Skocz do zawartości

Do Braci w sprawie zgłoszeń moderacyjnych - proszę WSZYSTKICH o przeczytanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ja oczywiście rozumiem, że dobry forumowicz jest na wagę złota, że trzeba o niego dbać i chuchać co też robimy. Kto nie robi dymów, stara się łagodzić kłótnie, zgłasza złe rzeczy moderacji żebyśmy jako forum i całość nie mieli więcej problemów, to idziemy mu na rękę - i nawet o tym nie wie, np. poprawiamy błędy bez kar itd.

 

Ale niektórzy forumowicze wykazują się mówiąc wprost - chamstwem - pisząc w zgłoszeniu "usunąć", "do usunięcia", "do zmiany" i temu podobne komunikaty w tonie rozkazującym, albo jeszcze lepiej - jest zgłoszenie, ale bez treści! Gdybym był jasnowidzem, to nie miałbym masy spraw sądowych, spieprzonej opinii i łatki pedofila, nie zapierd... latami poświęcając całe swoje życie na stworzenie społeczności, tylko parę razy strzelił szóstkę w totka i grzał ciało na Kanarach z pięknymi Paniami. 

 

Ja powoli rezygnuję z moderacji forum, ponieważ doświadczenie pokazuje, że niektórzy za warny i ostrzeżenia, mszczą się później na mnie w realu, a mi pozostaje łazić po komisariatach, co miłe mi nie jest. Moderacja pozostaje na barkach obecnych Braci Moderatorów, niedługo powołamy następnych, by odciążyć trochę chłopaków i naszą kochaną Sylwię.

 

Moderatorzy to nie są ludzie na wasz rozkaz, to nie są ludzie którzy spełniają wasze polecenia, tylko ludzie którzy kosztem swojego czasu i energii pilnują porządku - byście mogli być w miarę "czystym", miłym środowisku. Gdyby nie oni, tydzień i po forum, nie wytrzymywalibyście ataku trolli, frustratów, hejterów i osób chorych psychicznie.

 

Dlatego apeluję o zgłoszenia w miłym tonie. Opisanie sprawy, podziękowanie, przywitanie - czy to tak dużo kosztuje?

 

Przykład: "Witam, ten skur... znowu przeklął, jeśli możecie to zbanujcie go proszę, pozdrawiam serdecznie" ?

 

No i to tyle. Miłego wieczorka życzę.

  • Like 21
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... 

Powinniśmy się cieszyć że jest takie forum gdzie tak wartosciowa wiedza dostępna jest za darmo i robić wszystko by na naszym forum był ład i porządek. Dajmy coś z siebie. 

 

Pamiętajmy że dużo ludzi, za brak tej wiedzy zapłacili majątkami swojego życia, więzieniem lub rozstrojem psychicznym. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w przeszłości moderatorem na kilku innych forach i nie widziałem nic złego w tym  gdy użytkownicy  podchodzili do sprawy konkretnie i w treści posta zawierali słowo "usunąć", "do usunięcia", "do zmiany"  itd sygnalizując wymagane działanie. Zwyczajnie oszczędzało mi to czas na czytanie prywatnych wiadomości.

 

No ale Twoje forum @Marek Kotoński, Twoje zasady :)

 

Swoją drogą moderacja robi póki kawał dobrej roboty,  wypowiedzi trolli  są szybko wychwytywane i usuwane a  a forum ogólnie panuje ład i porządek. Pozostaje tylko  podziękować za poświęcony czas (I 3 uzyskane bany za jakieś  drobne literówki ?)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Ale niektórzy forumowicze wykazują się mówiąc wprost - chamstwem - pisząc w zgłoszeniu "usunąć", "do usunięcia", "do zmiany" i temu podobne komunikaty w tonie rozkazującym

Ja zawsze widziałem to jako skrót myślowy, moim zdaniem nie ma się co rozdrabniać przy zgłaszaniu swojego zdublowanego postu. Będę miał to na uwadze Marku.

 

Ostatnio sam mi wlepiłeś bana za niepoprawną politycznie wypowiedź. Obrażanie się za to byłoby dziecinne. Cóż, dzbany trafiają się wszędzie, tego nie unikniesz. Jeśli nie możesz tego przetrawić, to Twoja decyzja o odsunięciu się od moderowania jest jak najbardziej słuszna. Szkoda nerwów, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.01.2020 o 21:51, Marek Kotoński napisał:

grzał ciało na Kanarach z pięknymi Paniami. 

Tu fantazja hardcore.

 

W sumie to jak w Międzyzdrojach złapać dwa tygodnie bez deszczu i niskie ceny w knajpach.

;)

 

Z pozdrowieniami z zachodu w prosto do 'Stolnicy' zapodajemy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 17:36, somsiad napisał:

Byłem w przeszłości moderatorem na kilku innych forach i nie widziałem nic złego w tym  gdy użytkownicy  podchodzili do sprawy konkretnie i w treści posta zawierali słowo "usunąć", "do usunięcia", "do zmiany"  itd sygnalizując wymagane działanie

Tu chodzi raczej o uzasadnienie dlaczego, scalenie postu, poprawienie błędów itd a nie "usunąć i chuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym (sugeruję, nie żądam) wprowadzenie symetryczności. 

Ostatnio wyłapałem bana na krótki czas ale po zdawkowej informacji z wątku pt. "Wprowadzone zmiany i aktualizacje, nadane warny i bany." nie jestem w stanie zorientować się w czym rzecz i gdzie popełniłem wykroczenie. 

Jeśli mamy pisać pełne wypowiedzi z wyjaśnieniami okoliczności to róbmy to wszyscy.

Pozdrawiam zespół moderatorów serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.