Skocz do zawartości

Kiepskie nazwisko - relacje z kobietami.


scrapper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia, 

chciałbym rozpocząć dyskusje w temacie wpływu nazwiska mężczyzny na jego postrzeganie przez kobietę. Do utworzenia tego tematu zainspirowały mnie dwa artykuły:

https://dziennikzachodni.pl/nietypowe-polskie-nazwiska-nielatwo-byc-fiutkiem/ar/c6-488352

https://www.papilot.pl/lifestyle/ciekawostki/32235/najbrzydsze-nazwiska-w-polsce

 

Zacząłem się zastanawiać, jak wyglada sytuacja osób, które dostały w spadku po rodzicach nazwisko typu: „Pochwowicz”, „Kupski”, „Nierucha”. W mojej ocenie strasznie masakruje to ich SMV. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się zmiana takowego nazwiska. Ludzie są okrutni, takie osoby już z pewnością przeszły piekło w szkole itp i to już swoje piętno na psychice odcisnęło, nie mówiąc już o prawdopodobnej grubej awanturze z conajmniej połowa rodziny z powodu chęci „wyrzeczenia się” własnego hmm pochodzenia/dziedzictwa?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 

Co byście takim osobom poradzili?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nazwiska się drwić nie powinno, nie mamy przecież na to żadnego wpływu, jak komuś nie pasuję bycie Fiutem, Nieruchaczem lub Ruchaczem to zawsze to może zmienić, kwestia indywidualnego podejścia. 

 

Moim zdaniem zmiana na niewiele się zda jeżeli będziesz funkcjonował w tym samym środowisku przed i po zmianie i tak każdy będzie wiedział żeś był Fiut, na "zewnątrz" to co innego. 

 

Dla kobiety powinno być to obojętne, jak się nazwa Fiut to zawsze może przejść na nazwisko męża po formalizacji kwestia podejścia do tematu do czasu aż wyjdzie za mąż, chyba, że nie chce, jak facet jest "Fiutem" to kobieta zawsze może zostać przy swoim nazwisku, chyba, że nazywa się Cipa, to zmienia postać rzeczy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne nazwisko możesz obrócić na swoją korzyść nie mów skąd wiem :D 

 

To samo zresztą z imionami, jestem Stefania i ruszam się jak łania, Jestem Janek i szukam kajdanek, mam na imię Piotr bo jestem święty łotr, po prosty więcej śmiechu mniej powagi i troszkę kreatywności. 

Z nazwiskami identycznie, więcej dystansu do siebie a jeśli Pani ocenia Cię na podstawie nazwiska czy chce z Tobą być to przynajmniej masz fajny detektor za free. Gdyby była odwrotna sytuacja i na przykład ja miałbym odziedziczyć nazwisko na przykład nie wiem: Mrówkołapka, rzerzucha, pietrucha, kalarepa, wąsibroda, jakotako czy coś, to po prostu bym miał bekę.

Imię Cię nie określa bardziej niż włosy na głowie to po prostu naznaczenie i wpisanie Ciebie jako zasób dla państwa, które Cię zniewoliło i tyle a przy okazji na Ciebie wołają Geralad dla przykładu to tam miej wywalone choć ostatnio ktoś nadał imię dziecku "wiedźmin" :D 

Czy dziecko będzie wiedźminem i będzie polować na potwory? Nie sądzę,bo wpierw musiałoby przejść mutację, także tyle. Osobiście optuję za tym jak jest w niektórych kulturach, że dorośli wymyślają sobie nowe imię i przechodzą rytuał odcięcia się od starego by wejść w nową energię, więc to już nie Johnson tylko się narodził Jack czy tam Shaky O Nei'l czy rodweiler.

Ważniejsze są znacznie inne sprawy niż bycie postrzeganym przez 7 literek w dowodzie.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle, że to o czym wspominacie to teoria, jakieś formy tłumaczenia sobie czegoś w pozytywnym świetle, podczas gdy cały świat odbiera to takie jaki jest.  Fakt faktem, jak ktoś czyta czy słyszy takie coś to mimowolnie się uśmiechnie. Zastanawiam się czy osoba w takiej sytuacji ma gorzej w relacjach z kobietami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, scrapper said:

Co byście takim osobom poradzili?

Po pierwsze wyluzować się. Z nazwiska należy być dumnym, a jeśli już tak bardzo komuś przeszkadza to można je zmienić. W relacjach zaś z kobietami jeśli ktoś wstydzi się swojego nazwiska to już na starcie jest przegrany, bo sam obniża swoją pewność siebie i samoocenę. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Podrzucę w temacie takie coś.

Byłem pasierbem mojego ojczyma, miałem inne nazwisko. Jako dzieciakowi bardzo mi to przeszkadzało, wstydziłem się.

Odkąd pamiętam, w szkole podstawowej zawsze trzeba było wypełniać ankiety. Pochodzenie (robotnicze, mieszczańskie, inteligenckie, itp....),

oraz nazwisko i inne dane. Było mi przykro że trzeba takie dane ujawniać, do tego że jestem "nie z rodziny", bo mam inne nazwisko.

Dzisiaj to norma ktoś powie, dla mnie to nie byłą norma, był wstyd, inne czasy.

 

   Do tego jak się urodziła 5 lat młodsza, przyrodnia siostra i podrosła, to wyzywała mnie po nazwisku, nie było powodu do wstydu, ale w/g mnie,

dawała mi znać że nie jestem całkiem jej brat i powinienem się wstydzić że inaczej się nazywam. To była duża trauma, ciężko mi było 

zaakceptować siebie. Nie było absolutnie żadnego powodu abym się wstydził, ale jednak.

 

   Dopiero po pójściu na swoje zacząłem szanować siebie i swoje nazwisko. Nawiązałem kontakt z Ojcem i jego rodziną, posłuchałem rodzinnych opowieści.

Tak, odzyskałem 'korzenie' i teraz na cześć Ojca jestem Adolf. On to miał dopiero przejebane w życiu. Dziadek tak dał mu na imię w 43r, wyobrażacie sobie

co on przeżywał w okresie szkolnym, po II WW? Dziadek to jednak był hardkor, podobno dał takie imię na cześć jakiegoś papieża, ale go nie znalazłem. Podobno jakiś

koleś z partyzantki w której był dziadek miał na imię Adolf, i to na jego cześć takie imię bo uratował mu życie. Adolf w/g staro germańskiego to 'dumny wilk' i ja w to chcę wierzyć.

 

   Reasumując, dostajemy od życia w pakiecie to na co nie mamy wpływu, min. nazwisko, imię, musimy z tym żyć bo jako dzieciak nie mamy na to wpływu.

Wtedy to należy zaakceptować i obrócić na naszą korzyść, późno to zrozumiałem. Teraz jestem dumny z Ojca, dał radę, pewnie dla tego w wieku 18 lat

został mistrzem boksu na szczeblu województwa, coś miało na to wpływ, co wiecie sami.

 

Howgh.

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.