Skocz do zawartości

Rozwodnicy nie pójdą do Nieba - co o tym sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

 

1 minutę temu, MotherOfCats napisał:

mirek, oprócz miłosierdzia istnieje również taki wynalazek jak bojaźń Boża. I sądzę, że to drugie jest bardzo we współczesnym Kościele spychane na margines, przez co niektórym wydaje się, że wystarczy być dobrym człowiekiem i pójdzie się do Nieba, bo Bóg przecież jest miłosierny.

@MotherOfCats w kontekście Twojej wypowiedzi powyżej: jaki jest cel tego wątku? Straszysz nas piekłem? Wzywasz do opamiętania? Wzniecasz gównoburzę? Inne? *

 

 

* niepotrzebne skreślić

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MotherOfCats napisał:

Helena K., rozstrzyganie wszystkiego we własnym sumieniu jest pierwszym krokiem do jego uśpienia i wypaczenia, a także uprawiania samowoli.

A według Twojej wizji, to ostatecznie przed Bogiem będziesz odpowiadać za pośrednictwem kapłana, czy co?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MotherOfCats napisał:

Wiem, że na tym forum są również wierzące osoby, więc interesuje mnie Wasze zdanie w tym temacie

Jako katolik uważam, że jak ktoś wstępuje w związek małżeński, to powinien w nim trwać pod przysięgą, którą składał do końca życia i robić tyle ile można by małżeństwo w kryzysie ratować.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MotherOfCats napisał:

przez co niektórym wydaje się, że wystarczy być dobrym człowiekiem i pójdzie się do Nieba, bo Bóg przecież jest miłosierny

Każdy z osoba sobie odpowiada na te pytania, nie wiesz co sobie ludzie myślą w głębi, to tylko powierzchowność.

Coś tam o sądzeniu też jest chyba wspomniane, nie?

Edytowane przez Helena K.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

odwieczny CEO tej instytucji

Ich tam jest trzech, w każdym z nich inna krew :P

 

6 minut temu, Obliteraror napisał:

Krzyż jest przecież pusty.

Metalowe zazwyczaj są puste, drewniane wręcz przeciwnie ;)

 

@mirek_handlarz_ludzmi

Nie spodziewałeś się hiszpańskiej inkwizycji? :lol:

 

41 minut temu, SzatanKrieger napisał:

będą razem na wieczność

Chodzą słuchy, że to właśnie na tym polegają wieczne męki ^^

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MotherOfCats napisał:

ku swojemu zdziwieniu odkryłam, że są tu też osoby wierzące

A to dziwne stwierdzenie, bo każdy jest wierzący. Jedni wierzą w Boga, inni wierzą bezosobową praprzyczynę, jeszcze inni wierzą w swoje ręce i +/- 80 lat możliwości na ziemskim padole, a wszelkie dywagacje mają gdzieś.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ancalagon napisał:

Ich tam jest trzech, w każdym z nich inna krew :P

Zawsze chciałem Ci zaśpiewać piosenkę, ale nigdy nie było okazji. Natchnąłeś mnie tym Perfectem :D 

 

"Pozwolisz, że posłużę się przykładem
Jest pewien Smok, który nie jest gadem
Podąża śladem serca, a nie za stadem
Jego skronie ozdabia tkany wolnością diadem
Jego słowa są szczęścia wodospadem
Tą oto wodą razem ze składem
Zalewa jak ulewa lub zasypuje gradem
Chcesz czy nie jesteś dla niego obiadem
Robię to co kocham, to nikomu nie szkodzi
Robię to no bo to lubię i wiem że wiesz o co mi chodzi
Robię to no bo chcę to robić a wiem że to mi wychodzi
Chcę i robię, cała reszta mnie nie obchodzi (nie obchodzi)"

 

I niechaj to będzie też odpowiedzią dla tych, którzy straszą piekłem ? (szczególnie cztery ostatnie wersy) ? 

 

5 minut temu, Ancalagon napisał:

Nie spodziewałeś się hiszpańskiej inkwizycji? :lol:

Hehehe, spodziewam się jedynie ogni piekielnych

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią wypowiedziałbym w tym temacie, ale z przyczyn poszukiwań w co wierzę a w co nie sam szukam odpowiedzi.

 

Coraz mniej odpowiedzi w głowie mówiących, że rozwodnicy to jakiś gorszy sort. Coraz mniej odpowiedzi potępiających to co kościół potępia...

 

Z chęcią posłucham za to Was. Może znajdę gdzieś trop w jakim kierunku iść....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MotherOfCats napisał:

Taboo, to samo zapewne mówili ci, którzy teraz muszą pogodzić się z wiecznością w Piekle i świadomością, że samo zgotowali sobie ten los

A jakieś przykłady, dowody, badania na to że oni tam teraz siedzą i są pogodzeni z wiecznością w piekle?

 

Wiara w to jest tak absurdalna że ja tego nie ogarniam.

 

Nie zrozum mnie źle, mam dobrego przyjaciela który jest wierzącym i praktykującym katolikiem, mieliśmy wiele rozmów na ten temat, każdy z nas szanuje swoje przekonania, ale on musiał mi przyznać jedno i to zrobił: że w to co wierzy opiera się tak naprawdę tylko i wyłącznie na wierze i na tym że on bardzo chce by tak było, bo tak został nauczony i to przyjął.

 

Więc proszę nie wciskaj mi tu jakiś wizji, po prostu wierzysz w to co Ci serwują  i chcesz aby tak było, ale z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego.

 

Ale ok, jak dla mnie wierz w co chcesz, tylko wiedz gdzie jest źródło tego wszystkiego, mój przyjaciel myślę zrozumiał to, chociaż szczerze wątpię, ale jest naprawdę dobrą osobą więc nie mam nic do tego.

Edytowane przez Taboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby stać się rozwodnikiem, najpierw trzeba wejść w związek małżeński, czyli bardzo niekorzystną umowę prawną dla mężczyzny. Taki więc apel do wierzących mężczyzn i nie tylko: nie żeńcie się oraz nie wychodźcie za mąż, wtedy macie pewność, że nie będziecie rozwodnikami;)

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MotherOfCats napisał:

Helena K., rozstrzyganie wszystkiego we własnym sumieniu jest pierwszym krokiem do jego uśpienia i wypaczenia, a także uprawiania samowoli.

Wierzę, że istnieje jakaś inteligencja która stworzyła ten świat i zasady rządzące energią na tym świecie i to tyle. Zakład pogrzebowy bierze za całość podstawowej usługi ok. 2100zł. (z tego co słyszałam przy okazji niedawnego pogrzebu u mnie w rodzinie), co wychodzi dość tanio, a ksiądz RÓŻNIE, od niego zależy, więc może sobie zażyczyć i 700zł (prawdziwy przykład). Póki co uważam więc, że kościół jest największym grzesznikiem, bo panuje w nim zbyt duża samowolka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MotherOfCats said:

popełniają grzech, który nie będzie odpuszczony

Od tego w KK jest odpust zupełny, tutaj zasady:

http://misjonarze.sopot.pl/wiara/odpust-zupelny-warunki-uzyskania/#czym-jest-odpust

 

Punkt 4 Dzieło odpustowe, czyn odpustowy to mogą być też np. nowe ławki (prawdziwa historia) do kościoła. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bruxa napisał:

Póki co uważam więc, że kościół jest największym grzesznikiem, bo panuje w nim zbyt duża samowolka

KK niestety zrobił bardzo zły pijar Bogu. Ludzie w większości słysząc Bóg od razu utożsamiają go z Bogiem chrześcijańskim, którego naczelną reprezentacja jest właśnie KK z całym swoim bagażem grzechów, które paradoksalnie sami potępiają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Krugerrand napisał:

Taki więc apel do wierzących mężczyzn i nie tylko: nie żeńcie się oraz nie wychodźcie za mąż, wtedy macie pewność, że nie będziecie rozwodnikami

Słusznie. Małżeństwo jest główną przyczyną rozwodów : )

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy, to tylko pokazuje, że katolicy kompletnie nie znają Pisma Świętego i zasad chrześcijaństwa. Poczytałem te brednie i złapałem się za głowę. Chrystus na krzyżu Golgoty zapłacił doskonałą ofiarę za wszystkie grzechy człowieka. Te dawne, te obecne i te przyszłe. Warunkiem zbawienia jest szczere zawołanie do Niego.

 

"Oto stoję u drzwi i kołaczę. Kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał a on ze mną" 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.