Skocz do zawartości

Dobre suple


Młody98

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie, w ostatnim czasie mam spore problemy ze zdrowiem psychicznym. Nazbierało mi się bardzo dużo obowiązków i wyzwań, mniejsza z tym. Tracę ostatnio zdolności poznawcze oraz skupienie i jestem ospały. Mega ostatnio wszedłem w temat i staram się temu zapobiec. 

Poszukuje dobrego suplementu z żeń-szeniem oraz magnezem. Jak wiadomo rynek jest przereklamowany i produkty z reklam są bez porównania słabsze niż te z marnym marketingiem dlatego czasami ciężko jest wyszukać dobry produkt. Sam ostatnio chciałem kupić produkt z miłorzębem, na szczęscie spotkałem miłą  panią farmaceutkę która mi poleciła coś innego gdzie stosunek  wyglądał 80mg za 40zł w stosunku do 120mg za 10zł. Nie nie było różnicy poza tym w składzie :)

Dlatego poszukuje jeszcze żeń-szenia i magnezu. Żeń-szeń podobno jest dobry z olimpu odnośnie dobrego magnezu nie mam pojęcia co wybrać gdyż już brałem kilka razy w tabletkach, rozpuszczalne itd ale jakoś nie miały one dobrego wpływu. Czy ktoś z was siedzi w temacie, albo się wzmacnia i jest w stanie coś dobrego w rozsądnej cenie polecić? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suple za dużo nie pomogą jeżeli w organizmie jest syf, a często z tego powodu właśnie są problemy ze skupieniem i ospałością. Zainteresuj się głodówką leczniczą, nie wiem ile ważysz, ale gdybyś miał nadwagę to prawdopodobnie może rozwiązać Twój problem z ospałością i skupieniem. Post to poważna rzecz, trzeba podejść z głową. Poczytaj i obejrzyj może Ci się przyda http://www.glodowka.pl/podstrona.php?dzial=pytania

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Młody98 napisał:

e coś dobrego w rozsądnej cenie polecić? :) 

żeń szeń jest dobry, ale naturalny, pij yerbe i dziurawiec, tylko ten zebrany na polu, jak nie nazbierałeś kup jakiś w aptece, lub na wagę, jeśli jest, dziurawiec jest dobry również w stanach depresyjnych.

2 godziny temu, Młody98 napisał:

Wiesz co jeśli chodzi o dietę to jem zdrowo, 

A przysłowiową lampkę wina raz na tydzień na lepsze trawienie ? 

Pijesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnez cytrynian z NOW lub SOLGAR w zależności od wagi/celu diety itd ale uważam że w dzisiejszych czasach 400mg warto dziennie przyjmować :) 

Jeśli chcesz suple na skupienie to polecam N-Acetyl Tyrosine możesz łączyć np z koffeiną dla lepszego efektu.

Stan psychiczny: 5htp,różaniec górski 

Poprawa jakości snu: Melatonina,gaba albo mix bardzo fajny od  trec sleeper.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maninblack napisał:

Magnez cytrynian z NOW lub SOLGAR w zależności od wagi/celu diety itd ale uważam że w dzisiejszych czasach 400mg warto dziennie przyjmować :) 

Jeśli chcesz suple na skupienie to polecam N-Acetyl Tyrosine możesz łączyć np z koffeiną dla lepszego efektu.

Stan psychiczny: 5htp,różaniec górski 

Poprawa jakości snu: Melatonina,gaba albo mix bardzo fajny od  trec sleeper.

 

Widzę że mają w proszku i tabletkach. Osobiście który bardziej polecasz? Tych tabletek ostatnio dużo łykam. Co myślicie o proszku? ?

 

21 godzin temu, Boromir napisał:

A przysłowiową lampkę wina raz na tydzień na lepsze trawienie

Nie piję, od czasu do czasu popiję wódy ale to okazyjnie. Unikam raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 22:48, Młody98 napisał:

odnośnie dobrego magnezu nie mam pojęcia co wybrać

Magnez w spray`u - szerokie spektrum działania. Obejrzyj link, a gwarantuję że się zdziwisz (pozytywnie)

https://natura24.pl/olejek-magnezowy-100-olej-oliwka.html

W dniu 19.01.2020 o 22:48, Młody98 napisał:

Czy ktoś z was siedzi w temacie, albo się wzmacnia

Poczytaj - działa OK  https://www.muscle-zone.pl/mixy-nootropowe/brain-elevate-120-kaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maninblack napisał:

5htp,różaniec górski

Różeniec (różaniec to wtedy jak już nic nie możesz zrobić ;) ) działa OK 2-4 godz - to trochę za mało na dłuższą terapię

5-HTP jest dobry, lecz koniecznie należy przeczytać o interakcji jaka może nastąpić z innymi medykamentami, gdyż w ekstremalnym przypadku można "wyciągnąć kopyta"

? ?  https://neuroexpert.org/wiki/5-htp-griffonia-simplicifolia/

Edytowane przez Andreff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z tego typu suplementów (przynajmniej z tych OTC, dostępnych bez recepty) nie ma skuteczności potwierdzonej badaniami naukowymi. Wyjątkami, z wymienionych w tym wątku, są 5-HTP (lub po prostu tryptofan), magnez i różeniec (chociaż w tym przypadku wyniki badań są sprzeczne, jedne pokazują pozytywny efekt, inne nie). Na problemy ze skupieniem się i ospałością raczej nie pomogą, badania, które widziałem, co do tych suplementów, koncentrują się na bezsenności i depresji.

 

Obawiam się, że bez recepty na trapiące Cię problemy, @Młody98, nie znajdziesz nic lepszego, niż kofeina.

 

Może warto przyjrzeć się przyczynom, które powodują Twój stan? Mogą być różnorakie: chroniczne niewyspanie, stres i inne probemy osobiste, zaburzenia hormonalne, depresja itd itp.

7 hours ago, Maninblack said:

Poprawa jakości snu: Melatonina,gaba

GABA nie wchłania się z układu pokarmowego.

 

Co do melatoniny to sprawa jest bardzo skomplikowana, każdy kto chce stosować powinien się zapoznać z jej odpowiednim dawkowaniem (które jest dużo mniejsze, niż z reguły dostępne w jednej tabletce suplementu) i czasem, który musi minąć od zażycia do położenia się, żeby wystąpił pozytywny efekt (nie pamiętam z głowy, wydaje mi się że 6h, jak będziecie zainteresowani to pytajcie, poszukam tych badań).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Boromir napisał:

Byle nie za często, raz na dwa tygi wystarczy.

Ostatnio raz w miesiącu, czasem bywało że co tydzień. Po alkoholu czuję się coraz słabiej, 22 lata na karku, a z roku na rok czuję że mój ogranizm jest dużo słabszy.

 

49 minut temu, Andreff napisał:

Różeniec (różaniec to wtedy jak już nic nie możesz zrobić ;) ) działa OK 2-4 godz - to trochę za mało na dłuższą terapię

5-HTP jest dobry, lecz koniecznie należy przeczytać o interakcji jaka może nastąpić z innymi medykamentami, gdyż w ekstremalnym przypadku można "wyciągnąć kopyta"

? ?  https://neuroexpert.org/wiki/5-htp-griffonia-simplicifolia/

Nie szukam nic na chwilę, szukam czegoś co wzmocni mnie na stałę, tzn jak będę brał. Nie chcę aby być w lepszym stanie przez zaledwie 4 godziny.

 

31 minut temu, leto napisał:

Obawiam się, że bez recepty na trapiące Cię problemy, @Młody98, nie znajdziesz nic lepszego, niż kofeina.

 

Może warto przyjrzeć się przyczynom, które powodują Twój stan? Mogą być różnorakie: chroniczne niewyspanie, stres i inne probemy osobiste, zaburzenia hormonalne, depresja itd itp.

Pracuję 8 godzin dziennie umysłowo w środowisku które się cały czas zmienia, do tego praca z klientem. W soboty i niedziele chodzę na studia, też bardzo ciężkie. Uprawiam sport i mam odskocznie, chociaż ostatnio ze względu na sesję wszystko poza nauką ograniczam.

 

@Andreff odnośnie tego sprayu, stosowałeś, jakie są efekty na cały organizm, gdzie jest skład tego produktu? :) 

Mam już miłorząb w ciągu zaledwie 3 dni poczułem lekką różnicę w tym ile jestem w stanie się uczyć będąc skupionym. Szukam jeszcze magnezu oraz żen-szenia.

Oczywiście przeczytam wszystkie artykuły i się z nimi chętnie zapoznam, z ciekawości sam dla siebie często takie rzeczy sprawdzam :)

 

Edytowane przez Młody98
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Młody98 napisał:

Ostatnio raz w miesiącu, czasem bywało że co tydzień. Po alkoholu czuję się coraz słabiej, 22 lata na karku, a z roku na rok czuję że mój ogranizm jest dużo słabszy.

Uprawiasz jakieś sporty, ja np biegam długodystansowo mój rekord biegu to 55 km. I tak mało , mój znajomy zrobił w ciągu dnia i nocy 155 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andreff napisał:

Patrząc na opis, mam połowę obiawów na które rzekomo działa więc zaryzykuję :) moje stawy i mięśnie w ostatnim czasie są okropne.

1 minutę temu, Boromir napisał:

Uprawiasz jakieś sporty, ja np biegam długodystansowo mój rekord biegu to 55 km. I tak mało , mój znajomy zrobił w ciągu dnia i nocy 155 km

Byłem w kadrze Polski średniodystansowców. Takich długich dystansów nie biegałem. Nadal jestem w formie w porównaniu do większości ludzi. Z marszu jestem w stanie spokojnie przebiec 20km tempem ok 4-4:20/km ale w środku czuję że mnie to boli, a jeszcze niedawno było to dla mnie pestką. Poza tym czuję że moje mięśnie się jakby starzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leto napisał:

modafinil

Nie znam, właśnie czytam  ? https://www.muscle-zone.pl/blog/adrafinil-vs-modafinil-porownanie/

7 minut temu, Młody98 napisał:

Patrząc na opis, mam połowę obiawów na które rzekomo działa więc zaryzykuję

Nie ryzykujesz, biorę ok. pół roku nic złego się nie dzieje, wręcz przeciwnie - a najważniejsze "mały" po tym nie opada a reszta nieważne... ;)

Ooo, zainspirowałeś mnie! :o  Wpadłem na pomysł, napsikam sobie po klejnotach ( nie żartuję) ewentualne skutki opiszę, nic złego się nie stanie, nie spodziewam się... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 22:48, Młody98 napisał:

Witajcie Panowie, w ostatnim czasie mam spore problemy ze zdrowiem psychicznym. Nazbierało mi się bardzo dużo obowiązków i wyzwań, mniejsza z tym. Tracę ostatnio zdolności poznawcze oraz skupienie i jestem ospały. Mega ostatnio wszedłem w temat i staram się temu zapobiec. 

Poszukuje dobrego suplementu z żeń-szeniem oraz magnezem. Jak wiadomo rynek jest przereklamowany i produkty z reklam są bez porównania słabsze niż te z marnym marketingiem dlatego czasami ciężko jest wyszukać dobry produkt. Sam ostatnio chciałem kupić produkt z miłorzębem, na szczęscie spotkałem miłą  panią farmaceutkę która mi poleciła coś innego gdzie stosunek  wyglądał 80mg za 40zł w stosunku do 120mg za 10zł. Nie nie było różnicy poza tym w składzie :)

Dlatego poszukuje jeszcze żeń-szenia i magnezu. Żeń-szeń podobno jest dobry z olimpu odnośnie dobrego magnezu nie mam pojęcia co wybrać gdyż już brałem kilka razy w tabletkach, rozpuszczalne itd ale jakoś nie miały one dobrego wpływu. Czy ktoś z was siedzi w temacie, albo się wzmacnia i jest w stanie coś dobrego w rozsądnej cenie polecić? :) 

adaptogeny - olimp stress controll

omega 3 , cytrynian magnezu i potasu 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak magnez to tylko cytrynian. Polecam zakupy na stronie DrNatural. Znajdziesz sporo ciekawych produktów.

Co do skupienia i koncentracji to możesz wypróbować P-5-P z firmy Swanson. Miałem to w zaleceniach i czasami stosowałem przed treningami. Jest w porządku.

 

Jesz zdrowo?

A jak wygląda Twój przykładowy dzień żywienia? Mógłbyś napisać?

 

Powodów ospania może być kilka. Pszenica/mleko krowie - dla większości z nas odstawienie tego da pozytywne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, która mi przychodzi do głowy i ma oparcie w badaniach klinicznych, to histydyna (która jest prekursorem histaminy w organizmie; histamina jest jednym z neuroprzekaźników odpowiadających za regulację cyklu dobowego). Co prawda te badania były, ztcp, tylko 2 i na małych grupach, ale lepsze to, niż nic. Dawkowanie ztcp ok. 2-3g, w jednej porcji rano.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andreff napisał:

Nie ryzykujesz, biorę ok. pół roku nic złego się nie dzieje, wręcz przeciwnie - a najważniejsze "mały" po tym nie opada a reszta nieważne... ;)

Ooo, zainspirowałeś mnie! :o  Wpadłem na pomysł, napsikam sobie po klejnotach ( nie żartuję) ewentualne skutki opiszę, nic złego się nie stanie, nie spodziewam się... ;)

Zamówiłem, za kilka dni wytestuję, sprawdzimy czy będą efekty :) 

1 godzinę temu, Boromir napisał:

Byłeś u jakiegoś lekarza ? 22 lata ? Nie przesadzaj

Badania krwi w normie, nawet nie wiem jakie specjalistyczne badania mógłbym robić. Zaznaczę że jeśli chodzi o kondycję czy wytrenowanie mam zasoby energii, chodzi o to jak ciężko mi się z nich korzysa, tak jakby były coraz bardziej blokowane, staram się uprawiać sporty jak najczęściej. Mam częste spięcia mięśni i bardzo słabe stawy, ostatnio mnie kumpel na pseudo boxie uderzył w łokieć przy wódzie to mnie po 24h jeszcze łokieć bolał, uderzenie było naprawdę słabe.

 

Godzinę temu, bassfreak napisał:

adaptogeny - olimp stress controll

omega 3 , cytrynian magnezu i potasu 

Sprawdzę ten magnez w sprayu, jeśli nie pomoże to pewnie na ten cytrynian przeskoczę.

 

56 minut temu, Młody Samiec napisał:

Jak magnez to tylko cytrynian. Polecam zakupy na stronie DrNatural. Znajdziesz sporo ciekawych produktów.

Co do skupienia i koncentracji to możesz wypróbować P-5-P z firmy Swanson. Miałem to w zaleceniach i czasami stosowałem przed treningami. Jest w porządku.

 

Jesz zdrowo?

A jak wygląda Twój przykładowy dzień żywienia? Mógłbyś napisać?

 

Powodów ospania może być kilka. Pszenica/mleko krowie - dla większości z nas odstawienie tego da pozytywne efekty.

Wstaję o 7 jem Tosty/jajecznicę albo jeśli się nie wyrobię to posiłek jem o 8 max 9 w pracy. Po dwóch godzinach jem drugie śniadanie, zazwyczaj to samo co na śniadanie, pakuję sobie często to do pracy. Następnie jakiś owoc banan czy jabłko. W okolicach 14-15 kolejny lekki posiłek, kanapka czy tost. O 16 czy 17 zależy gdzie jem czy na mieście czy na mieszkaniu obiad. W okolicach 20 kolacja, czasami w okolicach 21-22 coś zjem jak jestem głodny i planuję siedzieć do 24. Jem dużo posiłków, porcje nie są ogromne, BMI mam minimalnie wyższe niż idealna średnia prawidłowego. Na pszenicę w diecie nie zwróciłem uwagi, raczej nie albo bardzo mało, mleko jest ok ale nie rano bo po nim słabo się czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.