Skocz do zawartości

Uziemianie ciała


Ceranthir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, słyszeliście o uziemianiu ciała? Podczas kontaktu naszego ciała z ziemią, betonem, trawą i innymi nawierzchniami podobno obniża się poziom wolnych rodników, poprawia się samopoczucie i ogólnie ma to działanie bardzo prozdrowotne, gdyż ziemia jest naładowana ujemnie, my a raczej nasze ciało dodatnio i wtedy takie cuda występują. :P  To tak pokrótce, tutaj mozna poczytać o tym znacznie więcej.

 

https://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-leczenie/2690-uziemienie-ciala-alternatywna-metoda-leczenia-wielu-chorob

 

Myślałem, żeby sobie uziemić łóżko, tylko jak miałbym to zrobić? Nie znam się za bardzo na rzeczach związanych z elektroniką, ale też z kolei wydawać 500zł na prześcieradło uziemiające nie chcę wydawać, bo jestsem pewny, że mozna to zrobić samemu znacznie taniej. :P

 

Może ktoś z was to robił, co sądzicie? Coś wam to dało? 

 

Tutaj efekty stosowania tego (dodaje, jakby komuś nie chciało się wchodzić w link):

  • zmniejsza stan zapalny, czyli przyczynę ponad 80% chorób przewlekłych,
  • redukuje chroniczny ból,
  • polepsza sen,
  • dodaje energii,
  • obniża poziom stresu,
  • stabilizuje rytm biologiczny całego organizmu,
  • rozrzedza krew i zmniejsza cisnienie krwi,
  • usuwa napięcia mięśniowe i bóle głowy,
  • minimalizuje objawy menstrualne i hormonalne,
  • znacząco przyspiesza procesy gojenia i pozwala zapobiec powstawaniu odleżyn,
  • eliminuje dolegliwości wywołane zakłóceniem rytmu dnia i nocy po zmianie strefy czasowej.
Edytowane przez Ceranthir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uziemić łóżko musiałbyś spać na samym stelażu albo zamiast prześcieradła użyć jakiejś metalowej folii.

No i żadnej piżamy, wiadomo.

 

Uziemiania ciała ok, ale z tym łóżkiem to trochę przegięcie.

 

edka. Tak mi do głowy przyszło. Hamak taki z siatki do ogrodzeń, może się sprawdzić.

 

 

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek sam z siebie elektryzuje się każdego dnia. Pamiętacie z podstawówki lekcje fizyki kiedy pani pocierała plastykową linijkę szmatką, a ta linijka później odpychała papierki itp? :)

 

Elektryzujemy ciało przez ubrania, tapicerkę auta, pościel etc.

 

Żadnym ,,uziemianiem'' łóżka czy też przypinaniem się do kaloryfera tego nie zmienicie. Jedynie przed pracą z urządzeniami elektronicznymi powinno się ,,rozładować'' ładunek elektrostatyczny.

 

Dla tych co chcą zgłębić temat, polecam na przykład to. Zakupcie, ponoście, i subiektywnie oceńcie. Pamiętajcie tylko, ze każdy organizm się różni na wielu polach, to co jednemu pomaga drugiemu wcale nie musi :)

 

https://www.overstock.com/guides/magnetic-bracelets-benefits-explained

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński tak pomyślałem, że mógłbyś Marku tego spróbować chociażby na swój IBS - 15-30minut dziennie pochodzić po ogrodzie, nawet z pieskami, samo zdrowie, a wiem, że ogródek jest więc luksus, ja muszę tylko na betonowym balkoniku, a w weekendy jedynie mam dostęp do ogródka i trawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.