Skocz do zawartości

Kierowałem się w życiu pychą.


deleteduser28

Rekomendowane odpowiedzi

   Więcej skromności Panowie.

Szanuj nawet złomiarza, menela, tych którym się nie udało, a będziesz szanowany przez innych.

Słuchaj madrzejszych od siebie, bo na to zasługują, i możesz się czegoś nauczyć.(Nie mylić z "wykształconymi")

Kopsnij czasami coś biedniejszemu, lepiej się razem poczujecie. I nie rób z tego wielkiego wydarzenia, nie dawaj odczuć że ty masz a on nie.

 

   Proste zasady na lepsze i spokojniejsze życie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to, że źle się czułem kiedy np. ktoś mi sam z siebie proponował pomoc albo musiałem zapytać

jak coś zrobić kiedy sobie nie radziłem. Tak samo wytknięcie błędu albo nieproszona rada wyprowadzały ostro z równowagi. 

 

Odbierałem to jako w jakimś sensie atak/upodlenie i (bierna) agresja mi się włączała.

Teraz mam bardziej neutralne podejście.

 

Nie oceniałem ludzi ze względu na ich status materialny i społeczny, bo wiem, że życie bywa przewrotne.

 

Uwierz, mogło być gorzej

mogłem być na górze lub na dole

przeklinać los, tylko sztos 

jak anioła głos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem człowiek nabiera pokory do życia.

 

Ja nie miałem nigdy kompleksów gdy rad udzielał mi ktoś bardziej biegły w danej dziedzinie. 

Z wyjątkiem mądralińskich których wyczuwałem momentalnie. Zawsze stawiałem na ludzi.

Kilka razy się sparzyłem. Ale ogólny bilans na plus. Nabierałem życiowego doświadczenia nie dużym kosztem.

W pracy,  gdy kierowałem jakimś zespołem ludzi, zawsze słuchałem opinii podwładnych, później podejmowałem odpowiednią decyzję.

Konsekwencje decyzji, zawsze brałem na klatę, nie próbując obarczać innych. Nie było lekko, ale zawsze zdobywałem doświadczenie.

W wojsku na przykład odsiedziałem 12 dni ancla, za innych bo coś tam.

 

Życie nie było lekkie, ale teraz mam przynajmniej szacunek u innych, nie muszę patrzeć w ziemię gdy kogoś mijam, bo wiem że starałem się nikogo nie skrzywdzić.

 

Powyższe nie dotyczy bab, one były na innych zasadach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.