiety dobrze wiedzą (podświadomie) że podważanie męstwa to idealna taktyka, żeby zamknąć mordę szczekaczom. Co tu dużo mówić, każdy z Nas jak ognia boi się publicznego napiętnowania jako przegryw, nieudacznik czy ciota lub tym podobne. No i taka narracja zmusza mężczyzn cierpienia w milczeniu albo dla tych jeszcze przebywających w matriksie kobiet do wypierania problemu. Chociaż Ci drudzy z tyłu głowy czują, że coś jest nie tak. No i proszę, można pyknąć zdjęcie "równości" między kobietą a mężczyzną gdzie kobiety w NICZYM nie ustępują.

Edytowane przez ZortlayPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 14:32, Maranzano napisał:

A kobiecie, która tak miała, zdarzy się wpaść w szpony krążącego nad nią sępa. Menda przyjdzie z kieliszkiem, albo postawi drinka. Napiją się, pogadają. Zatańczą, ten chwyci za tyłek. A potem zaciągnie do ubikacji lub pokoju.

No tak :( Biedna myszka, "menda" ją zaciągnął siłą do ubikacji lub pokoju! Ona nie wiedziała co się dzieję! To działo się tak szybko, nie mogła nic zrobić, to wcale nie jej wina! On ją zahipnotyzował. Jak jej nie wybaczysz to jaki z Ciebie mężczyzna?! Masz Ty choć trochę honoru? Jakbyś miał jaja to byś jej wybaczył! Prawdziwy facet rozumie, że kobieta potrzebuje miłości, czułości, zapewniania o swojej wyjątkowości - to Twoja wina, że ją zaciągnął a ona mu opier***iła po same jajka z połykiem wcześniej dając się spenetrować analnie. Nie dałeś jej tego o co tak długo prosiła, o co tak zabiegała. 

 

 

Weź Ty spier*** z takimi MONDROŚCIAMI to forum braciasamcy a nie kafateria.

 

Elo

 

@edit

Taka "kobieta" której się zdarza wpaść w szpony krążącego nad nią sępa to zwykła szmata. I to mówię ja, Rapke. Z pozycji znawcy tematu, eksperta.

Pozdrawiam :) 

Edytowane przez Rapke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapke ja co do zasady uznaję że seks z kobietą będącą pod wpływem substancji psychoaktywnych (jak np alkohol) w znacznych ilościach, o ile mężczyzna nie spożywał tych substancji w podobnych ilościach z nią, nosi znamiona gwałtu. Nie jest to błaha sprawa. Takie przypadki się zdarzają, nie bagatelizujmy tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Androgeniczna napisał:

Ja swojego poznałam w klubie i jakoś oboje jesteśmy zdrowi

 

Ostatnio, jak się tam znalazłam jeden proponował mi wspólny poranek, butelki szampana i truskawki z bitą śmietaną. 

Kiedy zamawiałam pierwszego drinka, moja ręka w której trzymałam banknot, zawisła nad ladą, i wtedy nawet się nie zorientowałam, że on już zdążył za mnie zapłacić. 

Postawił mi chyba z kilkanaście drinków, których nie dopijałam, mając pewnie cichą nadzieję, że pójdę z nim do łóżka. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JudgeMe napisał:

 

Ostatnio, jak się tam znalazłam jeden proponował mi wspólny poranek, butelki szampana i truskawki z bitą śmietaną. 

 

Postawił mi chyba z kilkanaście drinków, których nie dopijałam, mając pewnie cichą nadzieję, że pójdę z nim do łóżka. 

 

 

 

 

Musisz wyglądać na łatwą. Oczywiscie bez obrazy. Nie chce Cie urazić. Tak bezpośrednie propozycje mężczyźni kierują do specyficznego typu kobiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Androgeniczna napisał:

Musisz wyglądać na łatwą. Oczywiscie bez obrazy. Nie chce Cie urazić. Tak bezpośrednie propozycje mężczyźni kierują do specyficznego typu kobiet

A racja, miałam wtedy na sobie lateksową spódniczkę i kabaretki. Kluby, to miejsca, gdzie takie coś jest dopuszczalne. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 1/14/2020 at 3:21 PM, leto said:

@Rapke ja co do zasady uznaję że seks z kobietą będącą pod wpływem substancji psychoaktywnych (jak np alkohol) w znacznych ilościach, o ile mężczyzna nie spożywał tych substancji w podobnych ilościach z nią, nosi znamiona gwałtu. Nie jest to błaha sprawa. Takie przypadki się zdarzają, nie bagatelizujmy tego problemu.

Zupełnie się nie zgadzam. Taki pogląd próbują forsować radykalne feministki.

Jeśli pijana kobieta nie była nieprzytomna (lub bliska nieprzytomności) i poszła z kimś do łóżka, to ciągle była to jej decyzja, za którą odpowiada ona sama, nawet jeśli facet był w 100% trzeźwy. Tak jak pijany kierowca w pełni odpowiada za prowadzenie po pijanemu.

Oczywiście wykluczam sytuacje, gdy seks został wymuszony jakąkolwiek przemocą fizyczną.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/21/2019 at 2:32 PM, Maranzano said:

temacie wspomniał, że "mężczyźni też manipulują". To jest fakt, dlatego postanowiłem napisać o tym wątek.

W związku z różnicami między konstrukcją męskiego a damskiego umysłu, męskie manipulacje są trochę mniej złożone. Tutaj będzie wyróżnione kilka typów męskich manipulatorów, bez rozgraniczania się na poszczególne gierki. 

@Maranzano Piszesz tego posta bo spałeś z tymi facetami ?  I cię zmanipulowali?
Aż się wierzyć nie chce że wrzucasz takie rzeczy. Zbierasz lajki ?
 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.