Skocz do zawartości

ULTIMATE SHIT TEST® czyli coś czego nie zdaje 100% kobiet.


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Adams napisał:

Intercyza bez ślubu... ciekawa koncepcja

W sumie, beż ślubu można podpisać dowolny papierek między dwoma prywatnymi osobami - i tak kobieta wyjdzie na plus. Raczej wtedy to będzie formalnie "umowa cywilno-prawna darowizny w przypadku rozstania", ale sens intercyzy pozostaje (sens "koniec z nami == dawaj taką konkretnie wpisaną kasę").

11 minut temu, Król Jarosław I napisał:

Brzmi jak rocznik 98+. Czyżby?

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, rocznik '83. A więc jeszcze atrakcyjna (wtedy, osiem lat temu) ale już "pod ścianą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka w pracy (kobieta po 40-tce) ma intercyzę z mężem. Jego nigdy nie poznałem, ale z tego co ona opowiada to konkretny i kumaty koleś. Bardzo w stylu świadomego mężczyzny. Starszy od niej o 6-10 lat. Na początku była przeciw intercyzie, teraz po około 10 latach małżeństwa uważa, że to bardzo dobre rozwiązanie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że jak w przysłowiu prawda leży po środku. Gdzieś między stanowiskiem @Król Jarosław I a @leto. Z mojej obserwacji (laski z Wawy) temat intercyzy nie jest zbyt popularny wśród kobiet. Jest to oczywiste, ponieważ już na starcie tracą one jakiś tam środek nacisku na gościa. Co ciekawe mój kolega prawnik powiedział mi, że coraz częściej zdarzają się sytuacje, że to majętne kobiety chcą intercyzy wychodząc za mniej majętnego (od niej) partnera. Także to nie jest tak, że kobiety jakoś emocjonalnie podchodzą, one dobrze wiedzą o co chodzi z intercyzą i tylko argumenty dobierają tak, aby nie wyjść na gold-diggerki ("brak zaufania" lepiej brzmi).

 

Mam jeszcze taką teorię, że podejście laski może być proporcjonalnie "emocjonalne" do ew "wartości" ew zdobyczy. Tj jeśli się jest przez kobietę postrzeganym jako "najlepszy z dostępnych" ale d**y nie urywa, to ona ew intercyzę może odbierać jako potwarz. Na zasadzie, że nie dość że gość ledwo się załapał w jej widełki, to jeszcze śmie sugerować że on robi jej łaskę, stawia jakieś warunki (intercyza), ON? przecież powinien być wdzięczny i merdać ogonem jak kundel-przybłęda na widok kości. 

W drugim przypadku, gdy kobieta poznaje gościa który ma odpowiednie wartości w Money Status Look, to nagle ona jest bardziej "elastyczna" wie, że taki gościu może przebierać w ofertach i że ew. jej gniewna reakcja co najwyżej spowoduje że ona zejdzie z boiska a na jej miejsce wejdzie nowa zawodniczka. Dlatego lepiej jest się zgodzić i ew korzystać z życia u boku odpowiednio ustawionego gościa. 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 21:50, Król Jarosław I napisał:

A ty zastosowałeś już ultimate shit test® w swoim związku? 

Tak, bez zbędnej owijki w bawełnę.

 

W dniu 20.01.2020 o 21:50, Król Jarosław I napisał:

Pochwal sie czy wieczorem wskoczyła w gorset i pończochy czy zgwałciła cie odrazu w kuchni?!

Wzruszyła ramionami i spytała, kiedy jedziemy do notariusza. 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zdzichu_Wawa napisał:

 

W drugim przypadku, gdy kobieta poznaje gościa który ma odpowiednie wartości w Money Status Look, to nagle ona jest bardziej "elastyczna" wie, że taki gościu może przebierać w ofertach i że ew. jej gniewna reakcja co najwyżej spowoduje że ona zejdzie z boiska a na jej miejsce wejdzie nowa zawodniczka. Dlatego lepiej jest się zgodzić i ew korzystać z życia u boku odpowiednio ustawionego gościa. 

Tak. Jak się pojawi książę z bajki i oświadczy, że ślub tylko z intercyzą, to będzie ślub z intercyzą. Oczywiście powinien to ładnie uzasadnić- "prowadzę ryzykowny biznes, może być różnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kespert said:

kobieta na pierwszej randce wprost powiedziała mi, że dziecko tak, ślub nie, intercyza tak, ale mam jej zagwarantować dochód rzędu X tysięcy miesięcznie, i nie pytać co robi i z kim się spotyka poza domem

Brzmi jak diva na etat plus dziecko.

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ślub ? 

 

1. Haj emocjonalny, mówisz żadnych ślubów, ale do niej jeszcze nie dociera.

2. Haj opada, mowisz żadnych ślubów

3. Ona odchodzi. 

4. Przychodzi nowa, powtarzasz pkt 1-3 

 

 

Edytowane przez nesq
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomekbat napisał:

Nieźle parskłem śmiechem.

Dzisiaj ja też się śmieję. Wtedy, dostałem "zwarcia styków" - Pani była na pierwszej randce, z portalu płatnego a nie Sympatii, trochę rozmawialiśmy przez telefon i nic w tym stylu nie padło... Teraz myślę że po prostu chciała mnie zobaczyć, jak wyglądam na żywo. O ile wcześniej już utraciłem większość białej zbroi, to jednak taki bezpośredni dowód "na twarz" potrafi zaszokować.

Cóż, nikt nie powie, że jej doskonale nie zapamiętałem :)

18 godzin temu, leto napisał:

Brzmi jak diva na etat plus dziecko.

Filozoficznie, są kobiety decydujące się na taki układ, tylko nie potrafią go wprost nazwać, i mówią jakieś głupoty "o miłości".

Jak nazwać żonę właściciela sieci sklepów, Ukrainkę, matkę kilkorga jego dzieci, która wprost mówi że jedyny kontakt z mężem ma, gdy zostanie wezwana do sypialni? Wiedziała na co się pisze. Fakt, małżeństwo z intercyzą.

 

Czasami zastanawiam się, co by było, jak wyglądałoby moje życie, gdybym się wtedy zgodził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/21/2020 at 5:56 PM, leto said:

Znam sporo dziewczyn które nawet nie tyle dopuszczają możliwość ślubu bez intercyzy, co wręcz są otwarcie przeciwne idei ślubu w ogóle. Znam kobiety 30+ będące w długich związkach, których nigdy nie zalegalizowały, bo nie czują takiej potrzeby.

 

Obawiam się, że Twój argument jest inwalidą i może wynikać ze specyfiki towarzystwa, w którym się obracasz.

To już kolejne stwierdzenie w tym stylu w Twoim wykonaniu.

Gdzie Ty żyjesz Bracie, że tyle Himalajek wokół Ciebie?

I po co Ci forum skoro świat wokół Ciebie jest tak wspaniały?

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, nesq said:

kobieta zaproponuje intercyzę  gdy ma więcej zasobów - nie no spoko każdy ma swoje , to zrozumiałe

mężczyzna zapro…..     - nie kocha !

Wczoraj zagrałem tą kartą na Intercyzę .... cisza ... A potem udawanko że nie wie co to jest Intercyza.
Ciekaw jestem dalszej reakcji ? bo tematu nie odpuszczę i na bank wrócę do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa procedura.

Wszystkie kobiety w moim otoczeniu na dźwięk słowa "intercyza" reagują standardowym potokiem szablonowych frazesów. Za wyjątkiem dwóch - owe Panie to prawniczka, która prowadzi własną kancelarię i stomatolog, która ma prywatny gabinet. Te oczywiście w pełni popierają intercyzę ?.

Ach ta bezinteresowna miłość ?

  • Like 5
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 21:50, Król Jarosław I napisał:

.A ty zastosowałeś już ultimate shit test® w swoim związku? Pochwal sie czy wieczorem wskoczyła w gorset i pończochy czy zgwałciła cie odrazu w kuchni?!

Tak, już od samego początku znajomości z moją obecną partnerką, powiedziałem jej, że rozdzielność majątkowa to podstawa i jeśli bym wziął ślub to jest to warunek konieczny.

Na początku było zdziwienie co to kurwa jest ta rozdzielność?! (u niej w kraju skąd pochodzi raczej tego się nie praktykuje) ale zacząłem jej tłumaczyć, że to mnie w pewien sposób zabezpiecza, jaka jest sytuacja prawna w PL (i nie tylko), co się dzieje w dzisiejszych czasach itd.

Spodziewałem się gorszej reakcji ale stwierdziła, że to nawet logiczne i że jej zależy tylko na ślubie kościelnym ze względu na wiarę a cywilnego jej nie potrzeba. Więc u mnie w obecnym związku to się nie sprawdziło co piszesz.
 

Natomiat kilka eks/przyjaciółek/znajomych mógłbym tutaj wrzucić do Twojego worka. Co się nasłuchałem od zgredów, nienormalnych plus capiąca reakcja to głowa mała. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można powiedzieć kobiecie, że się tonie w długach i zapytać, czy chce rozdzielności majątkowej, czy nie. A później jak się określi, powiedzieć, że te długi to żart ???

 

W dniu 22.01.2020 o 13:40, Kespert napisał:

mam jej zagwarantować dochód rzędu X tysięcy miesięcznie, i nie pytać co robi i z kim się spotyka poza domem.

Kur...ko słaby deal :P 

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, azagoth napisał:

To już kolejne stwierdzenie w tym stylu w Twoim wykonaniu.

Gdzie Ty żyjesz Bracie, że tyle Himalajek wokół Ciebie?

Bez przesady, to nie są żadne Himalajki - też znam kilka kobiet, który są przeciwko instytucji małżenstwa (i niektórym daleko do określenia Himalajką;)), a moja obecna partnerka całkowicie akceptuje to, że jeżeli ślub to tylko z intercyzą.

 

2 godziny temu, azagoth napisał:

I po co Ci forum skoro świat wokół Ciebie jest tak wspaniały?


Czujesz dyskomfort, bo czyjeś doświadczenia podważają Twoje obecne postrzeganie świata?

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, PanKanapka said:

Czujesz dyskomfort, bo czyjeś doświadczenia podważają Twoje obecne postrzeganie świata?

Dyskomfort a nawet szok to czułem przez dłuższy czas, gdy 10 lat wstecz okazało się, że moje ówczesne postrzeganie świata nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, której doświadczyłem. 

Teraz przyjmuję wszystko że stoickim spokojem. Zwłaszcza w przypadku Pań - kiedyś zawsze kończy się wersja demo i okazuje się, że nie są "inne niż wszystkie", ani skomplikowane, ani takie wspaniałe jak nam się wbija z uporem maniaka do głów. I rzeczywistość jest łatwiejsza do zrozumienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nesq napisał:

kobieta zaproponuje intercyzę  gdy ma więcej zasobów - nie no spoko każdy ma swoje , to zrozumiałe

mężczyzna zapro…..     - nie kocha !

Bingo. Te Panie które chętnie chciały intercyzy wśród znajomych, to zazwyczaj były te, które miały własną działalność gosp. etc - wtedy podświadomie czują potrzebę ochrony swojego, niezależnie od rozumienia prawnych pojęć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Black napisał:

Czyli Ty od kasy a bolcowanko poza domem ^^?

Na to wychodziłoby. No i ja od dziecka, bo mając testy DNA w pamięci, raczej by się zabezpieczała.

Czyli i tak miałbym lepiej niż statystyczny mąż, przekonany o wierności żony, i że wszystkie dzieci są jego (a syfilis to się przez powietrze przeniósł) ? Dlatego właśnie zastanawiam się czasem, czy ta Pani nie była uczciwsza w pewien sposób, jasno stawiając sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.