Skocz do zawartości

Lajkujesz = przegrywasz – Wpis o pompowaniu kobiecego ego


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu na tym forum upatruje źródła wszelkich problemów w hipergamii. Owszem, takie zjawisko istnieje. Szkoda tylko, że jest ona dziełem wielu mężczyzn, którzy psują rynek matrymonialny. Jeżeli kobieta otrzymuje dziesiątki komentarzy pod byle zdjęciem (i nawet nie oznacza ich własnym "lajkiem") to uważa się za ósmy cud świata. Przykro to stwierdzić, ale społeczeństwo jest zwyczajnie głupie. A prym w owej głupocie wiodą mężczyźni. Gdyby było inaczej, to do takich sytuacji nie dochodziłoby w warunkach względnej równowagi między liczbą mężczyzn i kobiet. Bardzo dobrze widzę to na FP "Spotted randkowe" jednego z miast, który obserwuję. Przeciętne ogłoszenia facetów nie spotykają się z żadnym odzewem. Te dobre mogą liczyć na 2- 3 "lajki" i to zwykle samotnych matek. Jeżeli kobieta zamieszcza choćby najbardziej żenujące ogłoszenie to dostaje dziesiątki komentarzy i lajków z prośbą o kontakt. Jeżeli ogłoszenie jest lepsze, reakcje można liczyć w setkach. To jest chore i jest to wina mężczyzn, którzy w odróżnieniu od kobiet nie posiadają częstokroć za grosz godności. To przykre, ale to forum nigdy nie powstałoby gdyby nie sytuacja na rynku matrymonialnym spowodowana przez nas samych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, azagoth napisał:

nie mam kont na żadnym z tych social-media-gówienek

A na Tynderze to kto wojuje? :D

 

33 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

Problemem jesteśmy w dużej części my jako mężczyźni (zwłaszcza nieświadomi), którzy prowokujemy takie sytuacje i sami stawiamy się w pozycji petenta.

Na logikę by to jakoś działało. 

Napisze komplement, coś miłego - może doceni. 

Ale... kobiety nie są logiczne.

Prawie nikt o tym nie wie i tak się kręci karuzela spierdolenia.

 

Sytuacja z lata jak miałem urlop.

Siedzę ze znajomymi. 

Fajna laska, fejsbukowa gwiazda mówi, że idzie do domu.

Nagle obok niej pojawia się 4 typów i każdy mówi coś w stylu "odwiozę cię".

Do domu ma 5 minut z buta :D

Ja się tylko lekko uśmiechnąłem i mogę się założyć, że żaden z tych 4 jej nie nadział na pal.

Edytowane przez Meg4tron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Morfeusz napisał:

Czy zdarza się Wam Bracia lajkować zdjęcia kobiet tylko z powodu ich wyglądu?

Nie. Nie zdarza mi się. Może dlatego, że nigdy nie przyszło mi do głowy zakładać konta na pejsie ani na insta ani na tinderku ani na innym szajsie.

 

Z dobrym panem Bogiem.

 

Namaste.

Edytowane przez Magician
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Morfeusz napisał:

Częściowo tak. Jednak jeżeli u kobiety 4/10, pokazującej duży dekolt, pojawia się nawet 100 lajków, to ego rozsadza brzydką banię.

Na tych 100, zawsze iluś napisze jeszcze żenujące:

„Jesteś cudowna Aniu”, „Bogini!!”, „Bóstwo!!”, „Piękność”, „Twój mężczyzna to będzie miał szczęście!” 

Zgoda, to jest problem globalny. I rzeczywiście tak jest i widać to na wielu grupach facebookowych. Jest to wkurwiające no ale co zrobisz... Potem mają o sobie takie mniemanie jakby były niewiadomo kim. I tutaj nawet nie chodzi o kwestie wyglądu bo to, że ktoś jest brzydszy czy ładniejszy to jedna sprawa, sam szału nie robię, ale te wszystkie komentarze na pewno powodują, że one ogólnie o całej swojej osobie mają opinię taką jakby były najlepsze na świecie bo dodały pare fotek na FB z jakimiś głębokimi, gówno wartymi cytatami z gimbazy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, azagoth napisał:

Ja, ja, ja

A teraz chcę nagrodę-niespodziankę ?

 

Jestem ogólnie aspołeczny bo nie mam kont na żadnym z tych social-media-gówienek.

To nie jest kwestia "bycia aspołecznym" zakładasz bo lubisz niszową muzyke a fb działa jak fan-ziny kiedyś. Tak samo z zainteresowaniem geopolityka, motocyklami, teatrem, czy MGTOW . Masz wszystko w jednym miejscu - dziubki, atencjuszki, polo-polytykierów i łańcuszki blokujesz. Co do "lajków" i pokazywania swoją uwagą jak bardzo komus zależy -absolutna racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Personal Best

U mnie to kwestia zachowania prywatności - po prostu nie chcę aby moje życie było ogólnie "dostępne" a wybory śledzone i analizowane.

Jestem już też na połowicznym etapie zaawansowania w de-googlify your life.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Morfeusz said:

Kto jest bez grzechu i nigdy nie polajkował fotki ładnej dziewczyny niech pierwszy tu się podpisze.

Tak, grzeszyłem, przyznaję się. Na szczęście podobnie jak autor tego tekstu zauważyłem, że to tylko podbija ego kobiet. Do tego kiedy dawałem polubienie zdjęciu, które było na profilu prowadzonym przez faceta, mogłem liczyć ze zajrzy na mój profil i coś polubi. W przypadku kobiet zdarzało się to niezwykle rzadko. Byłem po prostu dostarczycielem kolejnego polubienia, takim lustereczkiem, które mówi, jaka kobieta prowadząca profil  jest piękna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Personal Best napisał:

o nie jest kwestia "bycia aspołecznym" zakładasz bo lubisz niszową muzyke a fb działa jak fan-ziny kiedyś.

Racja. Mi np. facebook służy bardziej jako taka codzienna gazeta z dziedzin, które mnie interesują. Niczego nie udostępniam, nie wrzucam zdjęć, ani tym bardziej głupich postów, a że czasami coś głupiego przeczytam to jest taki efekt uboczny. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook ma ikonke- Lubię To . A gdyby była jeszcze ikonka- Rychał Bym :D 

Ale panowie, spokojnie troszke taki eksperyment. Patrzcie... Laska wrzuca fotkę na fejsa, ktoś jej klika ikonkę- Rychał Bym.  A panna- Boże co za wieśniak.....  Ale jak by nikt jej nie klikną...?:D Co by sobie myślała panna? :( Nikt by nie ruchał.... -_-

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Morfeusz napisał:

Czy zdarza się Wam Bracia lajkować zdjęcia kobiet tylko z powodu ich wyglądu?

@Morfeusz  Pisałem ostatnio post o tym samym ostatnio. Zpraszam.   Ja od małego byłem bardzo nieśmiały wobec dziewczyn i powiedzenie komplementu w ogole nie przeszłoby mi przez gardło przez moją nieśmiałośc. Teraz już nie mam z tym problemu, ale nie mówie tego dalej bo wiem, że to i tak gówno mi da bo słyszy to od każdego a przede wszystkim nie mówie tego bo jedynie dowartościuje ją a mnie postawi w niższej pozycji, co wpłynie na niekorzyść. Mówienie komplementów kobiecie to jak strzał w kolano dla faceta.

Też jakos od samego poczatku facebooka nei miałem w zwyczaju lajkowac zdjec NIKOMU. Stweirdzam, że to po prostu neipotrzebne i nie chce mi się tego robić, wiec kobietom też nie lajkuje. Wiekszosc facetów myśli, że jak zalajkuje to zwieksza swoje szanse, albo jak napiszą komentarz "boska, piekna" i inne gowna. NIC TO NIE DA MATOŁY. Przypomnijcie sobie ile razy wam cos to dalo, bo mysle, że wam, nic a jedynie tej lasce zawyżyliżcie ego, przez co bedzie miala was jeszcze bardziej w dupie. 

Pisanie na instagramie wiadomosci do dziewczyn to kolejny debilizm. Dlatego, że to nei jest portal randkowy i nie poznaje sie tu ludzi. Po drugie, ona ma tysiace wiadomosci od stulejarzy wiec jaki ma sens przebijanie sie przez to. Szanse sa zerowe.

Wysyłanie zaproszen do obcych lasek na facebooku, kolejna głupota. Znam dziewczyny, którym obcy faceci wysylaja zaproszenia i pisza. Skad wiadomo czy nie ma np chlopaka? Skad wiesz czy w ogole kogos szuka? Wiec po cholere  to robic. 

 

Nie wiem czemu ja jakos nigdy nawet nei pomyslalem zeby cos z tych wszystkich wyzej wymienionych rzeczy robic. Dowiedzialem sie przypadkiem w ciagu ostatniego roku, że faceci tak robią i szczerze to byłem w szoku bo mi by to nawet przez myśl nie przeszlo. 

WYCHODZI NA TO ŻE JA JESTEM JAKIS POJEBANY SKORO JAKO JEDEN Z NIEWIELU NIE ROBIE TYCH RZECZY SKORO WSZYSCY FACECI TO ROBIĄ/

 

Edytowane przez fikakowo
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem takiego ziomka, co pisze takie komentarze. Czasem wchodzę na profile dziewczyn, które ma w 'znajomych', żeby poczytać to, co tam się dzieje pod zdjęciami, ot tak, jakoś mnie to bawi.  

 

- Karzda kobieta jest piekna jak rurza

- Jesteś bardzo piękną kobietą i masz powodzenie któremu się nie dziwię ale bym chciał być chociaż raz Twoją poduszką do której się tulisz ale to chyba marzenie wszystkich. A tylko mogę wzdychać do Ciebie i marzyć...

- Co bym dał by z Tobą muc spędzić choć chwilę

- Zwariowałem na Twoim punkcie ale nie udowodnię tego tylko wzdycham i waruję jak piesek

- Jesteś śliczna bobralem twoje zdjencie

 

Przecież to jest kopalnia beki, nawet mi ich nie żal ;) 

 

Swoją drogą, nie myślę, że to aż tak działa, większość takich komentarzy, to Janusze w żonobijkach, piszący z błędami. Wątpię, żeby to przedstawiało aż taką wartość w oczach pań. 

Edytowane przez Baelish
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zapominajcie, że dobrym komentarzem możecie pozamiatać system, np. "Nie wciągaj brzucha" jak rakietka chce lepiej wyjść czy "Można oddychać" jak stoi spięta jak baranie jaja. ? Oj, ile ja tak punktów zebrałem... oczywiście w rzeczywistości te same teksty i spójność charakterologiczna.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Morgan86 napisał:

Panowie nie zapominajcie, że dobrym komentarzem możecie pozamiatać system, np. "Nie wciągaj brzucha" jak rakietka chce lepiej wyjść czy "Można oddychać" jak stoi spięta jak baranie jaja. ? Oj, ile ja tak punktów zebrałem... oczywiście w rzeczywistości te same teksty i spójność charakterologiczna.

Wiekszosc raczej cie zablokuje za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdamPogadam napisał:

Ktoś pamięta fotka pl? Już kilka ładnych lat temu była tam festiwal białorycerstwa i piesków napaleńców.

Cały czas tak tam jest. Pod każdym zdjęciem laski jest stado spermiarzy z komentarzami. Zazwyczaj to jakieś chłopy ze wsi.

Edytowane przez jerry
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdarza mi się lakować zdjęcia kobiet tylko z powodu ich wyglądu. Umnie to działa jak z automatu widzę ładną buzię to czemu nie dam lajka. Wiem że jest to bezsensu ale jest taka chwila zachwytu w której się o tym nie myśli. Dodam że argumenty przeciw robieniu tego są dla mnie rosądne.

 

Edytowane przez Frank89
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Frank89 napisał:

Niestety zdarza mi się lakować zdjęcia kobiet tylko z powodu ich wyglądu. Umnie to działa jak z automatu widzę ładną buzię to czemu nie dam lajka. Wiem że jest to bezsensu ale jest taka chwila zachwytu w której się o tym nie myśli. Dodam że argumenty przeciw robieniu tego są dla mnie rosądne.

 

To jak już poddasz się chwilii to po prostu odlajkuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.