Skocz do zawartości

Jakie książki polecacie przeczytać?


Mocny101

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak definiujesz sukces i na jakim etapie rozwoju jesteś, ale ze swojego doświadczenia poleciłbym:

Volant (Michał Szatiło): Piąty poziom, Sex Catcher, Projekt przyszłość;

David R. Hawkins: dosłownie wszystko, szczególnie Technika uwalniania, Sukces jest dla Ciebie;

Vadim Zeland: Transerfing (bardzo ciekawe spojrzenie na świat);

Neale Donald Walsch: Rozmowy z Bogiem 3 tomy, (żadna religijna indoktrynacja, książki otwierają oczy na wiele rzeczy);

Michał Szafrański: Finansowy Ninja;

Chade-Meng Tan: Poszukaj w sobie;

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
1 godzinę temu, Calhun napisał:

Brandon Sanderson: Cykl "Archiwum burzowego światła" - do teraz 6 tomów i rośnie.

Ale jak to? Ja czekam na V.

Tak bajdełej to zajebista fantastyka, dorzuciłbym jeszcze "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Wegnera.

 

A ten Hobb to jaki klimat?

Edytowane przez icman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
1 minutę temu, bbking napisał:

Tak z ciekawości czy ktoś moze wydał własną ksiązkę? 

Kojarzę, że ktoś już gdzieś pisał na forum, że jest w trakcie pisania czy ma w planach wydać coś związanego z sci-fi.

 

Ja również coś tam zacząłem skrobać, ale to raczej plan "na za rok", u mnie z kolei kryminał + historia PL. 

 

Interesuje cię coś z technicznego punktu widzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietopedia - Marka Kotonskiego. 

 

Zaskoczyła mnie pozytywnie paroma rzeczami. Jest o kilku różnych tematach nie tylko o kobietach. 

 

Zjedz tę żabę - Brian Tracy dotyczy prostej techniki motywacji. Przydaje się w kryzysowych momentach. 

 

6 filarów poczucia własnej wartości - Nathaniel Branden 

 

Wlam się do mózgu - Radek Kotarski

Techniki uczenia się 

 

Jak chodzi o pracę nad sobą to polecam założyć zeszyt i wynotowywac sobie w nim co ważniejsze zdania z książek i swoje spostrzeżenia. Można też go traktować trochę jak pamiętnik. Czasem jak mam mętlik w głowie to siadam i pisze. W ten sposób udaje mi się uchwycić problemy z którymi się borykam. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie książek o rozwoju osobistym to jak lizanie kremówki przez szybę. 

 

Próbujesz w życiu różnych rzeczy, doznajesz niepowodzeń i porażek, czasem sukcesów. Z wiekiem robisz coraz mniej błędów bo nabywasz doświadczenie. 

 

Książki to teoria. Ja po kilku tygodniach od przeczytania książki nie pamiętam co było w niej napisane. Jak ma mnie to rozwinąć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o prawdziwym rozwoju, a nie o pierdololo, które ma cię pozytywnie nakręcić, to - Logika i argumentacja, Andrzej Kisielewicz.

https://ksiegarnia.pwn.pl/Logika-i-argumentacja,725784830,p.html?gclid=EAIaIQobChMIh9qLuuvA-QIVto1oCR3fPAYhEAQYASABEgJcnfD_BwE

 

Ogólnie - wszystko, z czego możesz się nauczyć konkretnych umiejętności. Dobry podręcznik do nauki języka, matma dla samouków etc. Literatura typu "jak odmienić swoje życie" to wg mnie strata czasu.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gixer napisał:

Kobietopedia - Marka Kotonskiego. 

 

Zaskoczyła mnie pozytywnie paroma rzeczami. Jest o kilku różnych tematach nie tylko o kobietach. 

 

Zjedz tę żabę - Brian Tracy dotyczy prostej techniki motywacji. Przydaje się w kryzysowych momentach. 

 

6 filarów poczucia własnej wartości - Nathaniel Branden 

 

Wlam się do mózgu - Radek Kotarski

Techniki uczenia się 

 

Jak chodzi o pracę nad sobą to polecam założyć zeszyt i wynotowywac sobie w nim co ważniejsze zdania z książek i swoje spostrzeżenia. Można też go traktować trochę jak pamiętnik. Czasem jak mam mętlik w głowie to siadam i pisze. W ten sposób udaje mi się uchwycić problemy z którymi się borykam. 

Czy możesz coś więcej powiedzieć o filarach ? Leżą u mnie na półce i czekają na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał:

Książki to teoria. Ja po kilku tygodniach od przeczytania książki nie pamiętam co było w niej napisane. Jak ma mnie to rozwinąć?

Ja robię tak, że najpierw czytam pierwszy raz i oceniam czy jest to książka, która do mnie trafia. Zaznaczam jakieś fragmenty w czytniku. 

 

Potem czytam te książki TOP (według mnie) drugi raz i wówczas robię skrupulatne notatki. Przy samorozwoju - dla mnie takie rozwiązanie bomba. Czasochłonne, ale miło jest wrócić co jakiś czas do zagadnienia które mnie interesuje w notatkach i poczytać swój punkt widzenia, odbiór jaki miałem w tamtej chwili, ocenę czy się coś zmieniło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Spokojnie said:

Ja robię tak, że najpierw czytam pierwszy raz i oceniam czy jest to książka, która do mnie trafia. Zaznaczam jakieś fragmenty w czytniku. 

 

Potem czytam te książki TOP (według mnie) drugi raz i wówczas robię skrupulatne notatki. Przy samorozwoju - dla mnie takie rozwiązanie bomba. Czasochłonne, ale miło jest wrócić co jakiś czas do zagadnienia które mnie interesuje w notatkach i poczytać swój punkt widzenia, odbiór jaki miałem w tamtej chwili, ocenę czy się coś zmieniło. 

 

Tylko to co piszesz to jest już praca z tekstem. Coś innego niż zwykłe przeczytanie książki. Praca z tekstem ma faktycznie większa skuteczność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pytanie raczej do wydawnictwa https://novaeres.pl/jak-wydac-ksiazke Jeśli chcesz wydać. Celowałbym tutaj nie w duże wydawnictwa ale w wydawnictwa, które wydają ksiązki debiutantow. 

 

Od siebie polecam Ann Cleeves - to seria kryminałów z zaskakującym zawsze zakończeniem. Spokojne a jednocześnie wciągające fabułą i klimatem. Naprawdę polecam. Drugą autorką jest Nele Neuhaus - też świetna seria kryminałów które wciągają i mają swój klimat.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wybrać jedną książkę, to zdecydowanie "Do roboty"-Steven Pressfield. Książka, która zmienia sposób naszego funkcjonowania. Warto czytać dość często, tym bardziej, że ma z 100 stron.

 

"Sztuka doczesnej mądrości"/"Sztuka roztropności"-Baltasar Gracian

"Przebudzenie"- de Mello

"Nowa psychologia sukcesu"-Carl Dweck (nie sugerować się tytułem, bo może wprowadzić w błąd powierzchownością) 

"Sztuka obsługi penisa" Opowiada o realiach seksualności mężczyzny. Jeżeli macie w swoim środowisku chłopca wchodzącego w okres dojrzewania, kumcie mu ją. Uniknie wielu błędów .

 

I na koniec może nie książki, a blog, ale objętościowo wpisy mają tyle, co pół książki i jeszcze więcej wiedzy merytorycznej. Zen jaskiniowca, jak dla mnie top of the top samorozwojówki pod funkcjonowanie w obecnym świecie. W zupełności wystarczą darmowe materiały.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/19/2022 at 12:53 PM, Arushat said:

Do roboty"-Steven Pressfield.

Mam audiobook czytany przez Rafała Mazura z zen jaskiniowca w raz z jego komentarzem do tej książki. Nie wiem, muszę chyba wrócić i na spokojnie do niej przysiąść jeszcze raz bo wydawała mi się banalna w swoim przekazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PoProstuMarek napisał:

"Do roboty"-Steven Pressfield

Pytania właśnie czy warto kupować? Ta pozycja mnie zainteresowała najbardziej, ale z drugiej strony ~100 zł za 100 stron wydaje się być przesadzone. Możecie dać jakąś rekomendacje w skali 1-10 czy warto? @Arushat @PoProstuMarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.