Skocz do zawartości

Automat do 10 tyś. dla starszej osoby


trop

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, trop napisał:

nieduże doświadczenie za kierownicą

W grę wchodzi jakieś małe kompaktowe- miejskie autko. Najlepiej  benzyna + Lpg

Do 10k ciężko będzie Ci znaleźć  coś sensownego z ASB .

Do wspomnianej kwoty należy doliczyć 1.5 - 2k na wstępny serwis(oleje, filtry, klocki,  tarcze,rozrząd).

Ze względów nie tylko ideologicznych odradzam Ci niemieckie szmelce.

Tak na szybko(w automacie) : Chrysler Neon, Ford Mondeo mk3, Suzuki  Ignis.

Napisz coś więcej ile km miesięcznie ma pokonywać. Miasto/ trasa? Trochę za mało informacji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę. Dziennie auto pokonywało by 50 km. Wuj pracuje jako ochroniarz, prawko ma od 30 lat ale ostatnio jeździł maluchem w 2000 roku :D Zlikwidowali mu autobus i musi kupić autko na dojazd do pracy, Jazda po małym mieście i podróż do dużego. Mówisz że niemieckie szmelce odpadają? Zresztą... Mam takie same zdanie. On wyczaił na OLX jakieś Audi A3 w automacie. Odradziłem mu.

 

Co byś @Kiroviets  i inni Bracia jeszcze polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie szmelce ? Kto robi najlepsze automaty na świecie ? Mercedes ( i akurat jeśli chodzi o automat to Niemcy robią najlepsze skrzynie czy grupa VW czy bmw ) ...... Mondeo MK3 w automacie to porażka na dzień dobry raz , że prawie wszystkie na rynku to nie ekonomiczne Diesle a benzyny średnio znoszą gaz i wypalanie gniazd zaworów . Suzuki Ignis też średnio z dostępnością części zamiennych  i jeżeli skrzynia Japońska nie amerykańską to gówno..... Chrysler Neon lub Dodge Neon (to to samo znaczkiem sie różnią ) fajne auto tanie jak barszcz a nawet śmiga . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ares napisał:

Niemcy robią najlepsze skrzynie

Taaa szczególnie dsg.

 

Jeśli bez automatu (zakładam, że ma to być benzyna + ewentualnie LPG) : Ford Focus MK2, Fiat Panda (tani w zakupie, prosty i tanie części zamienne), Peugeot 307, Fiat Grande Punto, Toyota Corolla/ Yaris, Honda Civic (generacja poprzedzająca tzw. ufo).

 

To tak na szybko.

 

W ogóle to trochę zbyt mały budżet, żeby rozglądać się za czymś niezajeżdżonym w automacie.

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie do mnie, ale wtrącę swoje 3 grosze -  niemiec w automacie do 10 k - audi a6 c4 . Stara wytrzymała konstrukcja, silniki diesla nie do zaje**nia, benzyny proste lubiące gaz, automaty też wytrzymałe . I te cztery kółka na masce..... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra G w hatchbacku, ewentualnie coś większego to Zafira A. Proste samochody, z wytrzymałymi automatami, co prawda nieco mułowatymi, ale trzeba naprawdę zaniedbać serwis, żeby to się sypnęło.

1 godzinę temu, ares napisał:

Niemieckie szmelce ? Kto robi najlepsze automaty na świecie ? Mercedes

Coś mi się zdaje, że jednak Amerykanie mają najlepsze automaty. W sumie mają na czym zdobywać doświadczenie, bo manuali jest tam raptem niecałe 4% ;). Prawda, że Merole mają przemyślone automaty, bo w konwerterach mają korki do spuszczenia oleju, gdzie w większości trzeba tłoczyć świeży olej, żeby stary stamtąd wyleciał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Yahu napisał:

oś mi się zdaje, że jednak Amerykanie mają najlepsze automaty.

są może bardziej precyzyjne ale nie zrobią tyle tyś km co w Mercedesie . Może są jakieś genialne auta ale ja ich nie znam więc się nie wypowiem no i nie kupisz u nas do 10 tys. 

Fakt wypowiedziałem się , że są najlepsze bo też ilość egzemplarzy sprzedanych mówi o małej awaryjności ;) pozdrawiam 

Edytowane przez ares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś VW Lupo czy Up!, ale nie wiem po ile stoją.

2 godziny temu, trop napisał:

A te Audi A3?

Fajnie się takim jeździ (automat) i ma kopa, ale nie wiem czy znajdziesz za 10tys. Ten co jezdziłem to kosztował chyba z 6 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.