Skocz do zawartości

Mobilizacja w trakcie wojny, co zrobić?


Bunnymen

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Baca1980 napisał:

Dlatego ze względu na położenie geopolityczne. Polska powinna posiadać broń atomową.

Mówisz Waść samo złoto ;-)

 

Problem jest jednak taki, że taka czy inna broń jest tylko naturalnym przedłużeniem realnej siły i woli, jaką przedstawia sobą dane społeczeństwo.
Nikt nam więc takiej broni nie wręczy, ani nie zezwoli na jej stworzenie, bo jesteśmy już od dawna jedynie zbiorem białych niewolników, majaczących w malignie o minionej chwale husarskich skrzydeł.

 

Polska więc takiej broni ani nie ma, ani do niej nie aspiruje, nie będąc nawet w stanie zdefiniować czegoś tak podstawowego jak polska racja stanu, a co dopiero jej obrona. Kto miałby niby trzymać atomową walizkę ? Tusk, Kaczyński, Duda ? Kto ?
 
Może się komuś taka wypowiedź nie podobać, niestety postawienie właściwej diagnozy jest wstępem do jakiejkolwiek zmiany. My nawet tego nie mamy.

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 23:20, Yolo napisał:

Ciekawe ile dostali obrońcy z kampanii wrześniowej, partyzanci z AK czy żołnierze Powstania Warszawskiego

 

No i niby co z tego? Młodzi ludzie, którym ktoś na wtykał do głów wzniosłych haseł i wytartych frazesow bez pokrycia, poświęcili swoje życie, żeby potem jakąś banda złodziejów i zawodowych kłamców mogła dobrze sobie żyć, popijać drogą wóde i obracać luksusowe dziwki, Ci którzy nawtykali tym młodym ludziom bujdy o patriotyzmie i obowiązku sami w '39 spierdolili jako pierwsi i przesiedzieli wojnę w Londynie. Uważasz, że dzisiaj też jacyś młodzi ludzie mają poświęcić swoje życie w imię czyichś interesów, młodzi chłopcy mają poświęcić swoje życie w obronie kobiet, które mają ich w dupie? uważasz to za słuszne i zbawienne, a może powinni poświęcić życie za takie oszustwo jak KK? Ja osobiście w razie czego chętnie wezmę karabin do ręki ale jako żołnierz fortuny, ktory walczy ale w swoim interesie, jak ktoś oglądał taki film "Złoto dla zuchwałych" to wie o co mi biega. 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/17/2020 at 7:17 PM, Bunnymen said:

Do rzeczy, wydaje mi się, że sytuacja na świecie robi się niepokojąca, zarówno socjalna europa ,ma sie źle, jak i napięcia na terenie iranu + ekspansywny Izrael i USA oraz wojna ekonomiczna o dominację między USA a Chinami.

 

Wciągnąłeś się w temacie survivalu i wyobraźnia podpowiada ci wojnę. Nic poza tym.

 

Zacznij oglądać filmy o UFO to nawet sam nie zauważysz kiedy będziesz spoglądał w niebo wypatrując szybko poruszających się obiektów.

 

Mój kolega wędkarz, prezes jakiegoś tam związku łowieckiego, który jest mocno w ryby wkręcony, twierdzi że nasz kraj to ruina bo mu kłusownicy ryby łowią niewymiarowe i poza sezonem.

 

Ja zaś twierdzę, że idą ciężkie czasy bo zaczęliśmy erę cyfrową, która sprzyja izolacji jednostki a jeśli będziemy się ilozolować to nowe, młode,  izolujące się jednostki wyrosną na Frankensteinow emocjonalnych i społecznych.

 

Już nie wspomnę o tym, że jak byłem zakochany to kobieta, będąca obiektem moim westchnień wydawała mi się tak cudowna że aż widziałem poświatę wokół niej... Tak mnie jebło. 

Dopiero jak hormony puściły to zauważyłem jak mnie traktuje, jakie koszty ponoszę i było już coraz więcej "kurwa, ja pierdo.., gdzie ja oczy miałem".

 

Chce napisać, że survival - owszem, sam myślę żeby spróbować, ale nie nakręcaj się wojną bo nie zanosi się na nią. Nie jest ona potrzebna ani USA ani Chinom. Ludzie mają kupować, kupować i kupować. Coraz więcej kupować a nie ginąć na wojnie bo kto będzie kupował?

 

Cholera nie napisałem najważniejszego, więc edytuje - często jest tak, że bardzo mocno zaczynamy żyć tematem w który się wkrecilismy, staje sie on dla nas ważny i oczekuje że obiektywnie też jest dla wszystkich ważny. Zwłaszcza takie coś jak survival. Nie znam osoby która nie łączy w myślach słowa survival z wojną.

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZortlayPL napisał:
W dniu 18.01.2020 o 00:00, Yolo napisał:

Oni mieli swoje racje i okoliczności, bazowali na tym, co wiedzieli. Albo co im obiecano.

Oni mieli wdzięczne kobiety i nie musieli nacodzień słuchać jakimi są śmieciami i o tym jak to dają dupy murzynom czy innym arabusom na wakacjach w Egipcie czy innych erazmusach, bo rodzimy mężczyzna im śmierdzi. Dziękuję za uwagę.

Odstaw forum, chyba Ci szkodzi.

Wyjdź na świeże powietrze, rozejrzyj się. Świat nie jest czarno-biały.

 

4 godziny temu, Ace of Spades napisał:
W dniu 17.01.2020 o 23:20, Yolo napisał:

Ciekawe ile dostali obrońcy z kampanii wrześniowej, partyzanci z AK czy żołnierze Powstania Warszawskiego

 

młodzi chłopcy mają poświęcić swoje życie w obronie kobiet, które mają ich w dupie? uważasz to za słuszne i zbawienne, a może powinni poświęcić życie za takie oszustwo jak KK? Ja osobiście w razie czego chętnie wezmę karabin do ręki ale jako żołnierz fortuny, ktory walczy ale w swoim interesie

Rada powyżej, polecam. 

Ponoć koniec własnego nosa to też dobry przewodnik, choć nie jestem pewien czy niezawodny. 

 

Żadna nowość, patrząc na historię można znaleźć sporo przykładów ludzi stawiających sobie wyrzeczenia w imię wyższych wartości, które wyznawali. 

Jak i tych, którzy potrafili się wygodnie urządzić w najgorszym szambie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.01.2020 o 00:10, Boromir napisał:

Ja bym uciekał , za co mam walczyć ?

 

W dniu 18.01.2020 o 00:18, RENGERS napisał:

Też bym spierdalał, aż by się za mną kurzyło :) 

 

GDZIE ?

W kierunku frontu ?

Myślisz że granice to będą ot tak sobie otwarte ? I że Niemcy wpuszczą ?

 

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Boromir napisał:

Jak ludzie zaczną sztormować granicę. Przecież nikt nie będzie strzelał. 

Wyobrażasz to sobie, żeby w takiej sytuacji pogranicznicy oddawali by ogień ? 

Obejrzyj sobie relacje z konfliktów, często otwierany jest ogień, są zasieki itp. Nie tak prosto. Stan wyjątkowy usprawiedliwia wyjątkowe środki.

I nie chodzi o naszych. Naszych nie będzie.O tych z drugiej strony.

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że w razie działań wojennych służby będą miały większe problemy niż pojedynczy uchodźcy więc raczej nikt cię nie zwinie.
A nawet jeżeli to nie zmuszą cię do walki jak staniesz okoniem i powiesz zwyczajnie, że masz to w dupie. Raczej machną ręką i zajmą się ważniejszymi rzeczami niż coś takiego.
Najwyżej cię zamkną ale masz większe szanse na przeżycie niż front.

Heh nie mam zamiaru ryzykować swojego zdrowia i życia za ten kraj za dychę i jego polityków. Młodym chłopakom radzę to samo nie ma sensu tracić życia w bezsensownej walce, która i tak zakończy się porażką bo powiedzmy to sobie szczerze zanim jakąkolwiek obronę naszym siłom udałoby się zmajstrować byłoby za późno.

Jak najdalej od działań wojennych jeśli nie udało ci się zbiec za granicę to trzymaj się z dala od frontu.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 23:29, leto napisał:

 Z trzeciej strony - jak masz rodzinę, to się robi jeszcze bardziej skomplikowane. No chyba mi nie powiesz, że "dobro ojczyzny" stawiałbyś wyżej, niż los swoich dzieci, które mogą stracić ojca.

Niby tak, ale jak szły w takim 39 dwie nawały, które chciały nas zniewolić, to któż miał wystąpić w obronie ogólnie polskich kobiet, dzieci, dziedzictwa jak nie mężczyzna? Czy przed czerwoną i brunatną hordą, która z żon i dzieci Żołnierzy Września chciała zrobić niewolników mieli po prostu złożyć broń? Czasem trzeba walczyć nawet jeśli walka jest beznadziejna. Czasem tak trzeba choć to diabelnie trudne- ale tym bardziej chylę czoła przed np. żołnierzami kampanii 1939

Edytowane przez Nocny Konwojent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Nocny Konwojent said:

któż miał wystąpić w obronie ogólnie polskich kobiet, dzieci i ogólnie dziedzictwa jak nie mężczyzna?

Kiedyś tak było, ale mamy XXI wiek i jest to takie z deka seksistowskie żeby tylko mężczyźni mieli ginąć na froncie. Powoli zaczyna to świtać w głowach ludziom na świecie (Izrael czy Kurdystan), że kobiety też mogą i powinny nieść ten ciężar, niestety, w Polsce jak w lesie, co ja mówię, w Polsce jak w chlewie obsranym gównem i ciągle w prawie jest zapis że podczas mobilizacji na przemiał idą tylko mężczyźni. Co samo w sobie jest wg mnie wystarczającym powodem, żeby w sytuacji wojny czy realnego ryzyka jej wybuchu w tempie ekspresowym przekroczyć granicę tego państwa, nie oglądając się za siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 11:02, RealLife napisał:

Chce napisać, że survival - owszem, sam myślę żeby spróbować, ale nie nakręcaj się wojną bo nie zanosi się na nią. Nie jest ona potrzebna ani USA ani Chinom. Ludzie mają kupować, kupować i kupować. Coraz więcej kupować a nie ginąć na wojnie bo kto będzie kupował?

Nie wiemy do końca jakimi zasadami kieruje się ten świat i kto pociąga za sznurki. Rządzący podejmują masę decyzji, które Nam obywatelom wydają się dziwne i irracjonalne, ale wiedz, że są DOKŁADNIE ZAPLANOWANE I CELOWE. Miałem epizod w polityce i wiem jak to wygląda od kuchni. Więc jeśli mówisz, że wojna jest niemożliwa i irracjonalna, bo coś tam... to wiedz, że Nam się tak wydaje z naszego punktu widzenia:) jedyne o co się martwią inne kraje to o własną dupę i żeby wojne mogli sobie prowadzić z dala od własnego podwórka. Jak już rozpierdalać to nie własny ogródek. A po wojnie zawsze łatwiej i szybciej można wprowadzać nowe porządki, które w czasach pokoju trzebaby wprowadzać mozolnie całymi pokoleniami czasu. Tak nawet jakiś żyd się wypowiedział, jak znajdę ten film to podlinkuję. A co do kupujących to co? Jak Europejczyki wyginą to mało murzyństwa jest? Nawet lepiej, bo żołądki mają takie same a robić będą za michę ryżu.

Edytowane przez ZortlayPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Nocny Konwojent napisał:

Czasem trzeba walczyć nawet jeśli walka jest beznadziejna.

Bardzo dobrze Cię rozumiem, sam kiedyś byłem młody i... idealistyczny ? To co napisałeś, to jest niestety dokładnie na odwrót. Jeżeli walki nie da się wygrać, nie wolno do niej przystępować pod żadnym pozorem. Zamiast wyśmiewać się z Francuzów w II Wojnie Światowej, trzeba się od nich uczyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niby uniknęli tej wojny w ten sposób?

Bo jakoś dobrze nie pamiętam...

 

A chciałbyś mieć takiego sojusznika?

Jeśłi idziecie we dwóch wieczorem przez park, podchodzi do was dwóch innych a twój unikający walki kolega ucieka?

 

A może tak jak w przygodzie z niedźwiedziem?

Ucieka przed nim dwóch kolegów i w biegu jeden krzyczy:

- Sądzisz, że dasz radę biec szybciej niż niedźwiedź?

- Nie. Sądzę, że dam radę biec szybciej niż ty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JoeBlue napisał:

I niby uniknęli tej wojny w ten sposób?

Bo jakoś dobrze nie pamiętam...

Właśnie dokładnie tak - Francuzi uniknęli II Wojny, wyszli z niej praktycznie bez szwanku, strat w ludziach, terytorium czy infrastrukturze. To co zrobili, może nie było piękne, ale było słuszne z pozycji ocalenia własnego narodu. Warto więc sobie doczytać, aby mieć pogląd oparty na faktach, a nie intuicji wyniesionej z memów ?

 

12 godzin temu, JoeBlue napisał:

A chciałbyś mieć takiego sojusznika?

Jeśłi idziecie we dwóch wieczorem przez park, podchodzi do was dwóch innych a twój unikający walki kolega ucieka?

Przede wszystkim, co to jest w ogóle za porównanie ? Dla Francuzów (Anglików, Amerykanów itd itp) nigdy nie byliśmy, ani nie jesteśmy żadnymi "kolegami", a jedynie potencjalną strefą wpływów. Przykład z parkiem jest więc taki, że idzie sobie wieczorem pan z murzynem, który wlecze stertę jego bagaży. Pojawiają się bandyci, a pan mówi murzynowi, idź się teraz z nimi napierdalać, a ja zaraz ci pomogę, po czym przysiada na na ławce i czeka co się wydarzy.

 

Podobnie jak dziesiątki razy w historii, także i teraz znajdujemy się w przededniu takiej parkowej rozgrywki. I jak zwykle robimy za durnego murzyna, wmawiając sobie i innym jakie to wzniosłe. A to jest kolejna zbrodnia na Narodzie, który jest właśnie dlatego tak głupi, że wszyscy mądrzejsi zostali już na przestrzeni wieków wybici do nogi.

 

12 godzin temu, JoeBlue napisał:

A może tak jak w przygodzie z niedźwiedziem?

Ucieka przed nim dwóch kolegów i w biegu jeden krzyczy:

- Sądzisz, że dasz radę biec szybciej niż niedźwiedź?

- Nie. Sądzę, że dam radę biec szybciej niż ty.

Właśnie tak, z zastrzeżeniem, które poczyniłem wyżej. To nie jest i nigdy nie była sytuacja dwóch uciekających "kolegów". Otrząśnijcie się wreszcie z tej narracji obliczonej na pranie mózgów idiotom, którzy potem giną milionami w nie swoich wojnach !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.