Skocz do zawartości

Jaka kamera / aparat?


deleteduser105

Rekomendowane odpowiedzi

Braciaki, może ktoś z was zakupił, może pochwalić, odradzić?

 

Miałem już Canona 6D, Sony Alfa a6000 i jakieś tańsze gówna, ale niestety musiałem je spieniężyć.

Jak wiadomo z czasem zmienia się technika a ja wracam do wywiadów i reportaży - wszystko statycznie.

 

Kupiłbym jakąś cyfrówkę z dużym klatkażem (powiedzmy 120 kl./s.) i min. 4k, no chyba że obrazek w FullHD byłby naprawdę mega-ostry.

Jak posypią się jakieś propozycje to wtedy będę sprawdzał plastykę obrazu.

 

Jeśli chodzi o widełki cenowe to wszystko bo i tak będę brał na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, dyletant said:

Jeśli chodzi o widełki cenowe to wszystko bo i tak będę brał na raty.

https://www.dxomark.com/category/camera-reviews/

 

Ten topowy to 26 tysięcy bez obiektywu.

 

https://www.chip.pl/ranking/aparaty-cyfrowe-kompaktowe/#table

 

https://www.chip.pl/ranking/lustrzanki-cyfrowe/#table

 

https://www.chip.pl/ranking/lustrzanki-profesjonalne/

 

Choć z mojego punktu widzenia kupowanie lustrzanek jeżeli nie umie się nią robić zdjęć lub nie chce się w przyszłości tego choć trochę nauczyć to strata pieniędzy. Ja jednak gorąco polecam wyznaczyć jakieś widełki cenowe np: 3-5 tyś i wtedy szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich piętnastu, chyba, latach użytkowania sprzętu Canona (5 D III,6D + niezł szklarnia) w końcu trafiła w moje ręce pełna klatka Sonu A7 mojej córki. Zacząłem się nią bawić przy rodzinnym grillu i... wpadłem. Manualne ustawianie ostrości z funkcją "focus peaking" przypomniało mi początki mojej przygody z fotografią,rewelacja ! Podgląd w elektronicznym wizjerze obrazu jak będzie wyglądał zanim nacisnę spust - to też coś co przeciągało mnie na stronę bezluster. Grill się skończył, a ja zostałem z mętlikiem w głowie. W końcu, w Pażdźierniku zaczęły się Zimowe Cashbacki od Sony i zdecydowałem się na Sony A7 III. Wcześniej sprzedałem cały system Canona na eBay w niezłej cenie, szkła trzymają cenę, puszki Canona lecą na łeb,ale jeszcze zdążyłem.

Pierwszy obiektyw do Sony, który kupiłem,to tania,ale jak się okazało świetna portretówka Vitrox 85mm ,f/1.4 STM .podpiąłem pod moją nową puszkę i już wiedziałem,że ten system (SONY) to był strzał w 10. Wiadomo,że konkurenci ją gonią ,niektórzy oferują naprawdę niezłą jakość,ale ceny Canona,czy Nikona w systemach bezluster są z kosmosu. Obrazek z Sony A7III dla mnie rewelacja, do tego mam darmowy Capture One Express do wołania RAW dla posiadaczy Sony,4K w filmie (nagrywa w 6 K i skaluje w dół do 4 K ), 120 fps w Full HD,Eye AF - rewolucja w fotografii, (wcześniej po szybkiej sesji z modelką z użyciem Canona 5D III i zapietej 85-tki f/1.2 II połowa zdjęć szła do kosza,bo ostrość była nie tam gdzie chciałem. Teraz 90 procent w oko,szok)

Szkła Sony są tak niesamowicie ostre i niesłyszalne w trybie video , że wierzyć się nie chce. 

Ja osobiście gorąco polecam. A Świąteczna jeszcze większa obniżka, która wciąż trwa aż mnie kusi,żeby kupić drugą puszkę A7 III jako backup. Do lustrzanek już nie wrócę. Jestem absolutnie zadowolony,choć idealne systemy nie istnieją. 

Warto było. Powodzenia w Nowym Roku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja niedługo będę kupował nowy aparat.

Aktualnie na celowniku jest Canon EOS RP i Sony A7iii.

 

Sony spełnia wszystkie moje wymagania  ale jest dosyć drogi i okrutnie brzydki.

 

Canon jest lepszej cenie chociaż nie na tyle niskiej żebym go wziął zamiast Sony.

 

Niedługo ma wyjść Sony A7iv który jeszcze bardziej by mi pasował (4K 60) ale ma kosztować ok. 2500€.

 

Szkoda mi tyle tym bardziej, że super jakość nagrań nie jest mi niezbędna.

 

Canon też ma wypuścić nowe aparaty więc cena EOS RP pewnie spadnie.

I chyba wybiorę ten aparat pomimo braku stabilizacji (nie wiem czy dam se z tym radę), wideo w 24p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dyletant napisał:

Nie wiem co ci doradzić ale 24 to bym nawet nie tknął.

Dlaczego? Jedyny minus to taki, że nie da się tego spowolnić bez kombinowania.

 

Warto czekać na premiery. W tym roku ma być GH6, Sony a7m4, bardzo tani Canon fullframe, Nikon Z”ileś itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę a mistrz martwi się o światło..."

 

25 minut temu, zuckerfrei napisał:

Dla mnie Sony i potem długo nic...

A dlaczego? Puszki Sony i Nikon to te same matryce, często nawet takie same bliźniacze procesory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tacritan napisał:

bliźniacze procesory.

Bliźnacze. Same, układy scalone, ile to ich człowiek się nawymieniał, ech - były biźniacze, ale które miały problem np z odprowadzeniem ciepła itd itc...

Bliźnacze - która firma wybrał tańszy?

Miałem też okazdję też pracowac dla BBC jako subcontractor, tam siedziało tylko Sony. I mam jeszcze parę innych przydładów z życia - dominacja Sony. Może być i tak, że firmie się udało i ma hype - dla mnie to bullshit.

 

Wideo? - Sony. Jaki model itd to już wg uznania.  Jak masz możliwość testowania to pobaw się wszytkim - wybierz najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/31/2019 at 11:38 AM, Fred Kampinos said:

Manualne ustawianie ostrości z funkcją "focus peaking"

Już w Nikon FM2 miałem dźwignię do podglądu ostrości. :)

Mam Pentax'y, zawsze byłem zadowolony, dobre możliwości w rozsądnych cenach.

Jak profesjonalnie, średni obrazek:

https://www.ricoh-imaging.pl/dcms_index.php?id=5861&lang=pl&product=16600&body=overview

Amatorsko:

https://www.ricoh-imaging.pl/pl/lustrzanka-cyfrowa/group/6/body/overview/PENTAX-K-1-Full-Frame-DSLR.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał:

Jak masz możliwość testowania to pobaw się wszytkim - wybierz najlepiej.

Fotografuję ponad 25 lat. Przerzuciłem tony szkieł i puszek, analogi i cyfry, po format średni... Moim faworytem pod względem jakości obrazka i funkcjonalności jest od lat D700.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tacritan napisał:

unkcjonalności jest od lat D700.

Jak foto? Nikon jak najbardziej!!! Sony - wideo - dla mnie. Każdy ma swoje doświadczenia w życiu. Ja nigdy nie kupię dysku od seagate - mam takie, a nie inne doświadczenia z tą marką. Warto się radzić. Ale decyzja należy do nas. Brać co dla nas dobre - nigdy co modne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.