Skocz do zawartości

Na ile wynik rozwodu to feministyczne lobby a na ile debilizm mężczyzn.


Rekomendowane odpowiedzi

Od tego jest apelacja.

Swoją droga ciekawe, czy wolno nagrywać takie rozprawy, przecież nie są przy drzwiach zamkniętych, tak myślę, no i jest to swego rodzaju publiczna sprawa.

 

Gdyby taka sędzina została gwiazda jutuba i ludzie by się dowiedzieli co to za intelektualistka to by się działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ogarniętego typa, który przerobił coś podobnego. Pytałem go wiele razy, dlaczego nie reagował właściwie, dlaczego ukrywał prawdę przed sobą. 

 

Stwierdził, że kochał i po prostu nie chciał krzywdy bliskiego człowieka. Nie spodziewał się, nie wyobrażał sobie, że kochana osoba chce jego krzywdy. 

 

Głupota głupotą, ale czasami czysta męska uczciwość, psia lojalność zwycięża, kiedy nie powinna. 

 

Poza tym świetny temat :) 

  • Like 7
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wrotycz napisał:

Swoją droga ciekawe, czy wolno nagrywać takie rozprawy

Problem prywatnego nagrywania dźwięku na rozprawach jest naprawdę pokręcony, a ostatnio jeszcze bardziej:

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1430942,nagrywanie-rozpraw-nowelizacja-kpc-sad-strony.html

Natomiast oficjalne e-protokoły kończą się tak: https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/979455,e-protokoly-nagrywanie-rozpraw-mozna-obejsc-zbyt-latwo.html

Cytat

Do odstąpienia od nagrywania wystarczy stwierdzenie sędziego, że sprzęt nie działa

Aha, jakby ktoś potrzebował, to fundacja zajmująca się obywatelskim monitoringiem sądów https://courtwatch.pl/

Fundacja zajmująca się monitoringiem władzy ogólnie: https://siecobywatelska.pl/

Obie są trochę lewicowe, ale mogą pomóc w sprawach pomocy prawnej. Bywały przypadki, że ludzie przyjeżdżali z własnym sprzętem do nagrywania. I sąd ich wywalał, niezgodnie z prawem.

 

18 godzin temu, wrotycz napisał:

Gdyby taka sędzina została gwiazda jutuba i ludzie by się dowiedzieli co to za intelektualistka to by się działo.

Ochrona wizerunku - sędziowie zawsze tym się mogą wyśliznąć. Zazwyczaj wystarcza "ochrona interesów stron, w tym wizerunku poszkodowanego". Albo samo stwierdzenie że sprzęt nie działa.

Są na jutubie filmiki z rozpraw, i naprawdę czasami "genialne" wypowiedzi sędziów:

 

A tutaj, fragment filmu "Tato" przedstawiający fikcyjną rozprawę sądową. Wydaje mi się, że autor scenariusza kilka takich prawdziwych obejrzał, i dobrze oddał klimat...

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 15:17, Brat Jan napisał:

Sporo mężczyzn ma podejście "jakoś to będzie".

Sporo mężczyzn ceni przede wszystkim święty spokój.

 

Sporo mężczyzn wychodzi z założenia, aby naprawiać, budować, tworzyć, dla wspólnego dobra, a kobiety jak rozpierdalać, jak doszukiwać się problemów, jak działać tylko na swoją korzyść, aby było po ich "myśli", a jak nie to do widzenia.

 

Sporo mężczyzn wypiera myśl, że coś w co włożyli tyle zaangażowania, zaraz się rozpadnie, więc tym bardziejcnie chcą do tego przykładać ręki (działania rozwodowe)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 10.01.2020 o 18:11, Król Jarosław I napisał:

2) [z audycji marka]: Prawnik dzwoni i pyta "i co nagrał ją Pan" odp: "noo nagrałem ale ona potem była miła i usunąłem..."

 

Mój kolega odstawił taką akcję. Nagrał jak jego słodka żoncia go lży i mówi że jest z nim tylko dla jego pieniędzy. A potem...skasował to. "Bo on ją kocha". Brak słów. 

 

  • Like 2
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, szkoda że dopiero teraz go zobaczyłem.  
Prawda jest niestety taka że wielu ale to wielu facetów często idzie po najmniejszej linii oporu, bo życie ich się toczy dookoła kobiety.
Nieraz są uzależnieni, i nawet to nie kwestia seksu ale po prostu "kobiecej ręki". (W filmach czasem jest taki frazes jak ktoś jest nieogarem, że mu brak kobiecej ręki)
Spuści głowę, nadstawi tyłek na kopniaki, ale przynajmniej żonka gotując obiadek ugotuje mu też, podobnie z praniem.

 

W dniu 11.01.2020 o 14:17, wrotycz napisał:

A na ile obecne stulejarstwo jest wynikiem feministycznego lobby? Czy w takich świętych krajach jak kraje islamskie były stada stulejarzy? 

 


Stulejarstwo jest niezależne od feministycznego lobby. Stulejarstwo jest nabyte w czasach gdy nawet nie wiesz co to jest feminizm. Gdy bycie cool to jest bycie choćby z ostatnim szonem, a mgtow to domena dziwaków i nerdów(piszę to z perspektywy 29 lat, może teraz 15 latki to bez wyjątku dziwaki i nerdy siedzące w mmorpg i fantastyce i uznających to za samorozwój). Po prostu uznajesz ze relacja z kobietą a także seks jest jakimś świętym graalem.
W krajach islamskich są stada stulejarzy. Tylko z racji ze lokalne są poza zasięgiem, celują w zagraniczne.
Na portalach międzynarodowych w rodzaju Interpals większość kobiet ma poblokowane kraje islamskie, Afrykę i Indie. Bo zwyczajnie  w kilka minut mają zalew wiadomości w stylu "Hi biutiful, I am Mehmed, Marry me please!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/15/2021 at 1:08 PM, Król Jarosław I said:

Najczęściej kryje się desperacka chęć zaruchania. Choćby jeszcze jeden raz.

Owszem, ale niekoniecznie.

Mężczyźni grają fair, czasami nawet dając fory kobiecie, bo przeżyli z nią jakiś ładny okres i to pamiętają.

Spodziewają się tego samego w rewanżu.

Kobiety manipulują mężczyznami na swoją korzyźć.

Może usłyszycie kiedyś jak kobieta czuje się pokrzywdzona, bo dostała dom a jemu musiała dać jakąkolwiek forsę (za połowę tego domu!!!).

Słyszałem to kiedyś od jednej.

Komentarz sobie darowałem.

Dioda działa tak, że prąd płynie tylko w jedną stronę.

U kobiet tak jest z kasą.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Król Jarosław I - genialny temat -  jako rozwodnik dopiszę kilka rzeczy do tego co napisałeś, bo problem nie jest taki łatwy i prosty.

 

Po pierwsze - większość facetów ma wbite do głowy, że walczyć o cokolwiek z kobietą to coś niegodnego, bo "kobiety nawet kwiatkiem nie bij". Ten kult matki-polki zrobił z nas, Polaków, ultra kukoldów i frajerów do golenia.

Po drugie - kobiety nie mają takich skrupułów - one kalkulują wszystko na korzyści i kasę dlatego walka o to, w trakcie rozwodu, jest dla nich tak naturalna jak jedzenie śniadania.

Po trzecie - to kobiety, w większości, inicjują rozwody, starannie to przedtem przemyślą i atakują nieświadomego faceta "na chłodno" - wtedy właśnie mężczyźni popełniają najwięcej błędów. Dlatego - mówię to z własnego doświadczenia - jeśli kobieta w ten sposób próbuje Was załatwić - wyprowadzasz się i "przeczekujesz" burzę w głowie - dla jednego może to być miesiąc, dla drugiego pół roku. Rozwód trzeba załatwiać "na chłodno".

Po czwarte - większość facetów nie ma intercyzy, a co gorsza, prowadzi wspólne rachunki domowe z żoną. Większość kobiet dąży do posiadania wspólnego konta z mężem, na które wpada jego pensja ale jej już niekoniecznie. Nigdy, przenigdy się na to nie gódźcie. W momencie rozwodu, jeśli macie wspólne konto, a Myszka jest wyrafinowana, nie macie żadnej swojej kasy, a przy wyrzuceniu z domu zostajecie na łasce innych ludzi.

Po piąte - większość facetów ujawnia swój majątek przed małżonką - co jest debilizmem. Nigdy, za żadne skarby, nie pokazuj wszystkiego co masz. Część kasy trzymasz na kontach za granicą (założenie konta za granicą to pikuś) - polskie sądy nie są w stanie się dobrać do tej kasy. W PL trzymacie tylko tyle ile możecie stracić "dla pozoru" - poczytajcie o tzw. "systemie ogniwo" - chodzi o bankowość i windykację via komornik.

Po szóste - jeśli macie firmy, spółki itp. BROŃ BOŻE nie zakładajcie ich po ślubie, a jeśli już, Wasza Żona nie ma prawa tam pracować ani za bardzo orientować się co tam się dzieje. Uważajcie na waszych współpracowników - może zamachać dooopą (jak jest atrakcyjna) i leżycie i kwiczycie

Po siódme - czasem lepiej poświęcić piona i dać jej jakiś ochłap na pożarcie, a uratować króla czyli kasę właściwą.

Po ósme - żadnego remontowania nie Waszych nieruchomości etc.

Po dziewiąte - jeśli bierzesz ślub z "miłości" to bądź pewien, że na 99% zostaniesz wydymany, bo Twoja kobieta bierze go z wyrachowania lub desperacji.

Po dziesiąte - rozwód to szansa na nowe, lepsze, życie.

 

I po jedenaste - tylko IDIOTA (tak, chodzi również o mnie) w obecnym systemie prawnym i szalejącej hipergamii) się żeni*.

 

Teraz możemy zapytać sami siebie ile facetów hajta się przestrzegając tych zasad? 0.1%? 0,000000001%?

 

@JoeBlue

 

Cytat

 

Owszem, ale niekoniecznie.

Mężczyźni grają fair, czasami nawet dając fory kobiecie, bo przeżyli z nią jakiś ładny okres i to pamiętają.

Spodziewają się tego samego w rewanżu.

 

Dokładnie tak. Najgorsze co można zrobić przy rozwodzie.

 

Cytat

Kobiety manipulują mężczyznami na swoją korzyźć.

Może usłyszycie kiedyś jak kobieta czuje się pokrzywdzona, bo dostała dom a jemu musiała dać jakąkolwiek forsę (za połowę tego domu!!!).

Słyszałem to kiedyś od jednej.

 

Dokładnie tak to wygląda.

 

Cytat

Dioda działa tak, że prąd płynie tylko w jedną stronę.

U kobiet tak jest z kasą.

 

 

Świetne porównanie.

 

* Słówko do młodych chłopaków. Żeby Wasza Luba, co Was ciśnie o ślub, miała cipkę ze złota, pamiętajcie, że takich samych wagin możecie mieć w życiu tabuny. Zależy to tylko od Was. Małżeństwo to tombakowa klatka na naiwnego słowiczka. Jeśli Was "kocha" - będzie z Wami żyła bez ślubu. Dzieci - ślub nie jest potrzebny, jak zacznie pieprzyć o alimentach to przecież w konkubinacie one też występują.

Podsumowując - ślub dla faceta to utrata połowy majątku i narażenie się na płacenie alimentów na żonę. Nic więcej.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 6
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Libertyn said:

Stulejarstwo jest niezależne od feministycznego lobby

 

Jasne. widział ty kiedy mahometanina? Myślisz, że oni mają problem z podejściem do jakiejś lokalnej panny na zachodzie ojropy? A lobby feministyczne fch!

 

9 hours ago, Libertyn said:

W krajach islamskich są stada stulejarzy. Tylko z racji ze lokalne są poza zasięgiem, celują w zagraniczne.
Na portalach międzynarodowych w rodzaju Interpals większość kobiet ma poblokowane kraje islamskie, Afrykę i Indie. Bo zwyczajnie  w kilka minut mają zalew wiadomości w stylu "Hi biutiful, I am Mehmed, Marry me please!"

 

Źródło poproszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wrotycz napisał:

Źródło poproszę.

wrealu24.pl ?

 

Obczaj folder "inne" w inboxie dowolnej atrakcyjnej kobiety na fejsie.
Qrwa, nawet do mnie "mafrędy" piszą czasem ?

 

Natomiast ad meritum:

Panowie, problem jest w nas. Po prostu - tylko mężczyźni i dzieci kochają bezwarunkowo.
I ten nasz pierdolony romantyzm wali nas potem w dupę bez mydła...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Panowie, problem jest w nas. Po prostu - tylko mężczyźni i dzieci kochają bezwarunkowo.

 

Gdyby mężczyźni kochali bezwarunkowo, równie często jak w młodych i atrakcyjnych, zakochiwaliby się w starych i brzydkich. ?

IMO mężczyźni nie kochają bezwarunkowo, tylko zwyczajnie - chujowo kalkulują w sporej części przypadków.

 

To oczywiście uogólnienie, bo wiadomo, różnie to bywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz, że mężczyźni ryzykują głową, kasą, niewolnictwem przez 25 lat, utratą połowy albo więcej majątku i można jeszcze trochę dodać, wystarczy się rozejrzeć po forum.

Czy w zamian za to wszystko nie powinni przynajmniej mieć ładnej dupy która chce się pierdolić i umie się odwdzięczyc?

A bywa, że mieli ostatni sex rok temu.

 

Tak prosto można by było to załatwić:

Nie dajesz?

Nie utrzymuję cię.

Zdarzyłby się cud.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 13:08, Król Jarosław I napisał:

 

Najczęściej kryje się desperacka chęć zaruchania. Choćby jeszcze jeden raz.

 

W jego przypadku nie, bo jemu dobrze idzie z kobietami i łatwo może poruchać inną. Nawet żoncię wcześniej zdradzał i to z wieloma laskami. 

 

Mi to ryje banię, bo on w życiu dużo ruchał i czasami sypiał z cudzymi dziewczynami czy żonami. Wiedział jak to działa, znał życiowe klimaty, a potem i tak coś mu się popierdoliło w głowie. Znałem go na długo zanim poznał swoją cudowną żoncię i gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że on się da tak sfrajerzyć, to bym go wyśmiał. 

 

Długo na tym myślałem, ale nadal słabo to rozumiem. To był kiedyś naprawdę ostry i kumaty gość, a mimo to żoncia zrobiła z niego frajera. Nie wiem jak to jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 18:11, Król Jarosław I napisał:

 

Na ile sytuacja na polskich salach rozwodowych jest wynikiem dominującej feministycznej doktryny a ile jest w tym stulejarstwa mężczyzn? Bo niestety ale po przesłuchaniu [od facetów spotkanych w realu przez.ostatnie 6-8lat] historii około 200-300 rozwodów ciężko nie odnieść wrażenia ze feminizm jest często tylko drzazgą w trumnie kretyna zbudowanej z jego głupoty.

 

Moim zdaniem stosujesz nadmierne uproszczenia. Od pewnego doświadczonego adwokata słyszałem bardzo istotną opinię, że każdy mężczyzna idąc do sądu (w trakcie rozwodu) musi pamiętać, że na sali sądowej będzie miał przeciwko sobie trzy kobiety: byłą żonę, jej adwokatkę i sędzinę. Z tym niewiele można zrobić. Nie ma to nic wspólnego ze stulejarstwem mężczyzn.

 

Kobieta może przecież zupełnie bezkarnie oskarżyć fałszywie byłego męża o przemoc. To np. przypadek mojego kolegi z pracy. Proces zakończył się uniewinnieniem w dwóch instancjach, ale nerwów miał kumpel mnóstwo. Albo brak w Polsce tabel alimentacyjnych. Skutki są znane. 

 

Pod koniec tego zalinkowanego tekstu jest link do ciekawej  prezentacji. Warto ją obejrzeć:

http://www.sssrwp.pl/aktualnosci.php?art=211&start=6&irek=88

 

Albo tutaj jest trochę ciekawych informacji z 2016 roku. Niestety, mało kto się tym w Polsce interesuje:

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/wystapienie-do-ministra-sprawiedliwosci-w-sprawie-propozycji-stworzenia-wzoru-tablic-alimentacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.