Skocz do zawartości

Życzenia dla ex


leto

Rekomendowane odpowiedzi

Howgh!

 

Temat pilny, z racji dzisiejszego dnia :D

 

Tak się zastanawiałem - czy składać swoim ex jakieś życzenia z okazji świąt. Mam kilka takich kobiet, z którymi rozstałem się na naprawdę dobrej stopie. To, że nie podtrzymywaliśmy dalej znajomości wyniknęło raczej z tego, że mi się nie chciało, niż żebym przeżywał jakieś katusze z powodu tego, że nie zablokowałem ich na komunikatorach. Część z nich to naprawdę fajne, wartościowe dziewczyny :)

 

No i mam dylemat. Jakiś taki ludzki odruch mnie pcha do tego, żeby im te życzenia złożyć. Z drugiej strony - nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek w życiu dostał jakiekolwiek życzenia od jakiejś ex, więc zapewne jest to głupi pomysł. No bo w sumie co taka osoba sobie pomyśli dostając te życzenia? Jakieś takie może to być głupie z jej punktu widzenia. Nie wiem.

 

Co o tym sądzicie, bracia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście raczej bym nie składał. Zwłaszcza skoro nie było kontaktu utrzymywanego. Trochę dziwnie by to dla mnie wyglądało. Ja swojej ex (z która rozstalem się 1 grudnia i wciąż jeszcze wynajmuję mieszkanie) nie składam. Jak ona coś napisze to krótkie "dziękuję wzajemnie" i wszystko w temacie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nawet jak dawni znajomi wysyłają mi rokrocznie życzenia to się dziwnie czuję, bo np. cały rok się z nimi nie widuję lub raz, dwa razy w roku. W dzień powszedni pies z kulawą nogą się nie odezwie, a w święta nagle wszyscy sobie przypominają. Dla mnie odzywanie się tylko w święta to puste "Wesołych Świąt" bo tak trzeba, bo każdy każdemu wysyła bezrefleksyjnie. 

 

P.S. Tym bardziej do ex.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być gorzej - do mnie na fb napisała matka byłej z życzeniami, widziałem ja na żywo raz w życiu prawie dwa lata temu.

Skasowałem nie odczytując, nie czuję się winny czegokolwiek tej kobiecie, i tak samo pewnie zareagowały by jakieś tam eks do których bym napisał.

 

Lepiej nie ryzykować, jeszcze się ucieszy, że o niej pamiętam, i zadzwoni ;) 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leto napisał:

No bo w sumie co taka osoba sobie pomyśli dostając te życzenia?

 Skoro masz chęć wysłać, to wyślij. Co Ci za różnica, co ktoś sobie pomyśli. 

 

1 godzinę temu, leto napisał:

Jakiś taki ludzki odruch mnie pcha do tego, żeby im te życzenia złożyć

A może poprostu czekasz na jakiś konkretny feedback? Hm? ? Tylko szczerze.

Wesołych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leto napisał:

Tak się zastanawiałem - czy składać swoim ex jakieś życzenia z okazji świąt.

:

Co o tym sądzicie, bracia?

Moim zdaniem wysyłanie życzeń, to ma taki przekaz: "Pamiętam o Tobie".

Trochę to wygląda jak byś wysyłał "sprzeczne sygnały", tak jakbyś coś niby chciał, niby nie chciał..

Sam nie wiem. Z drugiej strony, one mają ten sam dylemat, a ile tobie wysłało? Cieszyłeś się?

Wiadomo, że miło jest dostać od kogoś trochę atencji, ale co to świadczy o tej drugiej stronie?

Jeśli nie wyślesz, to znaczy, że "sorry", ale poszedłeś już do przodu i nie babrasz się w przeszłości,

więc jeśli chodzi o byłe, to też mi się wydaje, że lepiej nie pisać.

47 minut temu, Baelish napisał:

Może być gorzej - do mnie na fb napisała matka byłej z życzeniami, widziałem ja na żywo raz w życiu prawie dwa lata temu

Sondowanie ? :)

Godzinę temu, Jorgen Svensson napisał:

Dla mnie odzywanie się tylko w święta to puste "Wesołych Świąt" bo tak trzeba, bo każdy każdemu wysyła bezrefleksyjnie

Mam dokładnie tak samo, z drugiej strony, święta to w sumie jest jakiś pretekst, żeby odświeżyć znajomość, ale

jakby ktoś na prawdę chciał, to by zadzwonił i parę minut pogadał a nie robił copy-paste.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem i co sobie pomyśli leje na to nie mam nic do niej, bo na początku mojej relacji powiedziałem jej, że pójdzie do innego bo mam dar przewidywania przyszłości  xD i tak też się stało. Także tego wszystkiego dobrego ? 

Edytowane przez CzarnyR
Zapomniałem dopisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem życzenia od swoich EX. Pisze z dużej litery bo to były kobiety, z którymi mnie coś łączyło i było mi dobrze. I jak spotkam je na ulicy to zawsze się do siebie uśmiechniemy i kawę wypijemy. Nie wiem, ja mam dobry kontakt ze swoimi byłymi kobietami. Nawet w razie czego mi pomogą w różnych sprawach. Ja się staram zawsze skupiać i pamiętać dobre rzeczy a nie te złe. Być może to wynika z mojego/ich wieku.  Wiem wiem, zaraz napiszecie, że to one trzymają kontakt bo warto i może zawsze się przydać - ale to raczej one mi dotąd pomagały czy tam wsparły.

 

Mam tylko jedną ex, której życzeń nie wysyłam i nigdy nie wyślę z tego względu, że nie godzi się pisać takich rzeczy w życzeniach. Albo się pisze dobre życzenia albo wcale.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, weź zepnij poślady i nie wysyłaj życzeń. To zrobi dla twojej reputacji znacznie więcej niż kolejne frajerskie życzonka, których ex dostają pewnie tysiącami od bolców. Wyjebane.

 

I jeżeli masz dylemat, pytasz na forum to tym bardziej nie wysyłaj, bo to wyraźny błąd. Gdybyś nie miał wątpliwości to byś nie wysyłał, więc coś jest na rzeczy i coś jest nieprzepracowane.

 

Chcesz się przypodobać, powspominać, utrzymać kontakt? Weź ogarnij. Zwykły dzień, jakich wiele, a magiczna wartość świąt, czy "życzeń" jest tylko w twojej głowie. Hipokryzją mi tutaj śmierdzi.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chuj, wysłałem jednak. Do dwóch z którymi wiążą mnie najlepsze wspomnienia. Zdaje sobie sprawę że na 95% mają na to wyjebane, ale mi się osobiście, tak jakoś egoistyczne zrobiło lepiej. Samemu brakuje mi kontaktu z ludźmi, może to przenoszę na innych :D Nie no, @mac, mi tam lata koło dupy moja reputacja w ich oczach, czy wezmą mnie za idiotę, frajera czy orbitera. Nic od nich nie chcę i nie potrzebuję i nie zamierzam do niczego wracać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, leto napisał:

A chuj, wysłałem jednak... 

Zdaje sobie sprawę że na 95% mają na to wyjebane,

Samemu brakuje mi kontaktu z ludźmi, może to przenoszę na innych

@leto Bez urazy, ale dopij już tę beczułkę do końca. Zaśniesz i przestaniesz odwalać takie numery. ;)

9407731-LRG_530x.jpg

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, jak święta są w naszej - bądź, co bądź - zachodniej cywilizacji obchodzone: rozczulamy się, często chcemy się ze wszystkimi pojednać. Trochę jest w tym sztuczności, a trochę szczerej potrzeby ulżenia sobie na sercu (czyli na umyśle). Ja jednak przyjąłem zasadę, że sam żadnych życzeń nie wysyłam. Jeśli dostanę, odpiszę krótko i sympatycznie, bez wchodzenia w szczegóły: "dziękuję, ja również życzę wszystkiego dobrego". Mam wrażenie, że takie odzywanie się samemu może sugerować pannie, iż 1) wciąż mamy sentyment, 2) jesteśmy słabi, 3) czegoś chcemy, 4) nie trzymamy porządku w kontaktach. Natomiast takie zdawkowe, bezosobowe podziękowania są jedynie wyrazem kultury - w końcu mogliśmy tak odpisać nawet na numer kogoś, kogo nie mamy na liście kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej mi paluchy uschną, niż do którejkolwiek wyślę życzenia. Nawet jeśli się rozstałem w pokojowej atmosferze. 

 

Facet myśli, a wyślę jej życzenia, w końcu kiedyś razem byliśmy, co było, to było.

 

Baba myśli, a ten chuj po co do mnie pisze? Pewnie czegoś chce. Nie ma nikogo?

Taka jestem zajebista, że ten pędzel, pomimo rozstania, nadal o mnie myśli. 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednich latach wysyłałem jak głupi, a teraz sb poczekałem i zobaczyłem ile osób mi wyśle, ale oni pierwsi - tylko 2 XD plus ja wysłałem do dobrego kolegi (który raczej nie obchodzi).

 

Więc w tym roku wysłałem do 3 osób, które jednak pamiętają o moim istnieniu.

 

@leto jeśli one Ci nie wysyłały nigdy, to mają wyjebane na Ciebie, a Ty im chcesz wysyłać? To są tylko głupie życzenia, które składa się raz do roku, jak ktoś Cię w nich nie uwzględnił to wiesz przynajmniej ile dla tej osoby znaczysz...

Edytowane przez Mosze Black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.