Skocz do zawartości

Ulubione seriale


VerminatorX

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, firebird napisał:

Zauważyłem to i nadal nie jestem oburzony:)

Jon Snow jest najważniejszą postacią, reszta to tło które może szybko wymrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja zacząłem hiszpański serial "Dom z papieru", jest na Netfliksie, to taki heist movie - grupka przestępców o pseudonimach jak nazwy miast próbują przeprowadzić napad tysiąclecia pod dowództwem "Profesora".
Dopiero jestem na drugim odcinku, ale trafiłem w nim na dobry dialog : )


W dialogu występują pan Rio (ok. 20-letni) i pan Berlin (ok. 40-letni).
Rio zarywa do panny o ksywce Tokio, bo jak twierdzi, "myśli o niej poważnie":


R: Ja myślę o niej poważnie.
B: Poważnie? W sensie pielęgnowania ogródka i remontowania wspólnego domu?
R: Właśnie, i zapełnienia go dziećmi.
B: Usiądź. Posłuchaj. Kobiety oferują ci seks, bo ich celem jest zmanipulowanie cię i zajście w ciążę. Potem przestajesz istnieć. Zrozumiesz to podczas porodu.
R: Poród to najwspanialszy moment dla ojca.
B: Podczas porodu... między jej nogami ujrzysz niszczycielską głowicę jądrową. Grota, do której kiedyś wsadzałeś fujarę, nie będzie taka sama. A ona, przeklinając twoje imię i błagając o znieczulenie, się posra. Wiesz, co ci tym przekaże? Że już nigdy nie będzie seksowną kobietą. Od tamtej chwili ten mały tłuścioch stanie się dla niej pępkiem świata. Wszystkie takie są. Uwierz mi. Przeżyłem pięć rozwodów. Wiesz, co to znaczy?
R: <potrząsa głową>
B: Pięć razy uwierzyłem w miłość. 
R: Co ty masz w głowie? Czemu Profesor wyznaczył cię na szefa?
B: Bo jestem wrażliwy na innych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się nie znacie, twardogłowi. Oczywiście, że Klan. Czesia zdradziła swojego męża Darka z Brajanem Cebulą. Czyja wina? Męża Czesi oczywiście, za dużo pracuje a ten Brajan to ją uwiódł. Czesia w ogóle nie czuje się winna. Dziwne, że bulterier Kurski pokazał prawdę gawiedzi. To on klepie co ma pójść w eter, a co nie. Ave, Jacek.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magician Ja tam zawsze wolałem plebanie, taki Tracz to był kawał skurwysyna a i pośmiać się można było :D 

 

 

 

@Mocny Wilk @firebird niestety ale i w książce i w serialu Danka jest robiona na jakąś najważniejszą postać, choć coby nie mówić, incele nad serialową się spuszczają, książkowej czytelnicy niena-kurwa-widzą :D

 

Co do moich naj naj seriali do których uwielbiam wracać to

 

- Strefa Mroku

- Cowboy Bebop

- Ja, Klaudiusz

- Kompania Braci

- Allo, Allo

- Daleko od szosy

- Pogranicze w ogniu

- Przyjaciele

- JoJo Bizzare Adventure

- Po drugiej stronie muru

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lxdead napisał:

taki Tracz to był kawał skurwysyna

Nie wiem czemu ale laskom się podobał. Mi też. Pan Tracz był taki delikatnie ostry.

 

48 minut temu, lxdead napisał:

Allo, Allo

Rene Artois, który bał się własnego cienia, miał zawsze najlepsze laski/kurwy z Nuwią. Chyba je brał na ginekomastię. Zawsze za darmo, dymał w składziku na szczotki i w wielu innych szemranych miejscach. Balastem dla niego była żona, you stupid woman... .Piękny serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magician O Traczu to powinni osobny serial w stylu Pitbulla z Dorocińskim zrobić, taki spin-off :D

 

Takich seriali jak Allo, Allo już nie ma, humor świetny, każdy odcinek zabawny i ciekawy a postacie.. każda jedna majstersztyk, od "głupkowatych" lotników mających pozostałych za idiotów (typowi brytole), po tchórzliwego, sprytnego, "don juana" nie grzeszącego urokiem w postaci Renee. Ja zawsze uwielbiałem Grubera, Flicka, Michelle i Bertorelliego, no i jeszcze milicjanta z tym jego "Dzińdybry" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lxdead napisał:

O Traczu to powinni osobny serial w stylu Pitbulla

Bardziej w tej roli widzę Żebrowskiego. Dobrze gra zarozumialca, jak w wiedźminie.

 

I nie śmiej się z herr Otto Flicka. Jego ojcem chrzestnym jest sam Heinrich Himmler.

 

Rene stukał każdą damę w miasteczku. Mało urodziwy, ale chyba charyzmę ma. Każda pokojówka była jego. A nawet Michelle z ruchu oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magician Chodziło mi o to żeby to było w stylu serialu Pitbull w którym grał Dorociński, bodajże razem z Grabowskim ;) W roli Tracza nie widzę nikogo innego poza panem Dariuszem Kowalskim.

 

Gdzieżbym śmiał naśmiewać się z oficera gestapo :D Flick był przykładem jak traktować kobite "Helgo! Możesz mnie teraz pocałować!" zawsze mnie rozkładało

 

Nie wiadomo co miał Renee, no chyba że ten cholerny obraz. Co najmniej jedna postać pochodząca z danego "frontu" była stereotypem własnej nacji, Renee był takim stereotypowym francuzem - tchórz i babiarz, lotnicy to byli typowi brytole, Flick typowy niemaszek, tak zapatrzony w siebie i przekonany że wie o wszystkim i wszystko ma pod kontrolą a nie wiedział co się działo tuż za jego plecami, no i jeszcze był Bertorelli - typowy włoch, szkoda że przez te wszystkie odcinki nie trafił się choć jeden motyw Polski  :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lxdead napisał:

Nie wiadomo co miał Renee, no chyba że ten cholerny obraz

Tak, był posiadaniu słynnego płótna "Upadła Madonna z wielkim cycem" by van Klomp, o które bije się każde szanujące się muzeum. A jeśli chodzi o cyca, to on nie był zbyt wielki, na moje oko miseczka B, aczkolwiek nie jestem brafiterką i mogę się mylić.

 

6 godzin temu, lxdead napisał:

szkoda że przez te wszystkie odcinki nie trafił się choć jeden motyw Polski 

Może to i lepiej. W tym serialu nie ma ludzi bez skazy (większej lub mniejszej) więc scenarzyści i nam by doczepili jakąś łatkę jak pijak czy złodziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z baraków

Hehehe, no fajne to :D

 

Office

Zajebisty, jak ten szef gra to kosmos. Ale sam nie wiem czy mnie bardziej śmieszy czy wkurwia :P

 

Dark

Ponoć na podobieństwo do Stranger Things, ale tego nie oglądałem. Za to Dark jest kozacki, wiele powiązanych wątków, dużo postaci, pomieszanie w czasie, nadprzyrodzone moce. Mi wszedł bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Generalnie nie mam czasu na seriale ale jeżeli mam jakieś polecić to tylko:

"24 godziny" - serial sensacyjny w klimacie political fiction. 

Główny bohater Jack Bauer  szef CTU czyli jednostki antyterrorystycznej

eksterminuje niezliczone rzesze terrorystów wiadomego pochodzenia.

Walka z religijnym terroryzmem, sprzedajni politycy, a także pokaz przesłuchań złych ludzi (tortur) tego się

możemy spodziewać.

Serial doczekał się 9 sezonów. Ja obejrzałem 7 sezonów i zamierzam się zabrać do ostatniego

Pierwszy sezon jest trochę niemrawy pod kątem szybkości akcji ale następne sezony są lepsze.

Pierwszych 6 sezonów rozgrywa się w słonecznym Los Angeles, 2 sezony w  Nowym Jorku,

a ostatni 9 sezon już w Londynie.

Generalnie serial trzyma w napięciu do końca i wciąga. 

Największą zaletą jest to, że fabuła jest nie schematyczna, scenarzyści mocno się starają ale czasem

zwroty akcji są tak mocne, że aż szokujące. 

Polecam.

 

Edytowane przez Legionista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wg mnie jedyne arcydzieło wśród seriali to Black Mirror.

 

House of Cards robi się strasznie nudny i powtarzalny gdzieś od 3. sezonu.

 

Na Grze o Tron usnąłem na 1 odc,  odpuściłem sobie resztę.

 

Breaking Bad jest fajny, ale jeszcze lepszy Better Call Saul, całkiem redpillowy.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, דניאל napisał:

Oglądałeś go może w internecie? Sam szukałem, ale z marnym skutkiem. 

Tak. Ale info dam Ci na priv.

 

Nie mogę wysłać Ci wiadomości nie wiem dlaczego.

 

Black Mirror nie oglądałem, ale jeżeli polecasz to zaczynam pierwszy sezon.

 

 

Dobra mam jest https://www.netflix.com/pl/title/80211991 pierwszy miesiąc od rejestracji i taj masz za darmo.

23 minuty temu, marccel44 napisał:

Tak. Ale info dam Ci na priv.

 

Nie mogę wysłać Ci wiadomości nie wiem dlaczego.

 

Black Mirror nie oglądałem, ale jeżeli polecasz to zaczynam pierwszy sezon.

 

 

Dobra mam jest https://www.netflix.com/pl/title/80211991 pierwszy miesiąc od rejestracji i tak masz za darmo.

 

Edytowane przez marccel44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Lie to me (Magia kłamstwa).

Dobry, nie tylko dlatego, że zajmuje się mową ciała w sposób "rzeczywisty" a nie wydumany jak w większości (poza Ekmanem) książek, o filmach nie wspomnę, bo takich przed tym serialem nie było. Może też, do czego dążę, przekonać do przeczytania prawdziwych książek Paula Ekmana, który był konsultantem przy serialu. Dobra pozycja dla wszystkich pokerzystów, sprzedających i kupujących oraz randkowiczów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.