Skocz do zawartości

Zęby


PatZz

Rekomendowane odpowiedzi

Bo i skąd miałbyś się znać?

Tu na pewno znajdziesz specjalistyczną poradę oczywiście.

Ciut się tym interesowałem, to może być 2.5-5 tysięcy PLN za sztukę i trwa z rok, ale pierwsza z brzegu klinika opowie ci wszystkie detale znacznie lepiej ode mnie przez telefon jeśli zechcesz podnieść słuchawkę i wykręcić numer.

Za to nie zabijają.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga zabawa, ale jak trzeba to trzeba. Znajomy dentysta mówił, że za całość może wyjść nawet 8-9 tysięcy, jeśli dentysta nie jest jakimś gościem z łapanki, tylko wysokiej klasy ekspertem + przy użyciu dobrych materiałów, a nie zamienników sprowadzanych z Chin.

 

 Moim zdaniem nie ma co oszczędzać, tylko znaleźć profesjonalistę i cieszyć się efektem przez długie lata. Wiadomo, nie dać się też orżnąć z kasy. Trochę popytać, poczytać opinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, ale jeśli ortodonta kazał ci usunąć ostatnie żeby to dlatego że w twojej szczęce niema miejsca żeby wszystkie żeby były ułożone prawidłowo. 

W takim wypadku sztucznych zębów się nie wstawia. Można żyć bez 7mek i 8mek, a raczej wątpię żeby zostawili cię bez trzonowców :P

 

Jeśli ortodonta w planie leczenia założył "uzupełnienie" brakujących zębów to powinien sam takie coś wykonać albo polecić kogoś z kim współpracuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem usuwanego przed zakładaniem aparatu, bo miałem torbiela na tym zębie.

Zostało mi jakieś pół roku chodzenia w aparacie i teraz dowiaduje sie , że potem przez to zęby mogą sie rozchodzić.

Sama Pani doktor to zaproponowała.

Więc pytam za wczasu ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PatZz napisał:

Usunałem je, bo aparat zakładałem i była taka potrzeba.

I

35 minut temu, PatZz napisał:

Sama Pani doktor to zaproponowała.

Czyli twoja ortodonta, usunęła Ci zęby a teraz zaleca żebyś założyć implanty, bo nie czaje za bardzo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Turop napisał:

I

Czyli twoja ortodonta, usunęła Ci zęby a teraz zaleca żebyś założyć implanty, bo nie czaje za bardzo? 

Ona nie usuneła, bo nie ma takich kompetencji.

Ten ząb musiał być usunięty bo inaczej aparatu bym nie założył.

Wcześniej nic nie mowiła, że mogą być jakieś problemy po zdjęciu aparatu jak nie mam tego zębu.

Teraz byłem na wizycie i powiedziała, że zęby mogą sie rozejść jeśli nie wstawie tam implantu.

Także chyba odpierdala jakiś szajs za przeproszeniem i chcę jeszcze kasy wyciągnąć.

Dlatego zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PatZz napisał:

Także chyba odpierdala jakiś szajs za przeproszeniem i chcę jeszcze kasy wyciągnąć.

Napewno, jak może Ci powiedzieć stary, że "ej wiesz co załóż se implanty, bo moją robotę chuj strzeli", powinna wcześniej powiedzieć co i jak a nie po fakcie dokonanym, według mnie coś spartoliła i teraz szuka wymówki. Sam miałem aparat, zęby proste jak drut teraz i żadnych zębów mi nikt nie kazał usuwać ani zakładać, a gdyby tak było to wcześniej powinien to skonsultować z pacjentem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PatZz napisał:

Także chyba odpierdala jakiś szajs za przeproszeniem i chcę jeszcze kasy wyciągnąć.

Sam kiedyś chciałem aparat, Bo mam lekką wadę zgryzu. Jednak ortodonta po "przyciśnięciu" stwierdził że nikt nie da gwarancji na to że po zdjęciu aparatu zęby nie wrócą na poprzednie miejsce. Tak że dałem sobie spokój. Jeśli chodzi  o trzonowce to za implant wyjdzie 6 tyś. Impreza trwa rok. A i też nikt nie da gwarancji że coś nie nie zesra:).

Tak ze olałem temat ( nie ma "szóstki"). U dentysty łatam tylko dziury.

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 19:46, Baca1980 napisał:

Jednak ortodonta po "przyciśnięciu" stwierdził że nikt nie da gwarancji na to że po zdjęciu aparatu zęby nie wrócą na poprzednie miejsce. Tak że dałem sobie spokój.

Serdecznie współczuję że trafiłeś na takiego "profesjonalistę". Zęby mogą się rozejść jeśli nie użyje się nakładek retencyjnych odpowiednio długo. Zresztą teraz są już tak różne aparaty ortodontyczne w zależności od rodzaju wady że praktycznie wszystko można zrobić. Są nawet "aparaty" które polegają tylko o wyłącznie na noszeniu nakładek na zęby i stopniowej wymianie na kolejne które działają z innymi siłami na zęby. Otrzymujesz komplet nakładek na całe leczenie bo już jesteśmy w stanie zasymulować i obliczyć jak żeby będą się ruszać podczas leczenia.

 

Znajdź dobrego lekarza ;) naprawdę warto zadbać o proste zęby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.