Skocz do zawartości

Dlaczego uważamy, że od słabszego się nie nauczymy?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.


Dlaczego uważamy, że od osoby, która jest w czymś od nas słabsza nie możemy się czegoś nauczyć? 
 

Blokujemy głowę na czyjeś podpowiedzi, bo uważamy się za lepszych. A może akurat ma rację? Może wie od nad więcej w danej sprawie?

 

Przykładowo:

Znasz bardzo dobrze j. angielski i brakuje Ci słówka do zdania a podpowiada Ci kolega „blabla”. A Ty sobie myślisz, że co on może wiedzieć skoro nie rozmawia ani nic? Nie uwierzysz dopóki nie sprawdzisz w pewnym źródle. Szukamy potwierdzenia, słuszności.

 

Myślę, że dobrze wyjaśniłem o co chodzi. Nie tylko w takiej sprawie, ale też ogólnie. Tak mnie to pytanie nurtuje przez ostatnie kilka dni i jestem ciekawy co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Młody Samiec napisał:

Dlaczego uważamy, że od osoby, która jest w czymś od nas słabsza nie możemy się czegoś nauczyć? 
 

Blokujemy głowę na czyjeś podpowiedzi, bo uważamy się za lepszych. A może akurat ma rację? Może wie od nad więcej w danej sprawie?

 

No to albo jest słabsza, albo ma większą wiedzę od nas w danej dziedzinie. Dalej nie rozumiem pytania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.