Skocz do zawartości

Niemiły problem dla faceta..


Mefisto12

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

na wstępie zaznaczę, że barto się ciesze, iż trafiłem tutaj, do Was.

Po przeczytaniu paru postów z różnych działów już widzę, że na Forum (wbrew tego, co krąży na niektórych portalach w internecie), znajdują się super wartościowe treści.

Przychodzę do Was z trochę błahą, ale jednak wstydliwą sprawą...otóż borykam się z problemem nadmiernej potliwości oraz (co może z tego wynikać), bardzo niemiłym zapachem stóp, gdy jestem długo w butach, i je zdejmę.

Ważę obecnie 110kg przy 190 wzrostu i tak wiem, jest to za dużo i staram się nad tym pracować, ale waga nie jest tutaj problemem - dwa lata temu, przy 190 cm wzrostu i wadze 78 kg, był ten sam problem ? Problem zauważyłem od okresu liceum (mam teraz 22 lata), lecz zapewne trwał już wcześniej.

Domyślam się (o ile moje przypuszczenia mogą być BARDZO mylne), że chodzi tutaj o 3 sprawy:

- taka moja natura, tego nie przeskoczę (o ile nie podoba mi się ten bardzo wymijający powód, który mi nawet rodzice mówią ?)

- problemy hormonalne (wiem, że jakieś hormony mam zaburzone oraz że praca niektórych może być nieodpowiednia (miałem operacje na żylakach powrózka nasiennego i torbielach jąder, oraz posiadam ginekomastie/lipomastie, co nie zostało przez lekarza potwierdzone, ale sutki odstają)

- grzybica stóp lub inne tego typu choroby (lecz to nie tłumaczy potliwości całego ciała, wystarczy, że posiedzę czasem w samej koszulce przez chwilę w miarę ciepłym miejscu (np. na uczelni), a już pachy i plecy mokre)

A co najgorsze do tematu stóp - spotykam się z pewną dziewczyną od jakiegoś czasu i gdy chciała mnie zaprosić do siebie, to szukam wymówek (i póki co się udaje..), ale wiecznie nie będę mógł.

Może są tutaj osoby, co miały podobny problem i będą mogły coś doradzić? Jakiegoś lekarza, jakieś badania, leki?

Kompletnie nie mam pojęcia, co z tym zrobić i dlatego proszę Was o pomoc.

Każde sugestie docenię! ?

Edytowane przez Mefisto12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podszedł do tematu eksperymentalnie.

Możliwe, że rzecz ma związek z samą naturą twoich stóp. Nie wiem jak to wytłumaczyć.

Rada.

Kup denaturat i nalej do worka na śmieci.

Potrzymaj w tym worku stopę, raz jedną raz drugą, tak po 10 minut. Trzy razy każdą.

Denaturat ma obmywać każdą stopę, nie chodzi tylko o zapach a odkażanie.

W sumie zamiast denaturatu może być benzyna.

Po kuracji umyj nogi szarym mydłem.

 

Niewykluczone, że to pomoże :)

 

edka. Tylko nie pal podczas kuracji.

Edytowane przez wroński
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to bracie. Sam stosowałem proszki, sole, spraye do butów, kremy, żele, antyperspiranty do stóp i nic to nie dało. Jak zapocisz buty to stają się one do wywalenia. Na własnym przykładzie powiem, że nie możesz do takiej sytuacji dopuścić. Kup sobie takie plastikowe wkładki do butów wojskowych kratka PCV (cena ze 4 zł za parę, na bazarze lub w internecie po 3.35), stopa będzie ci się trochę mniej pocić, a pot będzie się osadzał na plastiku (odparowywał w pewnym stopniu). Miej również w zapasie standardowe wkładki do butów z materiału, które musisz cyklicznie wymieniać, jak zaczną się pojawiać pierwsze symptomy nieprzyjemnego zapachu (co kilka dni, co tydzień w zależności od natężenia). 

 

Pamiętaj, żeby każdego dnia wysuszyć buty i wkładki. Nie dopuść, aby buty stały wilgotne przez noc.

 

Edytowane przez Gołodupiec
Literówka.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mefisto12 jedyny bardzo skuteczny antyperspirant to ODABAN.

Suszy jak na pustyni. Stosuj regularnie, przez pierwszy tydzień codziennie wieczorem przed snem, później wystarczy raz na tydzień. Efekt masz murowany.

 

Twoje nadmierne pocenie może wynikać z ogólnej nerwowości i nadmiernej wagi. Tego nie przeskoczysz.

KONIECZNIE zmiana diety plus wysiłek fizyczny, to na prawdę dużo pomaga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tabletki do uzdatniania wody ,wrzuć kilka do wiadra i wymocz tak buty przez kilka godzin. Tabletki zawierają jony srebra i neutralizują wszelkie bakterie. Po takim zabiegu zasypuj stopy talkiem i często zmieniaj obuwie. (lepiej kilka par tańszych butów niż jedne eleganckie ale do wszystkiego).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, dziękuję wszystkim za tak liczny odzew, postaram się odnieść do każdej odpowiedzi ?

W dniu 11.01.2020 o 11:27, x6eine napisał:

Mordo, przede wszystkim najlepszy pomysłem jest najpierw pójść do dermatologa. Zrób badania hormonalne i sprawdź czy wszystko jest w normie i z wynikami się udaj do specjalisty.

 

Byłem rok temu i mnie dermatolog odesłał z do domu z kwitkiem, twierdząc, że to "okres dojrzewania" i że to minie..ale postaram się udać ponownie, lecz chyba lepiej prywatnie, niż na NFZ prawda?

Odnośnie badań hormonalnych - robiłem dwa lata temu, lecz ich już nie mam, więc zapewne powtórzę. Jakie hormony warto zrobić? Najszerszy dostępny pakiet wybrać, czy niekoniecznie?

W dniu 11.01.2020 o 11:36, Leniwiec napisał:

Wsypuj do butów talk pochłaniający wilgoć, kupisz go w każdej aptece. Można też nasypać na stopę w okolice palców i potem założyć skarpety. Oczywiście skarpety 100% bawełna.

Mam skarpety bawełniane - odczuwam lekką różnicę (na +), lecz są one strasznie grube i tak dziwnie wyglądają, ale no, nie mam wyboru.

Talku nie używałem, ale sprawdzę w takim razie.

W dniu 11.01.2020 o 11:43, somsiad napisał:

Polecam się również zastanowić czy problem nie wynika z noszenia jakiś chujowych butów z CCC?

Odnośnie jakości butów to się nie wypowiem, bo w zasadzie nigdy na materiał nie patrzyłem, ale na wygląd. O ile z CCC nie są, ale np. zimówki z adidasa, czy takie letnie z nike. Ten sam problem, chociaż z zimówkami większy ?

W dniu 11.01.2020 o 11:58, SzatanKrieger napisał:

Gdzieś wyczytałem w szatańskiej wiedzy jak jedzenie dużej ilości mięsa wpływa na zapach stóp. Zrezygnuj z mięcha na trochę i sprawdź.

Mięsa jakoś dużo nie jem, tak 2/3 razy w tygodniu..ciekawe właśnie, czy może to mieć wpływ.

 

@wroński kurde fajny ten pomysł, taki trochę szamański ?

@Gołodupiec właśnie nigdy wkładek nie stosowałem..nawet mi to do głowy nie przyszło. Ale właśnie, żeby je zastosować i żeby zadziałały, to trzeba buty wyprać czy odkazić, ja tego nawet do tej pory nie robiłem..samo pranie nie pomagało, bo już po 2/3 razach od założenia, tak samo jak i zapach z butów, tak i ze skarpet był tragiczny.

W dniu 11.01.2020 o 12:53, Jan III Wspaniały napisał:

@Mefisto12 jedyny bardzo skuteczny antyperspirant to ODABAN.

Jak dotąd, stosowałem kilka tego rodzaju antyperspirantów, lecz jedyny, jaki mi trochę pomógł, to był Etiaxil . Była może leciutka, ale to naprawdę leciutka poprawa. Naprawdę ten ODABAN jest godny uwagi?

 

W dniu 11.01.2020 o 13:30, prod1gybmx napisał:

Kup tabletki do uzdatniania wody ,wrzuć kilka do wiadra i wymocz tak buty przez kilka godzin. Tabletki zawierają jony srebra i neutralizują wszelkie bakterie. Po takim zabiegu zasypuj stopy talkiem i często zmieniaj obuwie. (lepiej kilka par tańszych butów niż jedne eleganckie ale do wszystkiego).

Tego sposobu nie próbowałem..nie wiem tylko, czy jest sens prać buty po 400/500zł kilkanaście razy (jak dotąd robiłem)..bo jak to nie wypali, będę musiał je po prostu wyrzucić, już teraz widać małe efekty częstego prania.

@krzy_siek właśnie z sauny nigdy nie korzystałem - ona może w tym wypadku pomóc? Czy tutaj chodzi po prostu o spalenie dodatkowych kcal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizuje temat.

 

Jak dotąd, wyprałem wszystkie buty oraz codziennie przed każdym założeniem wsypywałem talk - jednakże pomogło może przez pierwsze 3/4 dni, później zapach był w zasadzie identyczny, jak wcześniej.

Obecnie przy 190 cm wzrostu, ważę 105 i jestem na etapie redukcji - planuje zejść do 80/85 kg, może faktycznie waga to jeden z czynników.

Planuje dodatkowo pójść na siłownię (ok. 3 razy tygodniowo).

 

Co do reszty Waszych sugestii - jeszcze nie testowałem, ale jak coś nowego wypróbuję, to na pewno napiszę, może osoby z podobnym problemem będą już miały pomocny temat do wglądu ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 11:43, somsiad napisał:

Polecam się również zastanowić czy problem nie wynika z noszenia jakiś chujowych butów z CCC?

Jest możliwe. Kiedyś "kochana" rodzina mi jako dziecku uprzykrzała życie, nogi śmierdzą, nie myjesz się, wstyd kurła itd. Okazało się że winne są buty, które mi sami kupili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem co Ty, wybrałem się w tym celu do dermatologa, zleciła mi badania krwi, hormony tarczycy etc. Z tymi wynikami udałem się do endokrynologa, no i wyszło że mam ciut problemów z tarczycą, no i niedobory witamin. Teraz codziennie łykam kompleks od a do z, ciut pomaga, no i dodatkowo niedługo idę z dodatkowymi wynikami do endokrynologa, żeby ogarnąć temat tarczycy, pewnie dostanę jeszcze jakieś leki, no i myślę że będzie ok ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.02.2020 o 22:37, DOHC napisał:

Jest możliwe. Kiedyś "kochana" rodzina mi jako dziecku uprzykrzała życie, nogi śmierdzą, nie myjesz się, wstyd kurła itd. Okazało się że winne są buty, które mi sami kupili.

Czyli jakie buty powinno się nosić w takim wypadku? Ze skóry naturalnej? Za takie buty to podejrzewam, że trzeba dać z dobre 400/500zł ?

W dniu 18.02.2020 o 18:35, Peter740 napisał:

Mam ten sam problem co Ty, wybrałem się w tym celu do dermatologa

Czyli polecasz na początek iść do dermatologa? On właśnie powinien (tak jak Tobie) zlecić jakieś dalsze badania..a mnie odsyłali jak chłopaczka, u którego nie widzieli problemu ?

W dniu 18.02.2020 o 19:01, radeq napisał:

A może masz chujowe buty?

Mam buty niezbyt dobrej jakości (według mnie). Cena za jedną parę to ok. 70zł, 100zł czy maksymalnie 200zł. Większość z sieciówek typu cropp.

 

W dniu 18.02.2020 o 19:33, SSydney napisał:

Spróbuj maści green pharmacy z kora dębu i jaskółczym zielem

 

Dziękuję, kupie ją i po paru dniach dam odzew, czy u mnie zadziałało.

Edytowane przez Mefisto12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mefisto12Zrób sobie kompleksowanie badania krwi, dermatolog Ci tylko to powie i weźmie kasę, elekrolity, mocznik, ,glukoze ,sód , potas itd. TSH itd. nie rób, bo byłem u endokrynologa i ogólnie ciężko o prawidłowy wynik, jeśli masz problemy z tarczycą tak jak ja, to powinien Ci zrobić usg i wtedy wyjdzie co i jak. Nawet jeśli nic nie wyjdzie, to przynajmniej dowiesz się czy wszystko gra z Twoim zdrowiem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.02.2020 o 19:46, Andreff napisał:

Właśnie zamówiłem wszystkie wymienione przez Ciebie produkty - dam znać, jeżeli poskutkują :)

@Peter740 Po tej całej sprawie z koronawirusem pójdę i podziałam z lekarzami/badaniami. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.