Skocz do zawartości

Dlaczego wyzbywamy się obywatelstwa polskiego


Pozytywniak

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w obliczu totalnego bezprawia i dążenia do dyktatury w teoretycznym państwie o o niegdyś dumnej nazwie Polska, obawiam się utraty wolności.

 

Na przykładzie Marka widać to bardzo mocno, a tutaj kolejny przykład:

 

Strasznie mi wstyd, za dzisiejszą Polskę wobec moich dziadków, którzy walczyli o wolność. Tylko po to, żeby dzisiaj ludzie zakompleksieni jak premier i jego kulawa świta leczyli swoje ułomności.

 

Kto jeszcze wsiada do szalupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Pozytywniak said:

Tylko po to, żeby dzisiaj ludzie zakompleksieni jak premier i jego kulawa świta leczyli swoje ułomności.

A gdzie byłeś kilkanaście lat temu? To co ten gostek opowiada to konsekwencja sędziów na telefon i całego systemu, który nie został zreformowany od czasów końca komuny. Obejrzyj sobie może film „Układ Zamknięty”.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erpe to "struktura" zalozona przez kk ( czyli myckowych) , tutaj "rodowity autochton" tych ziem znaczy tle co ...Ja tam nie czuje sie zadnym polakiem , czuje natomiast wiez tzw. slowianska .Polska zawsze kojarzyla mi sie z bozia z gory synaj i ta cala gornolotna nalecialoscia bez znaczenia jaki nierzad obcenie sprawuje wladze ( ja jej nie uznaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno myślałem o tym, żeby pozbyć się obywatelstwa a już na pewno żeby moje dzieci nie urodziły się w tym zjebanym, złodziejskim kraju.

 

Co do filmu...

Żeby mieć wiedzę w materii, w której się wypowiada, należy mieć w niej jakieś doświadczenie, a ten kto ma - wie że to wszystko co mówi w filmie to prawda, a prawdę od prawdy medialnej, dzieli tylko parawan niewiedzy.

 

Skoro ktoś mianował polskiego zdrajcę i złodzieja, kolaboranta na przewodniczącego tej jakże "sprawiedliwej watahy", to chyba logicznym jest, że są naciski na kraj w którym ów przewodniczące kiedyś był premierem...

Praworządności w Polsce nie ma od dawna, bo sprzedaliśmy się najpierw Ruskim, potem UE, dzięki w/w zdrajcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja to dziwny system. Niby cywilizowane kraje mają obowiązek posiadania demokracji, ale moim zdaniem, w konstytucji powinien widnieć zapis, że nie można kupować głosów ludzi rozdając im hajsy, tak jak to jest robione, obecnie w tak oczywisty sposób. Na 2-3 tygodnie przed wyborami, wypłacają 13 emeryturę - wiadomo po co. Na 1 miesiąc przed wyborami parlamentarnymi wypłacają 500+ na pierwsze dziecko - wiadomo po co. Przecież  to jest wypaczenie demokracji. I gdyby jeszcze to robili w dobrym celu, aby uzdrowić Państwo, wprowadzić jakieś trudne reformy - a tutaj jak był karton, tak jest karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego sędziowie nie wychodzili na ulicę w czasach rządów PO i PSL przecież już wówczas obowiązywał np art. 60 par 2 k.k jak to tak stawiać ludziom zarzuty tylko na podstawie zeznań niekoniecznie wiarygodnych ludzi? 

 

Na miejscu szanownych już wtedy zrobilbym marsz tysiąca tóg. 

 

Ja się zacząlem poważnie zastanowiac nad drugim obywatelstwem (poza UE) po aferze taśmowej (2014,2015?) jak minister Sienkiewicz chciał pokazać polskiemu przedsiębiorcy, że go można jeszcze bardziej okraść. 

 

W każdym razie z polskiego obywatelstwa nie zrezygnuje nigdy. Po pierwsze dlatego, że o coś moi dziadkowie i inni prawi ludzie w czasach słusznie minionych walczyli (z szacunku), po drugie dalej chce mieć obywatelstwo UE, po trzecie potrzebuje polskiego obywatelstwa z przyczyn zawodowych, rodzinnych, społecznych. 

 

Dlatego raczej w grę wchodzi przyjęcie drugiego obywatelstwa. 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pozytywniak też kiedyś o tym myślałem. Nie zgadzam się z polityką ani nie mam przedstawiciela w rządzie.

 

Utrata obywatelstwa polskiego, nic nie zmienia, jeśli planujesz żyć i płacić daniny w Polsce.

Realna zmiana może nastąpić, kiedy zmienisz miejsce zamieszkania.

Pozbawienie się (jedynego) obywatelstwa, utrudni ci tylko funkcjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanówcie się nad sensem zrzeczenia się obywatelstwa. 

 

Teoretycznie nie musicie, ale w praktyce musicie przyjąć inne. 

 

Rządzący(kto by to nie był) będą mieli wyjebane na to, że kilku Janów Iksinskich z województwa mazowieckiego postanawia zrzec się obywatelstwa polskiego. 

 

Nie zmieni to ich polityki, nie spowoduje żadnej refleksji u nikogo, urzędnik w kancelarii Prezydenta przeczyta, odpisze i jeszcze tego samego dnia o was zapomni. 

 

Totalnie niepotrzebny emocjonalny ruch dobry dla kodziarskich piczek.

 

Lepiej skolowac sobie drugie obywatelstwo np Republiki Dominiki. 

 

Zresztą obywatelstwo UE ma charakter akcesoryjny więc je również stracicie jeśli nie przyjmiecie obywatelstwa innego państwa UE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dobryziomek napisał:

Teoretycznie nie musicie, ale w praktyce musicie przyjąć inne. 

Robiłeś to? To jak bym wysłał wniosek, że się zrzekam i nie pokaże im innego dowodu to odrzucą?
Ogólnie chciałbym się pozbyć Polskiego obywatelstwa - nie ważne jak, po najmniejszej linii oporu, jak to najłatwiej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Analconda Jeśli mieszkasz poza RP to składasz wniosek do Prezydenta za pośrednictwem konsula. 

 

Znajomego wniosek został odrzucony ponieważ nie ma innego obywatelstwa. 

 

Składał wniosek jeszcze w czasach Prezydenta Komorowskiego. 

@Pozytywniak Co nie zmienia faktu, że apatrydzi istnieją również w Polsce i ich sytuacja jest nieciekawa. 

 

@dyletant Tak jest coś takiego jak obywatelstwo UE i ja tego obywatelstwa aktualnie potrzebuje. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek No bo inne obywatelstwo jest wymagane. Tylko ch ich to interesuje - ktoś może nie mieć albo nie chcieć im pokazywać dokumentów z innego kraju. Jak masz 2 obywatelstwa to legitymujesz się dowodem Polskim w PL i Niemieckim w DE. To, że Komor był prezydentem to chyba lepiej nawet, rządy PiSowskie nie będa chciały nikogo wypuścić bo nie będzie mięsa armatniego dla amerykanów.

@Pozytywniak Z pewnością są kraje gdzie można utracić obywatelstwo - jakieś dzikie kraje w afryce czy na bliskim wschodzie.

Obywatelstwo zostało mi narzucone i chce się go pozbyć. Będę mógł to zrobić już niedługo ale wolałbym to zrobić szybciej i bez wysyłania dowodu z innego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to, że obywatelstwo UE jest takim podrzędnym przypisem, bo nie jest odrębnym krajem w którym się urodziłeś i oferuje ci znacznie mniej niż twój kraj. Jedyne co oferuje, to możliwość przejazdu do krajów członkowskich bez wiz, osiedlenie się, natomiast nie da ci bezpieczeństwa na tle np. prześladowania, czego w swoim kraju od rodaków nie doświadczysz, w związku z czym obywatelstwo jest teoretyczne i w gruncie rzeczy nic nie daje, oprócz w/w możliwości przesiedleńczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obywatelstwo polskie jest niezbędne na tym etapie życia. :)

 

Jestem natomiast zdania, że warto mieć drugie tak na wypadek jakby ktoś z rodaków chciał mnie kiedyś opierdolic na grubszy hajs albo wmanewrowac w jakieś gówno. 

 

Sam jestem uczicwym obywatelem, nie popełniam przestępstw, płace podatki i ogólnie jestem wzorowym człowiekiem.

 

No, ale nie wiem kto będzie rządził za 10-20 lat i co mu wpadnie do głowy. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.