Skocz do zawartości

Hiperlordoza


Garrett

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hiperlordozą wynikłą m.in. z siedzącego trybu życia i totalnej awersji do sportu :P Chodzę od 1,5 roku na siłkę i sobie na lajcie ćwiczę więc jednak sie przemogłem.

Znalazłem ostatnio taki filmik.

 

 

 

Te ćwiczenia które pokazuje wydają się mieć sens.

Czy ktoś miał podobny problem i/lub zna jakieś inne może?

Bo chciałem coś zrobić z ty "wygięciem".<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak poszedł do fizjo na konsultację. Takie ćwiczenia pomogą jeśli masz problem z balansem mięśniowym. Może być tak, że to już jest problem z układem kostnym. Dlatego warto iść do dobrego fizjo i sprawdzić czy to faktycznie tylko przykurczone/rozciągnięte i słabe mięśnie czy coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tego oglądać ale ja miałem to gó...no i pokonałem bardzo prosto: robiąc brzuszki bez odginania się po zakończeniu. Przez wiele lat robiłem odginając się po serii czyli wiecie, brzuchem do podłogi na rękach i odginanie się do tyłu. Zobaczył to kiedyś na nowej siłowni trener starej daty i powiedział "Ty się nie odginaj" (innym zalecał odginanie się). I hiperlordoza zmniejszała się z miesiąca na miesiąc... Nie odginam się do dziś. Jest OK.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.