Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wcześniej był temat o Anime to teraz zakładam temat ogólnie o kreskówkach. Wiadomo że od czasów PRL'u animacja jest traktowana po macoszemu jako jedynie rozrywka dla małych dzieci. Nawet takie produkcje jak "Simpsonowie" "Miasteczko South Park", "Family Guy" czy produkcje grubasa Walaszka typu "Kapitan Bomba", "Blok Ekipa", "Generał Italia" ,"Egzorcysta" i "Porucznik Kabura" nie zdołały tego myślenia obalić i dalej telewizje puszczają z animacji głównie produkcje dla dzieci bądź bardziej dla uniwersalnej widowni produkcje jak "Shrek" czy "Zootopia".  Ja uważam osobiście że animacja powinna być traktowana na równi z kinem aktorskim bowiem umożliwia ukazanie wielu rzeczy a nawet więcej niż zwykłe kino bo są mniejsze ograniczenia jeśli chodzi o wyobraźnie. Doprawdy ja lubię animacje zarówno dla dzieci z USA(Scooby Doo, Flintstonowie, Looney Tunes, Tom i Jerry), z Francji(adaptacje komiksów Asterixa), Z Rosji(Nu Pogodi, Cheburashka czy obecnie Masza i Niedźwiedź) jak i bardziej dla dorosłych(sitcomy Setha Macfarlane'a, Simpsonów Matta Groeninga czy ogólnie animowana japońszczyzna(pomimo że teraz mocniej schlebiają odstającym od społecznego dowodu słuszności ludziom spod znaku Otaku). Z Polskich to najbardziej lubiłem Koziołka Matołka(ale to dlatego że Babka Kiepska oglądała w Kiepskich jego a pozostałe produkcje zwłaszcza z PRL'u ledwo co tolerowałem bo były zbyt słabe) oraz produkcje Walaszka(który wywodzi się z Z.F. Skurcz. Nawiasem mówiąc polecam oglądać te produkcje Z.F. Skurcz bo choć robione na odpierdol to jednak w swym kiczu potrafią naprawdę rozbawić)  Obecnie najbardziej lubię Toma i Jerrego, Simpsonów, Family Guy i Kapitana Bombę. 

Zadam wam pytanie jakie wy lubicie oglądać animacje jeżeli w ogóle lubicie. Nie zrażajcie się tym tematem bo animacja to ogólnie rodzaj sztuki i rodzaj narzędzia do tworzenia popkultury. 

Na koniec dam coś treściwego i krótkiego:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brat mniejszy jak widziałeś dwa sezony "Black Lagoon" + "Black Lagoon: Robertas Blood Trail" to w zasadzie widziałeś wszystko co najlepsze jeśli chodzi o anime akcji, tego nie przebija żaden film fabularny ? 

 

 

 

Na dodatek dostajesz w drugim sezonie wielką porcję rycia bani, niektóre wątki są tak mocne że powinny być 18+ i to naprawdę i tak nie wszyscy są w stanie wytrzymać.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

@brat mniejszy jak widziałeś dwa sezony "Black Lagoon" + "Black Lagoon: Robertas Blood Trail" to w zasadzie widziałeś wszystko co najlepsze jeśli chodzi o anime akcji, tego nie przebija żaden film fabularny ? 

 

 

 

Na dodatek dostajesz w drugim sezonie wielką porcję rycia bani, niektóre wątki są tak mocne że powinny być 18+ i to naprawdę i tak nie wszyscy są w stanie wytrzymać.  

 

 

Nieźle. Zwłaszcza że chętnie oglądałem Black Lagoon. To mogłoby konkurować z filmami akcji z Seagalem czy Jasonem Stathamem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brat mniejszy Co prawda za Black Lagoon dopiero będę się zabierał, ale szczerze mogę polecić Attack on Titan, które cieszy się ogromną popularnością. Z obowiązkowych do obejrzenia proponuję również Death Note, ponieważ wydaję mi się, że ma troszeczkę zbliżony klimat do Black Lagoon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dr Stone. Bardzo ciekawy motyw, ludzkość cofnęła się w rozwoju do epoki kamienia łupanego (swoja drogą większość narzędzi była wtedy drewniana, ale tylko kamienne przetrwały) i jeden genialny nastolatek odbudowuje nowoczesny świat, wspinając się po kolejnych szczeblach rozwoju człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.