Skocz do zawartości

Wasze życiowe sukcesy


JudgeMe

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, JudgeMe napisał:

A kiedy macie ciężkie dni, to sobie o nich przypominacie i automatycznie jest wam lepiej. 

Nie u każdego to działa.

 

15 godzin temu, Analconda napisał:

Te 3 minuty dziennie to jedyne chwile radości w moim życiu.

W moim przypadku od dłuższego czasu, najwiekszą radość i przyjemność sprawia mi sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Analconda napisał:

@Frank89

No kolejny się znalazł. Pisze, że to jedyne chwile kiedy jestem szczęśliwy to chyba tak jest. Jakbyś był #przegryw to byś rozumiał.

Rozumiem cię bardziej niż myślisz. Ale prawdziwe szczęście to nie jest to samo co masturbacja. To trochę tak jakbyś powiedział że szczęście ci daje branie amfetaminy. Podobno obie te rzeczy są dla nas równie szkodliwe.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JudgeMe napisał:

Dzisiaj stała

Zdobycie pracy, w której godnie zarabiałem bo 7.000 złotych na miesiąc nie 3000 złotych, przez kilka miechów, ale i tak to traktuję jako sukces.

17 godzin temu, JudgeMe napisał:

które zaważają na waszym samopoczuciu, jakoś was codziennie dowartościowują.

Dobry seks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 22:29, JudgeMe napisał:

Chodzi mi o takie powody, które zaważają na waszym samopoczuciu, jakoś was codziennie dowartościowują. A kiedy macie ciężkie dni, to sobie o nich przypominacie i automatycznie jest wam lepiej. 

Sklecić w kilku słowach, nie bardzo potrafię, ale spróbuję :).

 

Kładąc się spać, staram się zasypiać z uśmiechem i pozytywnymi myślami, pomimo wszystko.

Choć czasami nie jest łatwo.

Mówię sobie:

- Co ty u licha Nefretitek odjaniepawlasz?

Popełniasz błędy, ale gdyby ich nie robić, to jakby mnie, to kształtowało?

Tak więc, dobrze, że są.

I patrząc wstecz, raczej nie żałuję.

Odnoszę wrażenie, że moje doświadczenia miały, nie tyle pomóc mi, ale w dużej mierze miały pomóc innym - osobom, na której drodze przecięły się nasze linie.

 

I wstając rano, pytam się:

- I jak tam Nefretitek? Wyspany? Samopoczucie?

A dobrze i nawet mam siłę i nie wiem czym się martwiłam wcześniej i się uśmiecham.

Także do dzieła - Nowy Dniu :), a jak, to mówią marynarze: " Ahoj przygodo!"

 

Co dzień mówię do siebie: Dobra i Odważna i będę się Starać.

I w większości robię swoje i podążam swoją drogą.

Poza tym, mam kilka różnych cytatów wybitnych ludzi, które sobie powtarzam.

Jeden z nich:

" Weź tyle, ile potrzebujesz, daj tyle, ile możesz.” Sokrates

 

Mój sukces - hmm, chyba nadzieja, bo staram się nie poddawać i osiągnąć cel - opanować siebie.

Nie staram się wygrać, lecz staram się sprawdzić. Uważam, że jestem uczniem życia i cały czas w drodze.

 

 (Aaa, czasami przewija się, że mówimy sobie, że nie pasujemy tu - myślę, że wynika, to z tego, że wcześniej byliśmy gdzieś, gdzieś, gdzie, było tak dobrze, przysłowiowo jak w niebie, a teraz jesteśmy tu, że nie jest cukierkowo i nie możemy się odnaleźć i tak szukamy swojego miejsca i stąd moja wcześniejsza myśl, że nie jestem tu, dla siebie, tylko dla kogoś. Takie moje rozkminki.)

 

I wskazówki mądrych ludzi wskazane.

Ważne jest, czym się karmimy.

 

A i uważam to, za bardzo ciekawe, może Tobie @JudgeMe i nie tylko, coś pomoże.

Mi pomaga i cały czas się uczę - moja układanka puzzli się nie kończy.

 

 

 

A to już kiedyś wstawiałam, ale nie zaszkodzi ponownie:

 

 

 

, a tu takie wybrane - dlaczego? - taki mi mówiło cosik:

 „Jeżeli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się, idź dalej. Wszystko się kiedyś kończy.” – Winston Churchill

"Jednym z największych ludzkich motywatorów jest nadzieja – przekonanie, że mimo niskiego prawdopodobieństwa zajścia określonych zdarzeń i tak będą miały one miejsce. Człowiek jej pozbawiony staje się apatyczny i przestaje podejmować działania zmierzające do osiągnięcia celu. Słowa Churchilla, wypowiedziane w trudnych dla świata okolicznościach wojny światowej, pozostają wciąż aktualne i dotyczą każdego trudnego przeżycia, którego doświadcza człowiek – choroby, rozstania, utraty pracy, bankructwa.

Fakt przemijalności wszystkiego w trudnej sytuacji przychodzi w sukurs jako nadzieja – a wręcz pewność – że i obecna trudna sytuacja przeminie.

To daje nadzieję, a ta motywuje do działania, co przekłada się na określone rezultaty."

 

 „Istnieje różnica między znajomością drogi a podążaniem nią.”
– Morfeusz, bohater filmu Matrix

"Jeśli coś umiesz, będziesz miał wyniki i to one staną się dowodem prawd przez Ciebie głoszonych, bo efektywność jest ich miarą. Jeśli znasz teorię, to jesteś dopiero na początku drogi."

 

 

„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia, będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól, by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą, kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną!” – Steve Jobs

 

"Kreator, wizjoner, jedna z największych osobowości w historii ostatnich kilkudziesięciu lat mówi o… zaraz, intuicji? Podążaniu za swoim sercem? O tajemnej wiedzy dotyczącej tego, kim tak naprawdę chcesz zostać? Nie ma na to żadnych badań. Nie jest to naukowy model. Jest oczywistą oczywistością, którą… mało kto podąża. Kierując się racjonalizmem i społecznymi konwenansami, lękiem przed wygłaszaniem innego zdania niż większość podążająca w nieświadomym tłumie, podejmujemy wiele decyzji wbrew sobie, naszemu wewnętrznemu gut feeling („coś mi mówi, że…”), zagłuszamy uczucia i potem tego żałujemy.

Za tymi słowami kryje się wartościowa strategia: zanim podejmiesz decyzję, skup się na swoim ciele i tym, co czujesz, myśląc o realizacji określonego celu. Radość czy spięcie? Entuzjazm czy niechęć? Co naprawdę czujesz Ty, jakie jest Twoje zdanie na ten temat, co uważasz niezależnie od poglądów innych?

Takie myślenie pozwala tworzyć siebie jako osobowość inną niż wszystkie, dodając wartości światu poprzez swoją niepowtarzalność."

 

 

 „Jedyną osobą, którą jest Ci przeznaczone się stać, jest ta którą zdecydujesz się być.” – Ralph Waldo Emerson

 

"Odpowiedzialność może iść w czterech kierunkach: siebie samego, drugiej strony relacji, sytuacji lub siły wyższej. W przypadku np. kłótni w małżeństwie można zatem wziąć winę na siebie i przyznać się do błędów komunikacyjnych, co pozwoli wyciągnąć z nich cenne lekcje. Można także obwinić drugą stronę, samemu nie zmieniając niczego, definiując się jako podmiot znajdujący się pod wpływem innych. Można uznać, że małżeństwa z takim stażem tak właśnie się kłócą, uznając tego typu zachowanie za normę powodowaną określonym czynnikiem zewnętrznym (pozamałżeńskim).

 

Wreszcie można stwierdzić, że Bóg/los/karma/jakakolwiek inna siła wyższa tak chciała i stąd pojawił się problem. Reguła jest prosta: im ktoś skuteczniej porusza się po tych czterech polach odpowiedzialności, tym szybciej się uczy i pomaga innym. Kluczowa jest odpowiedzialność za samego siebie, pozwalająca na proaktywne dokonywanie zmian.

Stąd już bardzo krótka droga do zrozumienia słów Emersona: jesteś kowalem swego losu, a jeśli uważasz, że tak nie jest, to w takim właśnie stopniu będziesz podlegał czynnikom zewnętrznym, które Cię kształtują.

 

Narzekanie, obwinianie, marudzenie tylko pogarsza emocje i samo w sobie nie wnosi nic konstruktywnego do życia."

 

 

 „Po pierwsze, miej zdefiniowany, jasno określony cel (ideał, zadanie). Po drugie, zdobądź potrzebne zasoby by do niego dojść; wiedzę, pieniądze, materiały, metody. Po trzecie, skieruj wszystkie te zasoby na osiągnięcie celu.” – Arystoteles

 

"Bez celu jednostka działa reaktywnie – reaguje jedynie na zachodzące wydarzenia, bez tworzenia przyszłości. Taki człowiek nie będzie bogaty, co najwyżej – niebiedny. Nie stanie się zdrowy, ewentualnie będzie niechory. Nie zbuduje wyjątkowego związku, w najlepszym razie wyjdzie cało z kłótni.

 

Planowanie celów jest kluczowym i niezbędnym zabiegiem każdego świadomie żyjącego człowieka, który chce osiągać określone rezultaty w zawodowym i prywatnym życiu.

 

Wyznaczony cel wymaga podjęcia określonych działań, opartych za zasobach. Wprowadzając je w życie, należy brać feedback, czyli informację zwrotną, tak by ulepszać swoje działania. Arystoteles uczył tego ponad dwa tysiące lat temu. To oczywista prawda, tak więc nie powinno być ludzi, którzy nie planują swej pracy, małżeństwa, czasu wolnego. Nie powinno być nikogo, kto nie uczy się na błędach. A już na pewno nie powinno być tych, którzy mają pretensje do losu, rządu, szefa albo kogokolwiek innego, że im nie wychodzi.

 

Ale tak nie jest. Większość uważa, że za ich sytuację odpowiedzialni są inni, więc obwiniając ich, nie podejmują żadnych działań. W ten sposób koło frustracji i nieskuteczności się zamyka."

 

 

 „Zmień swoje myśli, a zmienisz swój świat.” – Norman Vincent Peale

 

"Mózg podejmuje działania na bazie dwóch programów: instynktów bądź osobowości. Te pierwsze to reakcje zwierzęce, związane z wykonywaniem czynności potrzebnych do przeżycia: picie, jedzenie, spanie, oddychanie. Cała reszta sygnałów do działania pochodzi z myśli i gdyby nie przekonanie, że znajdziesz w tym tekście, drogi czytelniku, coś wartościowego, nie czytałbyś go teraz. Całe więc Twoje pozainstynktowne życie jest zarządzane zestawem przekonań – najczęściej nieuświadomionych strategii poznawczych, często pochodzących z dzieciństwa lub modelowanych kulturowo, które mózg bezwiednie realizuje.

Zmiana swego myślenia, często nawykowego, odkrycie dysfunkcjonalnych przekonań i wprowadzenie lepszych strategii radzenia sobie z rzeczywistością są umiejętnościami, bez których świadome życie nie jest możliwe."

 

 

 

 „Kiedy odpuszczę to kim jestem, stanę się tym, kim mogę być.” – Laozi

 

"Chiński legendarny filozof i autor Daodejing, jednej z najważniejszych ksiąg taoizmu, zarówno filozoficznego, jak i religijnego. Liczba cytatów z Laozi, które przeszły do historii myśli ludzkiej, jest przeogromna. „Trzeba działać, zanim coś zaistnieje” uczy proaktywności zamiast bycia podmiotem działania sił zewnętrznych; „Jeśli czujesz przygnębienie, to dlatego, że żyjesz w przeszłości.

 

Jeśli czujesz niepokój, to dlatego, że żyjesz w przyszłości. Jeśli czujesz spokój, to dlatego, że żyjesz w teraźniejszości” tłumaczy ideę bycia tu i teraz; „Panowanie nad innymi to siła. Panowanie nad samym sobą to prawdziwa moc” zachęca do obserwacji własnego ego, o co najtrudniej.

 

Z kolei wybrany cytat: „Kiedy odpuszczę to kim jestem, stanę się tym, kim mogę być” ma szczególną moc, bo wiąże się z koniecznością odstawania się i odpuszczania, zanim ktoś się kimś stanie lub osiągnie to, co planuje. Kobieta chciałaby poznać nowego mężczyznę, ale nie chce dla własnej wygody wyjść ze starego związku, co uniemożliwia jej poznanie tego kogoś. Inwestor traci coraz większe pieniądze ze względu na spadek akcji na giełdzie, ale szkoda mu tej straty, więc oszukuje się, że „na pewno się odbije”, i traci jeszcze więcej. Ktoś chce spróbować nową potrawę w innej restauracji, ale wiąże się to z ryzykiem, że nie będzie mu smakowało.

 

Umiejętność odpuszczania temu, co się ma, i uwalania ze świata przedmiotów i osób jest równie ważna jak umiejętność osiągania nowego."

 

 

 „Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.” – Konfucjusz

 

 

 

 

Uff, tak, to po części u mnie. Po prostu, imam się wszystkiego, co by mi pomogło. 

Podobny obraz

 

 

 

Pozdrawiam i Powodzenia :).

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim życiem sukcesem jak do tej pory jest to, że jeszcze nikogo nie zamordowałam. Wiem brutalne to, mam może jakieś psycho zajawki, ale jak na mój wybuchowy charakterek uważam że jednak potrafię się opanować. 

 

Aaaaa no i co bardzo ważne sukcesem jest też to że nie jestem od niczego uzależniona ( no poza namiętnością) . Np. 3 lata palę papierosy , potem rzucam na 2 lata, potem sobie palę, rzucam...no problem dla mnie. Silna wola? Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.