Skocz do zawartości

Curriculum vitae. Porady?


deleteduser74

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie panowie.

Postanowiłem odświeżyć swoją osobę na rynku pracy. Ogólnie pracuje od 17 lat. Obecna moja praca jest w zasadzie druga w życiu. Nie liczę rocznego epizodu w Uk. Do aktualnej roboty dostałem się z polecenia. Przyjście na rozmowe, było tylko formalnościa. Od jakiegoś czasu myślę o zmianie miejsca zatrudnienia. Obecna firma nie daje mi satysfakcji. Wypaliłem się.

I tak jak w temacie. Czy coś się zmieniło na rynku pracy, jeżeli chodzi o Cv??? Jego forumuła, treść itp. Listy motywacyjne jeszcze się pisze? 

Chciałbym powysyłać pare cv i jak się uda pochodzić na rozmowy, aby wejść w aktywny tryb szukania nowej pracy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Still napisał:

Witajcie panowie.

Postanowiłem odświeżyć swoją osobę na rynku pracy. O

Tak zmieniło się i to bardzo, inaczej piszesz CV jako przedstawiciel handlowy a inaczej jako specjalista na produkcji. Radziłbym ci się jeszcze doszkolić, np coś z informatyki jakiś kurs programowania, o ile ciebie to interesuje. W internecie jest masę wzorów CV. Ja korzystałem z kursów jednego z coachów,, z racji tego, że ceny konsultacji ma kosmiczne 1h to 450 złotych, to skusiłem się jedynie na książkę i narzędziownik CV. tylko żebyś nie przekombinował i przy zmianie pracy nie spadł z deszczu pod rynnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CV jakby to powiedzieć tą samą formę od 20 lat. I mam w dupie graficzne wodotryski.

 

Jednak z racji doświadczenia zawodowego CV jest dość obszerne bo opisuję tam co robiłem w danej firmie za co byłem odpowiedzialny dosyć dużo opisowo. jest tego z 9 stron. Zdaję sobie sprawę, że dla pańci z HR są to sprawy nie do przejścia dlatego też pierwsza strona to jest CV jednostronicowe bardzo skrócone do wyszczególnienia gdzie pracowałem i w dwóch wierszach jakie to było stanowisko i co tam robiłem.

 

Także jest jedna strona do zaniesienia do managera, żeby miał pod ręką jedną kartkę. A jak będzie chciał rozszerzyć info to sobie poczyta resztę takie jakby portfolio. I zauważyłem że to działa. Bo na rozmowach posługują się tą jedną kartką ale cały czas zaglądają do rozszerzonego. I widzę, że podkreślają sobie tam to co chcą zapytać albo co ich interesuje.

 

Więc podsumowując - ma być krótko i treściwie. Plus np opis w dodatkowym pliku jako np portfolio.

 

I nie ma się co przejmować czy otworzą czy nie, czy zaproszą czy nie, czy oddzwonią czy nie. Trzeba mieć wywalone i na luzie.

 

Tak jak z pańciami - nie ta ...  to następna. Ich strata ?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.