Skocz do zawartości

Witaj w Klubie (Dallas Buyers Club)


leto

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem Waszych opinii o Dallas Buyers Club.

 

Niby film o gejach z jakimiś tam akcentami transwestytyzmu itp...

 

Ale! Film o ogromnej odwadze, o zaufaniu, o przyjaźni, o poświęceniu. Rola, którą odegrał McConaughey, słusznie wg mnie nagrodzona Oskarem, to po prostu majstersztyk. Twardziel pomagający swoim kumplom. Trochę cwaniak, trochę gość od wpierdolu, trochę kobieciarz (chociaż do końca filmu, z tego, co pamiętam, nie było powiedziane, skąd złapał HIV, a były jakieś zajawki sugerujące że mógł też lubić mężczyzn), kumplujący się z transseksualną kobietą, w którą wcielił się Jared Leto (tutaj już nie jestem przekonany że tak bardzo należał się Oscar, tymniemniej Leto też stanął na wysokości zadania!), jednocześnie człowiek pełny pasji i emocji.

 

Według mnie to jest zajebiste męskie kino. O tym, że chuj kogo obchodzi że się kumplujesz z transseksualistką, masz jakąś swoją misję i pomagasz ludziom, którym chcesz pomóc (w tym przypadku - zarażonym HIVem), to to robisz, a jak komuś się to bardzo nie podoba to może najwyżej zebrać za to wpierdol. O tym, że bycie gejem czy bi nie czyni Cię ciotą. Też o tym, że "dilowanie rąk nie brudzi", bo główny bohater był nikim innym, niż gościem sprzedającym kontrabandę spod lady. O tym, że przed nikim się nie musisz tłumaczyć z tego, jaki jesteś. Jesteś jaki jesteś, robisz swoje, żyjesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.