Skocz do zawartości

"Telegeje nieboże" :)


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

@wrotycz Pierwsza w PL "zauważyła" to chyba Rzecznik Praw Dziecka z LPR w roku 2010:

 

Cytat

Mimo męskiego imienia - Tinky Winky - fioletowa maskotka z bajki "Teletubisie" nosi czerwoną torebkę. Rzeczniczka Praw Dziecka podejrzewa, że teletubiś może być gejem.

Sprawą orientacji seksualnej Tinkiego zajmą się psychologowie dziecięcy.

 

"Poproszę moich psychologów z biura, by obejrzeli bajkę "Teletubbies" i ocenili, czy może być ona pokazywana w telewizji publicznej, zapowiada

w rozmowie z "Wprost" rzeczniczka praw dziecka, Ewa Sowińska z LPR. Jej obawy budzi orientacja seksualna teletubisia Tinkiego Winkiego.

Fioletowa maskotka nosi czerwoną torebkę, mimo że jest chłopcem.


"W pierwszej chwili pomyślałam, że ta torebka musi temu teletubisiowi przeszkadzać. Taki balast niepotrzebny.

Później się dowiedziałam, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst" - mówi rozmówczyni tygodnika.

 

:P 

 

Teraz przypomniała mi się jeszcze interpretacja smerfów, wg której żyją one w komunie, papa smerf to stary marksista, a Gargamel to kapitalista, najpewniej żydowskiego pochodzenia. ?

 

Cytat

Twórca smerfów, Belg Pierre Culliford (Peyo), bez wątpienia odwoływał się do bieżącej polityki w swoich komiksach.

Jaskrawym przykładem jest album, w którym wioska niebieskich skrzatów w wyniku wielkiej kłótni zostaje podzielona na walczące ze sobą Północ i Południe.

To nawiązanie do konfliktu Flamandów i Walonów w Belgii, który zaostrzył się niedługo przed ukazaniem się albumu.

 

Był to również okres zimnej wojny. Kiedy powstawały smerfy, na Zachodzie występowały silne tendencje prokomunistyczne i panowało rozczarowanie kapitalizmem.

Ostatni przed śmiercią Peyo album ("Smerf bankier") został wydany niedługo po upadku muru berlińskiego i opowiadał o tragicznej

w skutkach decyzji o wprowadzeniu pieniędzy do wioski smerfów. Czy kultowa seria to apoteoza ZSRR?

 

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/smerfy-to-banda-komunistow/x16zhc4

 

^Przykładowy artykuł na ten temat.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:
  Cytat

Mimo męskiego imienia - Tinky Winky - fioletowa maskotka z bajki "Teletubisie" nosi czerwoną torebkę. Rzeczniczka Praw Dziecka podejrzewa, że teletubiś może być gejem.

Sprawą orientacji seksualnej Tinkiego zajmą się psychologowie dziecięcy.

(...)

A czy pamiętasz jak na nią najechali w telewizji? Publicznej. Wszyscy ją  odsądzali od czci i wiary a pani rzecznik powiedziała co myśli i miała rację.

 

Polecam poczytać ten wątek na reddicie albo obejrzeć ten film:

 

wds7v7w

 

Jak to pierwszy raz zobaczyłem, to na widok tytułu mi się chciało śmiać ale jak zacząłem oglądać to mi się śmiać odechciało. Filmy tej laski sa naprawdę świetne, nic dziwnego, że ją zdjęli z YT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wrotycz napisał:

A czy pamiętasz jak na nią najechali w telewizji? Publicznej. Wszyscy ją  odsądzali od czci i wiary a pani rzecznik powiedziała co myśli i miała rację.

Pamiętam ogólną wesołość związaną ze słowami tej pani, a Big Cyc nagrał kawałek inspirowany tą wypowiedzią:

 

 

Ja jakoś ten temat potraktowałem z lekkim przymrużeniem oka, chociaż ogólnie Teletubisie wydawały mi się zawsze jakąś psychodeliczną i nieprzyjemną produkcją, dziełem spaczonego umysłu. ?

 

BTW

Jakiś czas temu w luźnej rozmowie ze znajomym przewinął się temat o kreskówkach i wspomniałem, że produkcje z Cartoon Network z przełomu wieków oglądałem jako dzieciak bez żadnych negatywnych odczuć, teraz z perspektywy czasu wydają mi się pełne bezsensownej przemocy, ogólnie momentami wstrząsające i obrzydliwe. Rozmówca dodał, że "Świat według Ludwiczka" mógł podkopywać autorytet ojca - nigdy o tym nie pomyślałem, ale ta myśl też wydała mi się ciekawa. ? 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są pato-tele-tubisie. Kurski nigdy tego nie puści w teleranku czy innym ziarnie. W sumie to chyba już nie ma teleranka. A piękny to był program. Taki kogut piał na płocie w czołówce. Młodzież tego nie pamięta.

 

Wiele się zmieniło przez 20 lat. Kiedyś to młody chłopak chciał zostać strażakiem, policjantem, tudzież pilotem. A teraz? Tee, młody, kim chcesz zostać? Dziadek, o co ci kaman? Oczywiste, że chcę zostać youtuberem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.