Skocz do zawartości

Prawie 500 tys. biernych zawodowo Polek chce pracy, ale jej nie szuka. Dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
Opracowanie IBS pokazuje, że polski rynek pracy jest mało przyjazny dla rodziców małych dzieci: tylko 12 proc. pracujących Polek ma możliwość decydowania o czasie rozpoczęcia i zakończenia pracy podczas gdy w Unii Europejskiej z takiej opcji korzysta 40 proc. pracujących kobiet.

To jest według mnie jeden z ważniejszych punktów problemu.

Nie twierdzę, że jest to jednoznaczne z lenistwem ale coraz to większy procent społeczeństwa (w szczególności kobiet) nie potrafi rozpocząć dnia w przedziale czasowym 5-6 rano. Ile to ja się nasłuchałem relacji, że "łeee jaka ja jestem niewyspana... łee musiałam o 7! wstać z łóżka, a na 8 godz. być tam i tam... aleee bym pospała jeszcze, w łóżeczku poleżała...".

Ostatnio rozmawiałem z koleżanką, która:

- ma ukończone 2 kierunki studiów technicznych i 2 magisterki

- leniwa? wszędzie gdzieś łazi, wraca późnymi wieczorami.

i... nie ma pracy, bo jej się kurde wstawać rano nie chcę do roboty. Dla niej poranek to 9~ godzina, później jeszcze śniadanko, ogarnąć się i tak przed 11 jest prawie gotowa do działania.

Twierdzi, że jakby znalazła pracę na 10 to by było dla niej ekstra. Tylko gdzie takiej szukać, pyta się mnie.

Edytowane przez BRK275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.