Skocz do zawartości

Na 4 lata stracili dostęp do mieszkania. Lokal okupowała 71-latka wraz z rodziną


tomekbat

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Reflux napisał:

Droga prawna hehe też zajmie w cholerę czasu.

1 Sąd.

2 Znajomości w gminie, żeby załatwić im szybko lokal.

3 Komornik -> eksmisja.

 

Jak się sprężysz i masz ciut znajomości to załatwisz sprawę w 3 - 5 lat, przykre ale prawdziwe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, złodziej mi zajął lokal a ja nie mogę mu odłączyć mediów we własnym mieszkaniu? Przecież ja tam mogę wejść i mieszkać z nimi, więc mogę sobie odłączyć media. Kompletnie nie rozumiem, głowa mi paruje jak to czytam, jakby mnie ktoś wkręcał w nieśmieszny żart.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną dobrą opcją oprucz najmu okazjonalnego jest wynajęcie jednego pokoju w mieszkaniu. Reszta mieszkania nieoficjalnie jest do dyspozycji ale... w razie problemów reszte mieszkania wynajmujesz "kolegom" z boiska.

 

W naszym teoretycznym państwie prawa socjalizm okrada ludzi pracujących a nagradza patologie z nizin społecznych tylko dlatego, że mają prawo głosu w wyborach.

 

@Mosze Red nie wiesz kiedy mają wejść  legislacyjne i podatkowe "utrudnienia" w wynajmnie okazjonalnym?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Ty widzę jesteś "w temacie", zaprezentuje Ci zatem sposób o którym wspomniał mi człowiek żyjący z wynajmu mieszkań.

Ponieważ jak pisałeś, na lokal socjalny z gminy (raczej) nie ma co liczyć, więc "pasożyty" potrafią nieźle się zagnieździć w wynajmowanym mieszkaniu, to jego patent polega na tym iż przeznaczył jedno mieszkanie (o odpowiednio najniższym standardzie) z powiedzmy 5-8 które posiada jako "rezerwę" na takie przypadki.

Jeśli trafia mu się taki przypadek "eksmituje" ich sam właśnie do swojego własnego "lokalu socjalnego" i tam już nie mają tak wygodnie jak w normalnym mieszkaniu (za które dodatkowo jeszcze nie mają zamiaru płacić).

Jak postrzegasz to rozwiązanie pod kątem prawnym?

Pomijam fakt że trzeba mieć jeszcze środki na kupno takiego "lokalu socjalnego" na własność i zamrożenie środków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdzichu_Wawa fajna zabawa dla bogatych biznesmenów, szkoda że poza zasięgiem normalnego uczciwego człowieka który np kupiłby mieszkanie na kredyt i wynająłby je by najemca spłacał rate, a on w tym czasie pojechałby zagranice. Dlatego mój inny temat jest też warty sprawdzenia: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Zdzichu_Wawa napisał:

@Mosze Red Ty widzę jesteś "w temacie", zaprezentuje Ci zatem sposób o którym wspomniał mi człowiek żyjący z wynajmu mieszkań.

Ponieważ jak pisałeś, na lokal socjalny z gminy (raczej) nie ma co liczyć, więc "pasożyty" potrafią nieźle się zagnieździć w wynajmowanym mieszkaniu, to jego patent polega na tym iż przeznaczył jedno mieszkanie (o odpowiednio najniższym standardzie) z powiedzmy 5-8 które posiada jako "rezerwę" na takie przypadki.

Jeśli trafia mu się taki przypadek "eksmituje" ich sam właśnie do swojego własnego "lokalu socjalnego" i tam już nie mają tak wygodnie jak w normalnym mieszkaniu (za które dodatkowo jeszcze nie mają zamiaru płacić).

Jak postrzegasz to rozwiązanie pod kątem prawnym?

Pomijam fakt że trzeba mieć jeszcze środki na kupno takiego "lokalu socjalnego" na własność i zamrożenie środków.

 

Bardzo ciekawe rozwiązanie. Jeżeli jest to legalne, to czy istnieje jakiś limit osób, które można tam eksmitować? Załóżmy, że taki ktoś ma wielki niefart i w 3 mieszkaniach zagnieździły mu się takie pasożyty jak w tytułowym linku, to czy może 9 osób (3 rodziny po 3) tam wysłać? 

 

Inną kwestią, jest to, że nawet w podanym linku, to te pasożyty co korzystały z mieszkania, miały własny dom a mimo to, przez 4 lata nie dało się ich wyeksmitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, SSydney said:

A gdyby tak dziki lokatorom dorzucić na kwadrat kilku "kuzynów" 2mx2m łysych w dresach

 

19 hours ago, Analconda said:

Ja podpisuję umowę z kolegą i on się tam po prostu wprowadza i żyję - robi gnój sra po kątach jest głośny, zeruje lodówkę, zajmuje kibel itp

 

To własnie może być potencjalne przestępstwo.

 

19 hours ago, LSD said:

Nie możesz usunąć ludzi zajmujących lokal w złej wierze, ale nie powstrzyma Cię to przed podpisaniem kolejnej umowy najmu z „kumplami”, którzy lubią po domu chodzić nago i streamowac swoje życie w internecie ;) 

Jeszcze lepiej jak są grzeczni ale streamują życie "lokatorów" w internecie po uprzednim oświadczeniu, że będą nagrywać. Grzecznie i kulturnie.

Czytałem o czymś takim na wypoku i "lokatorzy" się sami, z własnej woli wynieśli. Nikt im nie kazał ani ich nie zmuszał, nikt nie był głośny, brutalny ani nic z tych rzeczy. Zwyczajnie nie chcieli zostać gwiazdami jutuby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz To jak ukarać pasożyta? Pomieszkał za darmo i tyle? Trzeba takiego kogoś ukarać najbardziej jak się da w granicach prawa - łazić za nim/nią, kłaść się obok do łóżka, walić konia, wchodzić do łazienki, nagrywać przede wszystkim. Czy to jest przestępstwo - jak przegniesz to tak a jak nie to nie.

Na wykopie coś takiego zrobili, dwóch karków weszło do domu, zaczęli nagrywać, rozkleili nalepki, że jest wszystko nagrywane i tamci się wynieśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 23:34, Mosze Red napisał:

w wielu kręgach liczy się reputacja, którą nazwijmy to wprost złodziej utraci.

Jeśli ktoś dba o reputację, to z definicji nie wali w kule.

Niestety, w takim np kręgu prawniczym to ze świecą szukać ludzi

o wysokiej etyce...

Moim zdaniem lokatorem najmniejszego ryzyka są... studenci w segmencie dolnym-średnim.

 

Dlaczego?
- relatywnie niskie wymagania (dobra stopa zwrotu z inwestycji)

- mają "backup" pod postacią rodziców (tak, wiem, że nie mamy przełożenia na wejście na majątek rodziców)

- jeszcze się nie wycwanili

- nie mają tendencji do rozmnażania się
 

Lokatorzy najwyższego ryzyka to oczywiście wszelkie madki/tateły/cudowne rodzinki itp. Takich omijamy z daleka, bo to skrajnie roszczeniowa a przy tym uprzywilejowana grupa.

W dniu 3.01.2020 o 23:34, LSD napisał:

Ich plan ostateczny to wjazd do korpo i krzyk na całe gardło, że X to zlodzej, bo nie płaci za wynajem. 

No, świetny plan! Jak u murgrabi z Janosika ?

A potem szloch, że zniesławienie, pomówienia i UPS

 

W dniu 4.01.2020 o 16:26, Reflux napisał:

państwo chroni i promuje pasożytnictwo.

Nie.

Państwo chroni "bidnych najmujących" przed "krwiożerczymi skurwysynami-kapitalistami".

#dej!

 

W dniu 4.01.2020 o 16:31, tomekbat napisał:

Kompletnie nie rozumiem, głowa mi paruje jak to czytam, jakby mnie ktoś wkręcał w nieśmieszny żart.

Masz mieszkanie na wynajem => jesteś bogatym chujem, żerującym i dorabiającym na biednym, uciśnionym proletariacie. I jebać Cię. Maczetami.

Bo proletariatowi się, kurwa, NALEŻY.

Czego nie rozumiesz, bogolu?

22 godziny temu, manygguh napisał:

a lokatorami będzie martwić się bank

Cooo?

Bank opierdoli Cię do gołej skóry

To TY masz zobowiązanie wobec banku i TY musisz je oddać.

Jeśli mieszkanie okaże się nielicytowalne, bądź np okaże się, że masz płynniejsze aktywa (np pieniądze na rachunku, wynagrodzenie itp), to bank na to siądzie.

Mniej filmów hamerykanckich, więcej podstawowej wiedzy ekonomicznej...

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim otoczeniu zdarzyło się "tylko" ośmioletnia okupacja.

 

Wtedy o tym nie wiedziałem, ale jednym ze sposobów jest wynajęcie jednego z pokoi bardzo nieprzyjemnej osobie. Tylko, że musimy mieć do niej pełne zaufanie jakiś wujek po wyroku itp. Meldujemy go tymczasowo, wynajmujemy pokój, zmieniamy zamki. Oczywiście klucz dajemy osobie, która okupuje nasz lokal. Taki wujek może np. sprowadzać element, "zapomnieć" spuścić wodę, tygodniami nie pamiętać o zmyciu po sobie naczyń. Nie w każdym przypadku to pomoże, ale czasami tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.