Skocz do zawartości

Niemcy zapłacą nawet 100 euro za zabicie dzika!


Dworzanin.Herzoga

Rekomendowane odpowiedzi

https://wgospodarce.pl/informacje/73866-niemcy-zaplaca-nawet-100-euro-za-zabicie-dzika

 

Cytat

Bawarskie ministerstwo ochrony środowiska poinformowało w niedzielę, że pięciokrotnie zwiększy premię za odstrzał dzików, aby zapobiec przeniknięciu afrykańskiego pomoru świń do tego kraju związkowego Niemiec.

Myśliwi z obwodów łowieckich graniczących z Czechami oraz Turyngią i Saksonią będą mogli otrzymać nawet 100 euro za odstrzelonego dzika. Dodatkowo - jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie bawarskiego ministerstwa środowiska - do lokalizowania dzików zostaną użyte drony. Zdobyte przez nie informacje będą przekazywane myśliwym, co ma ułatwić skuteczne i szybkie ograniczenie populacji tych zwierząt.

W piątek Uwe Feiler, sekretarz stanu w niemieckim ministerstwie rolnictwa oświadczył, że jego kraj jest zaniepokojony wykrytymi przypadkami ASF w Polsce niedaleko granicy z RFN.

Z troską obserwujemy ostatnie przypadki afrykańskiego pomoru świń relatywnie blisko niemieckiej granicy. Dotychczas udawało się nam, dzięki wspólnemu wysiłkowi władz federalnych i landowych, nie dopuścić, by zaraza dostała się do Niemiec. Ale nie możemy spoczywać na laurach” - czytamy w oświadczeniu Feilera, zamieszczonym na stronie internetowej resortu rolnictwa RFN.

W grudniu w Polsce zarejestrowano 55 przypadków ASF u dzików. Najbliższy - około 30 km od granicy z Niemcami. RFN jest jednym z największych w Europie eksporterów wieprzowiny. Tamtejsi hodowcy obawiają się o przyszłość swoich ferm. Choć wirus ASF nie jest groźny dla człowieka, to jego wykrycie powoduje automatyczne ograniczenia eksportowe do wielu krajów, m.in. Chin.

Żeby zapobiec przedostawaniu się zarażonych dzików do Niemiec, kraj związkowy Brandenburgia rozpoczął w grudniu stawianie na granicy z Polską - wzdłuż Odry i Nysy Łużyckiej - przenośnego płotu.

 

Gdyby w PL coś takiego miało miejsce, w artykułach pojawiłyby się nagłówki o treści "holokaust dzików w Polsce" i rwetes byłby niesamowity, nie zabrakło by też przejętych c[w]elebrytów.

A nie, przepraszam, mieliśmy już coś w ten deseń całkiem niedawno. ?

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

kraj związkowy Brandenburgia rozpoczął w grudniu stawianie na granicy z Polską - wzdłuż Odry i Nysy Łużyckiej - przenośnego płotu

Obawiam się że to nie pomoże, przecież dziki zarażone ASF "potrafią latać"...

https://www.kalendarzrolnikow.pl/3271/martwy-dzik-na-drzewie

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patton napisał:

Nawet mi nie przypominaj, bo w sobotę chciałem wyjść na spacer do lasu, no i dupa zbita, bo było w nim polowanie.

 

W takiej sytuacji strach być w lesie, żeby nie zostać pomylonym z dzikiem, bo zawsze takie jest tłumaczenie myśliwych, gdy kogoś postrzelą. ;) 

 

comment_raKu1RG4jFFawMuXT5RImxktz3pBzKA3

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię łazić po górach, lasach, jestem po kursie przewodnickim etc - to moja największa pasja.

Niewiele rzeczy mnie bardziej obrzydza niż rajdy po lesie terenówkami pijanej hołoty zwanej myśliwymi, którzy strzelają do wszystkiego co się rusza.

Niestety miałem z nimi nie raz do czynienia i podejrzewam, że jeszcze będę kiedyś miał.

 

A co do tematu - Niemcy zgodnie ze swoją wieloletnią tradycją , rozpoczęli "ostateczne rozwiązanie kwestii dzików".

No u nas oczywiście bez zmian;)

https://www.wprost.pl/prime-time/10182222/celebryci-staja-w-obronie-dzikow-nie-mozemy-dopuscic-do-rzezi.html

 

A swoja drogą - to pięknie te akcje w obronie dzików "wyciszono" gdy się okazało, że "postępowy" zachód robi to samo co Polska w tej sprawie.

Bo po prostu - inaczej się nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.