Skocz do zawartości

Najbardziej awaryjne części


Ziutson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zapytać o 3 części samochodu/motocykli z jakimi się spotkaliście, które według Was są najbardziej awaryjne? Mogą to być równie dobrze elementy wyposażenia posiadające wady, które można by było wyeliminować wykonując je z innego materiału. Prosiłbym o wskazania konkretnych modeli i motywację czemu wybraliście akurat ten element. Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję, wszystkiego dobrego w nowym roku! :D

Edytowane przez Ziutson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, zdecydowanie najbardziej denerwującą rzecz jaką znalazłem w swoim samochodzie to obudowa termostatu która w ciągu 3 lat była wymieniona dwukrotnie. Plastikowa obudowa z oringiem gumowym. Nie wiem czy wada materiału czy ten typ tak ma ale denerwuje. No i wieszaki wydechu które się ciągle urywają. Bez względu na to, czy zamiennik czy oryginał. W roku przynajmniej jeden trzeba zmienić. 

Renault Megane 2 1.6 

Edytowane przez sekacz19
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starych bmkach 5 kach  co dwa lata musiałem czyścić odmę, lub ją wymieniać, a tak to nic jej nie dolega, dalej śmiga po szosach. 

w Hondzie civic miałem wieczny problem z układem chłodzenia, jak nie termostat to  cieknąca chłodnica, albo zakamieniała,  później uszczelka pod głowicą,

wieczne przegrzewanie,  nie wiem czy to tylko moja taka wadliwa czy  większośćz tych modeli. 

ogólnie w Japończykach to blacha słaba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele motocykli, zawsze wkurwiały mnie niedziałające wskaźniki paliwa, w sensie pływaki w bakach nie chciały pływać ? kilka razy tak miałem, aż przerzuciłem się na sprzęty bez takich bajerów. No i pękające króćce ssące, klasyka w niektórych moto. Ale na to się chyba nic nie poradzi. Poza tym ujowej jakości plastiki w okolicy kanapy w hondzie shadow, pękały przy krawędziach i paskudnie to wyglądało, takie pajączki. A wystarczylby lepszy jakosciowo material.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziutson napisał:

które można by było wyeliminować wykonując je z innego materiału.

Fajny pomysł na biznes, tylko wszystko jest na aliexpress i zawsze okazuje sie, że taniej. A teraz jeszcze do paczkomatu dolatuje.

Chyba, że myślisz o biżuterii w złocie i platynie, która ma mieć też patchworkowe zastosowania. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś klamki drzwi w VW golf 2 były z plastiku zimą pękał . przepalające się żarówki w Corsie D przy wymianie pół ryją ściągnąć lub nadkole zero miejsca na rękę . i chyba miałem wadę z wtyczką bo w ciągu roku do wymiany 3 razy prawa . Punto 2 tylne amortyzatory po wymianie na obojętnie jakie prócz org. dupa siedziała . Mercedes w 203 klapy nawiewu zacinały się na minute i tyrkotanie zrobisz po roku to samo hehe plus nagrzewnica aby wymienić pół konsoli do wyciągnięcia :( a w moto tylna opona jakoś często tracę bieżnik (moja wina hehe) no i uszczelniacze na lagach z przodu ale to też moja wina hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 12:48, sekacz19 napisał:

najbardziej denerwującą rzecz jaką znalazłem w swoim samochodzie to obudowa termostatu

Całkiem ciekawa sugestia, być może wykorzystam. Dzięki!

 

W dniu 31.12.2019 o 13:04, Keczup napisał:

pękające króćce ssące, klasyka w niektórych moto.

Również myślę, że ten pomysł może mi się przydać. Podziekował

 

W dniu 31.12.2019 o 13:47, Still napisał:

EGR oraz Pompowtryskiwacze. Miałem dwa Vw i zawsze to występowało. O turbosprężarce już nie wspomnę. Teraz mam Peugota w dieslu i zero awarii. Tfu Tfu wypluć :P 

Myślałem z początku nad jakims konkretnym elementem turbosprężarki, może wrócę do rozważań. Dzięki!

 

W dniu 31.12.2019 o 14:02, TrustNo1 napisał:

Troche ogólnie postawione pytanie,każdy model ma swoje specyficzne bolączki

I właśnie tych specyficznych bolączek szukam, bo każdy model posiada elementy, które z punktu widzenia kierowcy mogłyby być lepiej wykonane. Nie ograniczam się do konkretnego elementu.

Za wszelkie sugestie dziękuję i ew. czekam na więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.