Skocz do zawartości

21 Convention, przepychanki na górze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczynam nowy temat, bo pewna rzecz wydaje mi się ciekawa do sprostowania, może ktoś, coś wie, więcej niż to co pobieżnie zebrałem do kupy,

to proszę o wypowiedź.

Chodzi o zamieszanie wokół Rollo Tomassi. Jego książka "Rational Male", była tu polecana nie jeden raz. Zastanawiam się, czy jeśli autor został by

zdyskredytowany, to czy na książkę też powinno się patrzeć lekko podejrzliwie? Johnson zarzucił Tomassiemu kontakty, 

feministką, reporterką New York Timesa, a wiadomo, kto stoi za New York Timesem, w związku z czym zastanawiam się czy "Rational Male" nie ma

w sobie jakiegoś "ideologicznego trojana", sam nie czytałem..

Temat uważam, o tyle ważny, że warto wiedzieć, kogo chcemy uważać za dobrego, a kogo za złego. Bądź co bądź, to tacy globalni "bracia samcy"

i zastanawiam się na ile to sprzeczki o kasę, a na ile próba rozbicia i sabotażu..

 

W sumie zaczęło się od mojego poprzedniego posta, dotyczącego rzekomej żony, psychopatki Anthony "Dream" Johnson-a,

organizatora "21 Convention". Zaczęliśmy się tam zastanawiać, na ile to jest prawdopodobne i czy może cała historia z żoną

Anthony "Dream" Johnson-a nie jest przypadkiem zmyślona.

Kolega @sargon uświadomił mnie, że podziały się w tym community jakieś dziwne roszady i kwasy, o czym

nie wiedziałem, więc delikatnie poszperałem.

 

Poniżej zamieszczam oświadczenia obu panów.

Anthony "Dream" Johnson zamieścił 23 minutowy film, wyjaśniający wszystko krok po kroku co się wydarzyło.

Rollo Tomass zamieścił jedynie krótki wpis mówiący, że w sprawę zamieszani są już prawnicy i nie ma tam

żadnych konkretów.

(linki na końcu)

 

Najpierw mały wstęp. "21 Convention" to kilkudniowa konwencja, organizowana co roku. Zapraszany jest na nią wielu gości,

speakerów, gadają o byciu mężczyzną, relacjach damsko męskich, generalnie ta sama nisza co nasze forum.

To jest takie dość małe community, stworzone wokół, powiedzmy kilkunastu "guru" w relacjach, podejściu do życia, i generalnie byciu

mężczyzną w dzisiejszych czasach, taka męska odpowiedź, na kryzys męskości w dzisiejszych czasach.

Każdy facet ( sami alfa :)) gada na swój określony temat, w między czasie chłopaki się integrują etc.

Mają też obszerny kanał na Youtubie, gdzie jest naprawdę dużo fajnych treści. Byłem do nich sceptycznie nastawiony, ale obejrzałem

ostatnio parę filmików i jak na razie mi się podobały.

Równolegle istniało coś takiego jak "Red Man Group" gdzie w zasadzie mniej więcej Ci sami ludzie, plus jacyś goście robili kilkuosobowe podcasty,

na konkretne tematy, z tego co zrozumiałem, utworzyli to chyba w stylu działalności gospodarczej, bo każdy miał tam swoje udziały.

 

Według Anthony "Dream" Johnson-a:

(mam nadzieje, że nie poprzekręcałem za dużo :))

 

Na tym ostatnim "21 Convention" (w Waszawie) miał się pojawić Rollo Tomasi znany właśnie z "Rational Male", ale odwołał swój udział

i zachęcał uczestników do odwołania uczestnictwa i refundowania wejściówek.

Johnson-a twierdzi, że próbował dokonać "hostile takeover" i przejąć kontrole nad Red Man Group z pomocą Richard-a Cooper-a,

to gość z kanału "Entrepreneurs in cars", żeby móc potem stworzyć konkurencyjny "produkt" w stylu "Red Man Convention",

bo na te moment "21 Convention" ma monopol, bo nie ma praktycznie żadnej konkurencji.

Ten Richard Cooper ma prawie 220k subskrypcji na yt, więc to w miarę duży "gracz". Z tego co rozumiem, to bardzo dużo

biletów na to "21 Convention" sprzedaje się właśnie dzięki poleceniom youtuberów, tak na prawdę, więc tak pi razy oko,

wielu z tych gości jest proporcjonalnie ważnych do liczby subskrybentów yt. Później ten Richard się wycofał ze spóki z Tomassim

i później odsprzedał udziały Johnsonowi albo "21 Convention", w konsekwencji Johnsonowi ma kontrole.

Johnson-a zarzuca Tomassiemu totalny sabotaż i zdradę, bo w tak kluczowym okresie, gdzie sprzedawali bilety, zostawił

dużą część community, w totalnej konfuzji i według niego był to atak mający na celu zniszczyć albo przynajmniej

podkopać wiarygodność "21 Convention", jego dziecka, którym zajmuje się kilkanaście lat.

Podobno od dłuższego czasu Tomasi też utrzymywał kontakty z jakąś feministką reporterką  New York Timesa.

Zarzucił mu też, że okłamał wielu uczestników "21 Convention", nie jestem pewien w jakich kwestiach,

w tym Eliota Hulsa (800k subskrypcji).

Też zabawne, bo Johnson mówił, że wielu uczestników, ma swoje ksywki, które jednak zawsze zawierały jakieś

ziarenka prawdy, natomias "Rollo Tomasi" to główny antagonista, czarny charakter z filmu o skorumpowanych

policiantach "L.A. Confidential" z '97. Poniżej zamieszczam scenke z tego filmu, faktycznie "Rollo Tomasi" to ksywka

jendego z głównych bohaterów :). Swojego czasu był taki koleś w PUA, Tyler Durden, który zerżnął ksywkę

z "Fightclubu", ale Tomassi zerżnął ksywkę ze skorumpowanego policjanta, Johnson twierdzi, że to nie przypadek ;)

Oświadczenie, jest mocne, jak ktoś kuma po angielsku to polecam, pada tam dużo mocnych słów.

Szkoda tylko, że widać, że Johnson je czyta, bo wygląda przez to dość sztucznie.

 

Tak sobie pomyślałem, później, a może tą żonę psychopatkę, to na niego nasłali, żeby go zniszczyć psychicznie :) ?

 

Oświadczenie Anthony "Dream" Johnson-a

 

Oświadczenie Rollo Tomassi:

https://therationalmale.com/2019/07/13/the-21-convention-anthony-johnson-and-the-red-man-group-llc/

 

Filmik z youtuba: "Revenge on Rolo Tomassi - L.A. Confidential"
https://www.youtube.com/watch?v=0x4LVi6TUR4

 

 

 

 

Edytowane przez StatusQuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, StatusQuo napisał:

w związku z czym zastanawiam się czy "Rational Male" nie ma 

w sobie jakiegoś "ideologicznego trojana", sam nie czytałem.. 

32 minuty temu, StatusQuo napisał:

warto wiedzieć, kogo chcemy uważać za dobrego, a kogo za złego

Hmm...

Jest taka jedna książka, którą - podobno - należy przyjmować wprost.

Jakiekolwiek próby interpretacji, częściowego choćby podważenia tez zeń wziętych, a już zwłaszcza polemik są herezją i zasługują na wieczne potępienie.

Stoi za nią wielka (!) i bardzo potężna organizacja, potrafiąca naprostować krnąbrnych.

Książka ta to biblia.

 

Nie idźmy tą drogą.

Nie każda lektura manosfery jest dobra. Nie każda jest zła.

Człowiek myślący traktuje rozmaite lektury jako bodziec do owego'ż myślenia, a nie zestaw dogmatów.

Mieszanie ideologii do... - W sumie do każdego tematu poza samą ideologią - jest złe.

Nie działajmy zatem jak ludzie w czapeczkach z alufolii, szukający teorii spiskowych...

 

34 minuty temu, StatusQuo napisał:

Według Anthony "Dream" Johnson-a:

Obejrzałem tą dramę z niesmakiem. Coś jak obrzucanie się gówienkiem na polskim YT/w "szołbizie".

Zarówno RT, jak i RC odcięli się zupełnie od tego tematu, wymiksowali się z towarzystwa i - z mojego pktu widzenia - zachowali się bardzo elegancko i z klasą.

A "D" J sprawia na mnie wrażenie szura, który odjechał w kierunku wojny ideologicznej. +/- ta liga, co Paul Elam. Dla mnie to NIE komplement ?

 

Osobiście "stoję" po stronie RT/RC.

Nadmierne podlewanie manosfery sosem ideologii/SJW IMO szkodzi sprawie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Jest taka jedna książka, którą - podobno - należy przyjmować wprost.

:

Nie idźmy tą drogą.

No dobra z tym się zgodzę, że należy czytać krytycznie, ze zrozumieniem, ciężko z tym polemizować :)

32 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Obejrzałem tą dramę z niesmakiem. Coś jak obrzucanie się gówienkiem na polskim YT/w "szołbizie"

:

Osobiście "stoję" po stronie RT/RC

Johnson w sumie jest trochę młody i nawet jeśli byłby aroganckim dupkiem, to nie znaczy, że nie może mieć racji.

Być może ten filmik, jest trochę ciężki w odbiorze, ale nadal pozostaje kwestia tego dlaczego faktycznie się rozstali.

Moim zdaniem w takim momencie warto patrzeć na zewnętrzne autorytety właśnie jak Elliott Hulse czy Stefan Molyneux,

jeśli w przyszłości będą chcieli być kojarzeni z "21 Convention" to ja uważam, że na ich kompasie moralnym można polegać.

Chociaż, ze tego co wiem, to na tej konferencji, ostatniej, już było gadania o roli ojców, dlatego nie zdziwił bym się,

gdyby na następnych ich nie było.

Ale jeżeli Tomassi na prawdę mimo wycofania nawoływał do zwrotów za bilet, to już jest chęć celowego zaszkodzenia, to mi się mega

nie podoba. Kolejna rzecz jest taka, że Tomassi schował się w za plecami prawników, to moim zdaniem znaczy, że nie ma czystego

sumienia, na ten moment to są w sumie trochę spekulacje, ale mimo wszystko mi się klei wersja Johnsona.

Pożyjemy, zobaczymy, może ktoś wygrzebie z zakamarków sieci jakieś konkrety..

W sumie, dlatego zacząłem ten wątek, żeby mieć punkt startowy, do szukania dalej.

32 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

+/- ta liga, co Paul Elam

Gościa kojarzę, ale nigdy go tak na prawdę nie słuchałem, może 1-2 podcasty dawno temu, powiesz coś więcej o nim?

Dokładnie, co Ci się w nim nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, StatusQuo napisał:

Być może ten filmik, jest trochę ciężki w odbiorze,

Dla mnie ten człowiek jest ciężki w odbiorze ?
Nawet sama otoczka "pieczęci manosfery" itp...

Mi to pachnie sekciarstwem.

 

Być może człowiek odpłynął, być może megalomania wjechała... Nie wiem.
Nie chce mi się zgłębiać tego tematu, bo nie mam czasu na analizowanie dram.

19 godzin temu, StatusQuo napisał:

powiesz coś więcej o nim?

Dokładnie, co Ci się w nim nie podoba?

Bardzo na skróty - on jest bardziej SJW/MRA

Facet jest bardziej z gatunku MGTOW Monk, niż red pill aware.

BARDZO (!) wychodzi z jego narracji rozgoryczenie i podejście z gatunku "jebać baby, jebać system".
Coś tak jak feministki a'contrario.

Dla mnie facet szuka winy, a nie rozwiązań. To bezcelowe i bezsensowne trwonienie czasu na resentymenty. Nie moja bajka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/17/2020 at 1:43 AM, StatusQuo said:

Ale jeżeli Tomassi na prawdę mimo wycofania nawoływał do zwrotów za bilet, to już jest chęć celowego zaszkodzenia, to mi się mega nie podoba.

Kolejna rzecz jest taka, że Tomassi schował się w za plecami prawników, to moim zdaniem znaczy, że nie ma czystego

sumienia, na ten moment to są w sumie trochę spekulacje,

1. Gdyby tobie ktoś podebrał towar, na który pracowałeś wiele lat też nie byłbyś zachwycony i próbował coś zrobić.

 

2. Tak uważasz, bo nie znasz tamtej rzeczywistości.

Tam adwokat to elementarz, bo nie mają kodeksu prawnego, ale to szerszy temat.

Zboczę na chwilę, żeby poprzeć swoje stanowisko.

Opisywał kiedyś Polak, że dostał mandat na 10 USD za zbyt szybką jazdę i mógł albo zapłacić albo iść do sądu.

Stwierdził, że szkoda mu czasu marnować na 10 USD.

Wkrótce dostał wiadomość, że olał powagę prawa więc będzie go to kosztowało dużo więcej, firma ubezpieczeniowa podniosła mu wysokość opłat, też z powodu lekceważenia prawa, doszły jeszcze jakieś koszty i w sumie kosztowało go to ponad 500 dolców.

A mógł iść, żałować za grzech i obiecać, że to się więcej nie powtórzy.

Tyle, że nie znał lokalnych reguł gry, więc myślał po polsku.

 

A tak na marginesie:

Była ta konwencja czy dopiero będzie?

Chyba miała być na jesieni.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.