Skocz do zawartości

"Nowy" wyścig zbrojeń?


Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna uzależniłem się od oglądania poniższych materiałów na youtube.

 

Wiadomo, jest to kremlinowska tuba propagandowa ale tak czy inaczej zaimponowały mi te rosyjskie wynalazki.

 

A, że jestem kompletnym laikiem w temacie, pytanie do bardziej znających się na rzeczy.

Czy wyścig zbrojeń (w stylu zimnej wojny) rozpoczął się na poważnie od nowa czy po prostu ucichł na parę dekad? A może nie ma tematu?

 

 

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig zbrojeń nigdy się nie skończył i raczej nie skończy. Co najwyżej czas "pokoju" spowodował, że większość najnowszej wojskowej technologii zostaje w fazie prototypów/pojedynczych urządzeń. Brak konkretnej globalnej wojny = brak potrzeby masowej produkcji. Dlatego wydaje się, że jest cicho.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pola bitewnego to chyba uzbrojone drony są jedną z najbardziej śmiercionośnych zabawek XXI wieku, drugie w kolejce czekają żołnieże-roboty są już podobno jakieś prototypy.

 

Jest jeszcze EMP i rakiety nuklearne typu Satan2 zdolne zmieść kraj wielkości Francji z powierzchni Ziemi. 

 

No ale dzisiaj wojne wyrywa ekonomia nie broń czy technologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.