Skocz do zawartości

Głowa Rodziny


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Boromir napisał:

  W takiej relacji ,facet nie może być głową rodziny :)

Tu chyba hogen wspomniał o tym właśnie. W związku z pogarszającą się pozycją mężczyzn w społeczeństwie, faceci nie chcą brać odpowiedzialności za związki, kopać się z koniem, w skutek czego odpuszczają i wykształcają lenistwo czy egoizm. Mało kto zdaje sobie sprawe, że losy kobiet i mężczyzn są sprzężone czy tego chcemy czy nie. Jeśli kobiety porzuciły sobie swoje patroarchalne obowiązki wobec mężczyzn a jednocześnie oczekują że mężczyźni będą nadal wypełniać swoje obowiązki wobec nich to się grubo zdziwiły, bo feminizm obiecywał co innego. Miały być silne, decyzyjne a zarazem nadal prowadzone przez życie za rączkę przez jeszcze bardziej silnych i decyzyjnych mężczyzn. A tu zonk. Mieć ciastko i zjeść ciastko, każdy by tak chciał ale to ułuda, fikcja, zawsze strona uciskana będzie stawiała opór bo o ile feminizm może wprowadzać parytety i wymuszać prawne ustęostwa dla kobiet to jest jedno czego nie można skrępować prawnie a mianowicie ludzkiej woli. Feminizm dokręci śrubę alimentacyjną mężczyznom? Ci będą robić na czarno, wyjadą do Angli bo ta nie stosuje ekstradycji przestępców alimentacyjnych, znajdą lukę prawną i będą płacić 50 zł miesięcznie na odpierdol. Feminizm zrobi z małżeństwa biznes dla kobiet? Faceci stworzą MGTOW, TRP i BraciaSamcy na skutek czego posiądą wiedzę i nie będą się żenić, znajdą seks w inny sposób. Prawdziwego zaangażowania nie można wymusić. A w międzyczasie gospodary podupadają bo mężczyźni walą wszystko w czapę, bo wbrew temu co się mówi to oni odpowiadają za rozwój dobrobytu a kobiety są w tej materi niemal bezużyteczne. Myślę że zblizające się kryzysy gospodarcze i ewentualna wojna wszystko wyjaśnią i kobiety wrócą do szeregu. Wszystko jest pięknie dopóki statek pływa i trwa zabawa, ale to wiecznie nigdy nie potrwa, jak skonczy sie wesoły system rozdawnictwa zwany socjalizmem, a skonczy się bo pokażcie mi kraj który socjalizm zaprowadził gdzie indziej niż do grobu. Znowu sie rozpisałem w każdym razie natura sama zaprowadzi patriarchat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Każdy normalny hetero normatywny  mężczyzna jest predystynowany do bycia "głową rodziny . Takie mamy uwarunkowania biologiczne i do nie dawna społeczne. Napisałem do niedawna ponieważ od ładnych paru lat trwa zmasowana ofensywa nie wiem jak to nazwać - kulturowa  czy raczej kontrkulturowa mająca zdeprecjonować tradycyjne męskie wzorce.

Inną sprawą jest  wychowanie chłopców ,  przez samotne matki - brak  wzorców męskich przekazywanych przez ojca, dominujące toksyczne matki zaburzające proces socjalizacji i kształtowanie psychiki młodych chłopców . Chłopiec wychowywany w pełnej rodzinie - matka i ojciec powinien mieć prawidłowe wzorce do bycia tzw. 'głową rodziny " w przyszłości.

Inną sprawa będzie potencjalny konflikt w związku z tzw. "współczesną kobietą" która przez "nowoczesne" społeczeństwo  , itzw . "autorytety " , różne " izmy" jak  np. feminizm jest wtłaczana na siłę w role męską  ma być  twarda dominująca i władcza. To otwiera pole do dramatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.