Skocz do zawartości

Obejście intercyzy


Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik Rozwodowy- Obligatoryjnie! Umnie ślub to raczej pieśń dalekiej przyszłości,ale papierowe wydanie leży w ukrytym miejscu. Wiedza w nim zawarta przekracza znacznie cenę jaką chce za t e książkę Marek. Więc odżałuj wyjście na kręgle i kup sobie. Taka dobra rada,zrób z nią co chcesz...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście gdzieś statystyki na temat takich rzeczy? Brzmi to dość masakrycznie, mam nadzieję że nie jest to zjawisko zbyt częste. Plus na pewno w jakiejś części tych przypadków takie "eksmisje" właściciela mają uzasadnienie, ale mniejsza o to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zdzichu_Wawa napisał:

Sprawy komplikują się wtedy, gdy miałeś przed ślubem np. mieszkanie 45 m2. Po 5 latach od małżeństwa urodziło się dziecko chcecie mieć coś większego. Sprzedajecie je i kupujecie np. 80m2. Wtedy teoretycznie część jest sfinansowana z Twojego osobistego majątku, ale cieżko to (pewnie) potem udokumentować. Nie wiem jak na takie sprawy patrzą sądy. 

W akcie notarialnym przy zakupie należy zaznaczyć, że część (ile konkretnie) środków za zakup pochodzi z prywatnego majątku męża, reszta z majątku wspólnego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mosze Red napisał:

Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Art 11a

Ponieważ ciekawi mnie kwestia tego Art 11a, dotarłem do statystyk. Jest to w dokumencie ministerialnym "SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI KRAJOWEGO PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE NA LATA 2014-2020"

 

 

"Przepis art. 11a ust. 1 stanowi, że: „jeżeli członek rodziny wspólnie zajmujący mieszkanie, swoim zachowaniem polegającym na stosowaniu przemocy w rodzinie czyni szczególnie uciążliwym wspólne zamieszkiwanie, osoba dotknięta przemocą może żądać, aby sąd zobowiązał go do opuszczenia mieszkania”.

W 2018 roku do sądów rejonowych wpłynęło 1596 spraw w trybie art. 11a ww. ustawy (2017 1 454, 2016 1 562, 2015 1 406, 2014 1 152, 2013 1 114, 2012 730, 2011 197, 2010 353). Sądy wydały w 2018 r. 689 orzeczeń zobowiązujących osobę stosująca przemoc w rodzinie do opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z innym członkiem rodziny (2017 696, 2016 705, 2015 571, 2014 487, 2013 387, 2012 268, 2011 49, 2010 138).

Podsumowując ww. dane należy wskazać na systematyczny wzrost liczby składanych wniosków
z art. 11a ustawy, a w konsekwencji na zwiększającą się liczbę wniosków uwzględnionych przez sądy. Oznacza to, że instytucja ta sprawdza się w praktyce i jest coraz częściej wykorzystywana przez osoby dotknięte przemocą w rodzinie."

 

Ciekawi mnie ile z tych spraw to była patologia (coś ok połowa interwencji to gostkowie nabuzowani alko)? Druga kwestia, to czy mówimy tutaj o lokalu jako wspólnota majątkowa ew lokal spółdzielczy/socjalny? Ciekawe czy zdarzył się przypadek gdzie facet mając pełną własność do mieszkania (majątek prywatny sprzed ślubu, lub intercyza) musiał opuścić lokal?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leto napisał:

To nie jest to samo, co "zabrać połowę majątku". Ponad to od pewnego momentu (nie jestem pewien - czy od momentu faktycznej separacji, czy dopiero od wyroku zasądzającego rozwód) masz prawo żądać od kobiety zapłaty za mieszkanie w Twojej nieruchomości (inna sprawa że egzekucja tego może być trudna heh).

Unieważnić akt notarialny nie jest tak łatwo, ale zdarza się. Niestety lepszej ochrony własnego majątku w małżeństwie nie ma.

Zapłata za mieszkanie - czyli korzystanie z twojego udziału tytułem ochrony swojej części współwłasności to od momentu rozwodu, bo rozwód niszczy wspólność małżeńską łączą. 

"Po orzeczeniu separacji – wspólność ustawowa ustanie. Separacja prawna (formalna) powstaje w dacie uprawomocnienia się wyroku (postanowienia) orzekającego separację (analogicznie, jak przy wyroku orzekającym rozwód, patrz orz. SN z dnia 6 listopada 1967 r., I CR 355/67, OSN 1968, nr 7, poz. 123). Od tej daty powstają skutki separacji. Oczywiście, należy pamiętać, że sąd sam nie dokona podziału majątku, albo zrobicie to Państwo ugodowo, albo trzeba skierować odpowiedni wniosek do sądu." - Czyli podobnie jak z podziałem majątku spółki cywilnej po jej ustaniu (spółka cywilna to umowa i wynikający z niej "związek" między wspólnikami).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Król Jarosław I napisał:

 

1)Myszka zaczyna krzyczeć, że biją.

2) Ktoś (np sąsiedzi) dzwoni na policje, że tu sie źle dzieje.

3) Przyjeżdża policja dostajesz zakaz zblizania sie.

3b) Jeśli mieszka u  ciebie z dzieckiem nawet nie twoim i nie jest zameldowana i bez ślubu albo też bez ślubu ale zameldowana to już jest ciężko.

4) Ktoś inny rucha pod twoim dachem za który ty np. płacisz kredyt bo w banku na umowie jest twój podpis i chuj to kogo obchodzi, że ty juz tam nie mieszkasz a dzieci mają nowego wujka na którego moze i nawet nie za chętnie patrzą i tęsknią za ojcem ale co to kogo obchodzi.

 

Kombinacji jest wiele. Może zgłosić też gwałt, molestowanie dziecka, wiercić ci dziurę w brzuchu aż faktycznie jej jebniesz bo nie wytrzymasz.

 

 

Na takie grube sprawy chyba musi mieć też myszka jakieś dowody prawda? Nie wystarczy chyba samo pomówienie ? Kurde przecież każda może sobie wymyśleć i skłamać że biją. Nie musi mieć jakiegoś nagrania albo czegoś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adrianoob napisał:

Na takie grube sprawy chyba musi mieć też myszka jakieś dowody prawda? Nie wystarczy chyba samo pomówienie ? Kurde przecież każda może sobie wymyśleć i skłamać że biją. Nie musi mieć jakiegoś nagrania albo czegoś podobnego?

A ty byś łbem o ścianę nie uderzył za np. 2pokoje w centrum Wrocka? 

 

Nie odpowiadaj to nie bylo pytanie.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Król Jarosław I napisał:

 

Orientujecie się może czy jest możliwość zakupu papierowej wersji Poradnika jak zabezpieczyć majątek ( lub najlepiej 4 paka z poradnikiem rozwodowym, kobietopedią i brudną grą ). Znalazłem jak narazie wersje w PDF ebooki. Jestem nowy dlatego pytam dziś mój pierwszy dzień w szkole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.