Skocz do zawartości

Schroniska górskie


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że mógłbym zadzwonić do schroniska i zapytać, ale podejrzewam, że moje wątpliwości są banalne i nie chciałbym zawracać im tam głowy i może więcej dowiem się z Waszych własnych doświadczeń niż w czasie krótkiej rozmowy telefonicznej.

 

Planuję zrobić sobie wycieczkę po polskich Tatrach, od strony Zachodniej w kierunku Wysokich i najbardziej odpowiadałaby mi wędrówka połączona ze spaniem w schroniskach.

Należy wcześniej zadzwonić i zarezerwować sobie miejsce czy można iść w ciemno? Zdaję sobie sprawę, że pokoje są zaklepane z góry na dłuższy okres, ale gdy ma się karimatę to chyba nie odmówią spania na ziemi, więc można spróbować bez wcześniejszego powiadamiania? Czy oni mogą odmówić zakwaterowania?

 

Czy tam są szafki, w których można zostawić swoje rzeczy? Jak wygląda kwestia dbania o własne rzeczy? Można zostawić swój ekwipunek w bezpiecznym miejscu?

 

W schroniskach są prysznice, z których można swobodnie korzystać czy są one przeznaczone tylko dla ratowników/obsługi/pracowników? :)

 

Schroniska tatrzańskie są otwarte całodobowo?

 

Proszę o informację od Braci, którzy mieli okazję korzystać z dobrodziejstw schronisk i często bywają w górach. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.