Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe - jakiej firmy?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam właśnie najtańsze firmy Hama ;D co by sąsiadom nie przeszkadzać przed północą puszczaniem muzyki. Niestety grają o wiele za cicho i nie mają basu. Totalna chała. Moje pierwsze (chyba Panasonic) miały niezły bas, zresztą mówiono mi że kanałowe mają zazwyczaj niezły. Celować w Panasonica czy raczej Sony? JBL? A może ktoś poleci swój model?

 

PS. Muszą być dokanałowe, inne nie mieszczą mi się w uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilka firm: Sony, Panasonic, Sennheiser, jakieś większe lub mniejsze noname'y - wszystkie te słuchawki można było rozbić o kant dupy; niewygodne, kiepski dźwięk, po kilku tygodniach jedna ze słuchawek przestawała działać...

 

Szkoda słów.

 

Następnie w kwietniu 2019 kupiłem sobie z polecenia tego gościa słuchawki, o których mówi w tym filmiku:

i mogę je z czystym sumieniem polecić - tanie, dobra jakość dźwięku, na bluetooth, trzymają z 8 godzin, idealne do biegania, na trening, nie czuć w ogóle, że masz je w uszach, i po ponad pół roku nadal zero problemów.

 

Są dostępne na Amazonie (KLIK), ale widzę, że na Allegro też już można je dostać za ponad stówę.

 

Biorąc pod uwagę, że to tylko dokanałowce, powinnaś być zadowolona.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa OEM'owe Samsungi co kiedyś dawali do Galaxy S4 to był sztos. Ale dostać je oryginalne a nie Chiński szajs graniczy z cudem. 
OEM_Samsung_Earphone_Headset_With_MIC___

 

Też przerobiłem wiele słuchawek a jestem bardzo wybredny. Podeszły mi jedne słuchawki SONY - MDR-EX15LP. Taniutkie a serio mnie rozwaliły jakością za tą cenę. Zbalansowany dźwięk, nie mają takiego chu..wego syczącego wysokiego pasma jak większość, mają przestrzeń. Bardzo polecam. Chyba to moje trzecie już. 

sluchawki-dokanalowe-sony-mdr-ex15lp-cza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BruxaW przypadku elektroniki kierowanie się samą, firmą nie jest do końca trafne. Każda firma produkuje produkty w kilku klasach, niska, średnia i  w przypadku audio hi-end. Najlepszy stosunek cena/jakość to teoretycznie półka średnia. I tutaj dochodzimy do konkretnych modeli danych firm.

 

To tak tytułem wstępu.

 

Rozważałaś zakup słuchawek woku usznych? Zdecydowanie lepsza jakość dźwięku i wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ogólnodostępnych cenowo to wiadomo, że Sennheiser, w danych technicznych zawsze trzeba patrzeć na 2 rzeczy - 1. pasmo czyli np. 20-20000 Hz to najważniejsze żeby pierwsza wartość była od 20 w dół a druga od 20000 w górę 2. to dynamika, żeby przynajmniej było ponad 100 dB.

Jeżeli producent nie podaje żadnych danych technicznych to oznacza, że nie ma czym się chwalić  ;)

Dobre były Sennheiser CX1 ale nie wiem czy jeszcze są w sprzedaży.

https://www.sluchawkomania.pl/sluchawki-dokanalowe/sluchawki-dokanalowe-sennheiser-cx-1-00-black.html

Edytowane przez Ace of Spades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W media za jakieś 40-50 (8€) zeta w w czarno-żółtym opakowaniu z napisem Bas cośtam (to model a nie firma). Nie było różnicy z jakimiś za 80-90€. Nie mam ich tera nigdzie ale jak są w Polsce to polecam się rozejrzeć. Łatwo się psują ale jak jestem w media to je zawsze biore.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się trochę rozpiszę bo jestem w trakcie słuchawkowych bojów.

 

Sennheiser CX-200. Legenda taka a może przez kilkanaście lat mózg się do tego modelu przyzwyczaił.

Jest zgrzyt, w tej chwili dostać je można tylko na ebayu, rozrzut brzmieniowy jest duuży, aktualnie ściągam trzecią parę, tak z ciekawości co będzie.

Defaultowe brzmienie to konkretny bas, spora analityczność. Muzykalne.

Pierwsza para z ebaya to był szok, po wygrzaniu mniejszy. Fajnie grało, ale była krzywa jedna z słuchawek. Bardzo analityczne, nie powiem, bas bardzo przeciętny.

Druga para, już bez wygrzewania brzmi ok, ale czegoś mi brak. Takie trochę nijakie.

Trzecia dopiero przyjdzie.

 

Soundmagic od E-50 wymagają bardzo mocnego źródła, nieważne co piszą. Dokanałówki do komputera, kpina trochę. W dodatku nie wyciągają pewnych akcentów, nie wiem czemu.

Final Audio, brzmienie bardzo "tęczowe". Domowe Przedszkole w wersji audio, śmiech na sali. Znaczy ok, jakbym nerwicę leczył zdecydowałbym się na E-3000.

Jeszcze chyba z dwie firmy się przewinęły i kilka modeli i muszę powiedzieć, że stare Senki biją na głowę różne wynalazki, nawet te z Ebaya są lepsze.

 

Słuchawki z regulacją głośności, mikrofonem i innymi bajerami to kpina.

BT z kolei to gorsze brzmienie + krótsza żywotność (akumulatorki).

 

No, a tak w ogóle to mam za sobą kilka konferencji z jednym takim z audiofilololo sklepu i podzielam jego zdanie, że producentów posrało.

Niby technika coraz lepsza, ale brzmienie coraz gorsze i bez charakteru, /ble

 

 

 

Edytowane przez wroński
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam JBL, bass spoko, w moim mniemaniu jakość jest na dobrym poziomie jak na cenę około 50 zł. 

Minusem natomiast jest to, że kable rozrywają się po pół roku jeśli nie składa się poprawnie. No i plus jeszcze jest taki, że w miarę dobrze wygłuszają otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wroński napisał:

Słuchawki z regulacją głośności, mikrofonem i innymi bajerami to kpina.

Na pc używam HyperX Cloud II, no i muszę przyznać, że dźwięk jest naprawdę bardzo dobrej jakości, zarówno na pc, jak i po podłączeniu do smartfonu.

 

37 minut temu, wroński napisał:

BT z kolei to gorsze brzmienie + krótsza żywotność (akumulatorki).

Porównując akg o których wcześniej wspomniałem, do galaxy buds które również posiadam, to jednak galaxy buds mają trochę gorszą jakość dźwięku.

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do dodatkowej liczby złączek na kablu + elementów, które mogą się zepsuć. Na brzmienie in plus to nie działa, mowy nie ma.

 

HyperX Cloud II  to słuchawki gamingowe, insza bajka. Jeśli masz możliwość porównaj brzmienie choćby z ISK HD9999. Te drugie mają dźwięk porównywalny z słuchawkami za kilka tysi.

Chyba, że ktoś woli monitory, nie moja bajka.

 

Nie mam zamiaru się spierać co lepsze, w kwestii dźwięku taka dyskusja jest już całkiem absurdalna :)

Mogę jedynie stwierdzić, że chcę moje stare Senki z starosenkowym graniem. Znaczy mam stare Senki, ale one  już naprawdę się proszą o recabling a nie znam nikogo kto by to z sensem zrobił. /ble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej polecał nauszne bo prawie zawsze lepiej grają od dokanałowek (większe przetworniki i głośniki). Ja zwykle kupuję JBL, jakoś inne mi nie pasowały... poza tym bardzo dobrze grają słuchawki od samsunga s2, bardziej basowe i lepiej grały od jakichkolwiek kanałowek. Z kanalowkami jest problem dobrze trafić bo basu nie usłyszysz...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam monitory douszne Mee Audio M6 Pro. Jakość dźwięku i panorama stereofoniczna rewelacyjna. Cena może odstraszyć, zależy ile kto chce wydać. Aktualnie jest w sprzedaży 2 generacja i nie wiem jak gra. Można znaleźć jeszcze pierwszą, za niższą cenę. Kabel jest odłączany całkowicie od słuchawek, więc można go dokupić osobno,gdyby się uszkodził, w zestawie są dwa.

Edytowane przez Leniwiec
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 15:38, Ace of Spades napisał:

Z takich ogólnodostępnych cenowo to wiadomo, że Sennheiser, w danych technicznych zawsze trzeba patrzeć na 2 rzeczy - 1. pasmo czyli np. 20-20000 Hz to najważniejsze żeby pierwsza wartość była od 20 w dół a druga od 20000 w górę 2. to dynamika, żeby przynajmniej było ponad 100 dB.

Jeżeli producent nie podaje żadnych danych technicznych to oznacza, że nie ma czym się chwalić  ;)

Hmm, ok, ale czy takie słuchawki przechodzą jakieś testy (choćby i użytkowników) czy producenci mogą naciągać te dane w celach marketingowych? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bruxa napisał:

Hmm, ok, ale czy takie słuchawki przechodzą jakieś testy (choćby i użytkowników) czy producenci mogą naciągać te dane w celach marketingowych? ?

 

:)

Testy producenta są testami producenta = tak to zostało "zbudowane" i takie ma być. I pewnie jest, znaczy ma być, znaczy mamy papier, że ma być = pewnie tak jest.

 

Testy konsumenckie to wypadkowa marketingu i czyjegoś "widzimisię"/preferencji/chęci błyśnięcia. Są całe blogi "konsumenckie" audio-to, -tamto, -siamto.

 

Na jednym z takich blogów natknąłem się na pozytywną recenzję słuchawek nausznych Marshalla. No kurważ, przez dwie minuty dawałem szansę i oddałem do sklepu.

 

Jako, że godzę się powoli z tym, że starosenkowego brzmienia nie uda się przywrócić po głowie aktualnie chodzą mi taki wynalazki;

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000114377969.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459787116&albag=77066918093&trgt=743612850714&crea=pl4000114377969&netw=u&device=c&gclid=EAIaIQobChMI55jU85js5gIVTqWaCh2ltAhGEAYYASABEgIw9fD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

https://pl.aliexpress.com/item/33055625040.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459787116&albag=77066918093&trgt=743612850714&crea=pl33055625040&netw=u&device=c&gclid=EAIaIQobChMIpvDWiZns5gIVlB0YCh0hTAkPEAQYASABEgJXqfD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Bardzo dobre opinie, brak gwarancji, możliwość zrobienia wałka Chińczykowi coby cenę wyzerować albo przynajmniej solidnie ściąć. Jednym słowem Chiny..., tak jakby co innego było/ahaha

Ale to tak jak zrobię wałek jednemu Koreańcowi co mi stare-nowe Senki wysłał./ahaha

 

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bruxa napisał:

Hmm, ok, ale czy takie słuchawki przechodzą jakieś testy (choćby i użytkowników) czy producenci mogą naciągać te dane w celach marketingowych? ?

Sennheiser to chyba najlepsza firma w tej kategorii cenowej - czyli tak do 200 zetów, nic lepszego nie znajdziesz, może jeszcze Sony, może Phillips, może JBL. W życiu miałem różne słuchawki, kiedyś były Walkmany na kasety itd z wszystkich jakie miałem to  Sennheisery są najlepsze. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.